PDA

Zobacz pełną wersję : Agora 3.0.13 Pomoc w przetłumaczeniu problemu do support'u



robertocdx
23-06-2010, 01:45
Witam was serdecznie, buduję portal, który będzie zintegrowany z forum i jest to właśnie Agora. Używam najnowszej wersji 3.0.13. Oczywiście spolszczyłem sobie wszystko, jednak mam kilka problemów, które jak wyczytałem ze wcześniejszych tematów nie są najprawdopodobniej jeszcze obsługiwane.
Chciałbym, aby ktoś z szanownego grona mi pomógł i przetłumaczył mi 3 problemy na angielski. Chciałbym napisać o tym do supportu.Chodzi mianowicie o:

problem 1 - wyłączenie cichej edycji dla zwykłego użytkownika (tą opcję do wyboru żeby miał tylko moderator oraz administrator przy edycji postów)

problem2 -możliwość skonfigurowania edycji postów dla użytkownika tak, aby można było ustawić czas w jakim może edytować napisany przez siebie post, po tym czasie post jest niemożliwy do edycji

(Taka opcja jest jeśli się nie mylę w Kunenie) W tej chwili jest tak, że jeżeli od zaplecza w: Komponenty/Forum Agora/Kategorie i Fora/wybrane forum/Grupa/global/użytkownik/ odchaczę "edit post" to na forum po napisaniu posta w ogóle go nie można edytować (nawet zaraz po napisaniu), a jeżeli jest to włączone to użytkownik może każdy jeden swój post edytować - nawet te najstarsze, mało tego z aktywną w każdym przypadku cichą edycją.

- i trzecia sprawa, troszkę irytująca ale dla takich blondi i słabo znających się osób na komputerze, które będą rejestrować się na forum to sprawa wstawiania zdjęć, a mianowicie:

problem3
Jak zmienić, aby miniaturka zdjęcia, którą chcemy wstawić do postu była skalowana procentowo do małego rozmiaru- chodzi o zachowanie proporcji tej miniaturki względem oryginalnego rozmiaru. Fajnie byłoby gdyby dla zwykłego usera była jakaś ikonka albo suwak, który będzie to procentowo zmniejszał, np po wpisaniu oryginalnego rozmiaru w px, suwakiem zmniejszamy do małego rozmiaru i zapisujemy.

Aktualnie jest tak, że jeśli wybieramy z opcji bbcode: ikonkę "link do obrazka", pojawiają nam się 3 okienka: domyślnie:100px width 100px height i link do obrazka. Oczywiście dane :width i height możemy zmienić ale ciężko z dużej rozdzielczości wyliczać tak, żeby proporcje miniaturki były zachowane, dlatego myślę tu o procentowym zmniejszeniu zdjęcia i o tym np suwaczku.

(wiem, że stary imageshack robił tak, to znaczy tworzył miniaturki na forum z zachowaniem proporcji, po kliknięciu w miniaturkę na forum otwierało się zdjęcie w oryginalnych rozmiarach, teraz jest tak, że tworzy miniaturkę, ale po kliknięciu w nią na forum w nowym oknie otwiera nam się rozmiar miniaturki).
Z tymi zdjęciami jest temat nad moim jednak tam troszkę o co innego chodzi, ja nie będę przechowywał zdjęć na swoim serwerze, jedynie hosting i linki bezpośrednie wklejane w okienku "link do obrazka"...

cała resztę, jeśli chodzi o Agorę można fajnie i sprytnie skonfigurować.
Troszkę długi post, czytałem, szukałem ale nie natknąłem się na rozwiązanie owych problemów, dlatego chciałbym to przedstawić w supporcie na forum jVitals.

Pozdrawiam
Robert