PDA

Zobacz pełną wersję : Problem z logo oraz napisami



wojtasm91
23-06-2010, 11:21
Witam zacząłem niedawno swoją przygodę z joomla 1.5 usiłuje stworzyć stronkę tak dla zabawy aby poznać zasady działania systemu. Dziś postanowiłem zmienić wygląd witryny. Chciałem aby logiem które pokazuje się na samej górze było zdjęcie szkoły. Podmieniłem więc pliczek o nazwie logo.jpg w folderze szablonu. Niestety otrzymałem niespodziewany efekt gdyż fotka zastąpiła tylko niewielką część loga. Zaczynam się zastanawiać czy to logo nie jest zbudowane z kilku części podzielonych na kilka odrębnych plików graficznych? Kolejnym problemem jaki mnie trapi to napisy jakie pojawiły się po zmianie szablonu. Na panelu administracji nie mogę odnaleźć elementu który odpowiada za ich wyświetlanie. Chciałbym je usunąć. Pod spodem daje wam zrzut ekranu na którym zaznaczę napisy o których wcześniej wspominałem. Dam wam też link do szablonu bo może się wam przyda. Z góry wielkie dzięki za wszelką pomoc :)

Zrzut ekranu

2699

Link do szablonu:


http://www.themesbase.com/Joomla-Templates/7507_GreenNews.html

alex51
23-06-2010, 13:40
Chcąc pozbyć się całości grafiki tworzącej to zielone pole w obrębie wstawionego przez Ciebie obrazka logo należałoby usunąć lub tylko zmienić nazwy dodając znak _ w plikach jak w poniższym przykładzie:

_header_l_bg.jpg
_header_lr_bg.jpg
_header_r_bg.jpg
_header_top_middle_shadow_bg.jpg
_top_menu_l_bg.jpg
_top_menu_m_bg.jpg
_top_menu_r_bg.jpg
Należałoby też dostosować wstawiony obrazek logo.jpg do wymiarów szablonu

wojtasm91
23-06-2010, 16:29
Ja nie chce się pozbyć owej grafiki ja chce aby ta zielona grafika została w całości zastąpiona przez zdjęcie szkoły. A pozbyć chciałbym się zaznaczonych na zrzucie ekranu czerwoną ramką elementów

alex51
23-06-2010, 16:32
Może podasz link do strony. A chcąc zastąpić zieloną grafikę zdjęciem szkoły dostosuj rozmiar zdjęcia szkoły do wymiarów pola logo.

wojtasm91
23-06-2010, 16:44
Nom właśnie podmieniłem plik o nazwie logo pliczkiem z foto szkoły o takich samych rozmiarach jak oryginalny plik logo. Zrzut ekranu ze stroną oraz link do zastosowanego szablonu Masz w pierwszym poście

alex51
23-06-2010, 16:47
A więc życzę powodzenia w samodzielnym rozwiązaniu swojego problemu.

wojtasm91
23-06-2010, 16:48
a Wiesz może jak pozbyć się zaznaczonych na zrzucie ekranu elementów? jeśli chodzi o link do strony nie jestem wstanie Ci go podać gdyż na laptopie mam XAMPP'a i stronkę tworze na emulowanym serwerze

tmk
22-07-2010, 14:57
Mam podobny problem. Mianowicie logo strony w templatce "budownictwo" podzielone jest na 4 nierówne części. Jak zrobić aby było jednolite logo składające sie z jednego pliku graficznego?
Co trzeba zmienić i w jakim pliku templatki żeby zamiast plików od top1.jpg do top4.jpg jako logo był plik logo.png?
Podaję linka do projektowanej strony:
http://wielgomlyny.zx1.pl/kajaki/

m_ost
22-07-2010, 15:25
do wojtasm91: Poszukaj modułów odpowiedzialnych za wyświetlanie tych napisów. Nie wiem też czy w licencji nie masz napisane, że powinny one zostać aby móc legalnie używać szablonu. Tez jednak jestem "debiutantem" więc mogę się mylić.

tmk
22-07-2010, 18:36
a czy mnie ktoś pomoże, bo nie bardzo wiem jak z tym logo zrobić a próbowałem już różnych modyfikacji kodu templatki.

a_m
22-07-2010, 18:57
wywal z pliku index.php templatki divy #top2, #top3, #top4; rozciągnij div #logo; obrazek png masz za duży jak na szerokość tego szablonu, więc i tak zostanie obcięty

alex51
22-07-2010, 19:51
@Tmk, sądzisz, że jak masz podobny problem, to możesz podłączać się pod inny wątek, zamiast założyć swój, oddzielny temat? Przede wszystkim powinieneś napisać co już pozmieniałeś w szablonie. Zastosowany obrazek loga (top1.png) ma nieodpowiednie rozmiary - 1198 px x 357 px. Plik css (template_css.css) w pozycji header zakłada obraz o rozmiarach nie większych niż 796 px x 190 px. Proponuję jednak kontynuować tą dyskusję w oddzielnym wątku.