PDA

Zobacz pełną wersję : Jak dodać Google Analytics kiedy w index.php nie ma <head></head>?



allegropower
23-06-2010, 13:09
Mam problem któy wydaje się banalny. Chce podpiąć statystyki googla pod stronę. Problem polega na tym że w Edycji kodu html jak i ręcznym podejżeniu pliku index.php nie ma tagów <head> a własnie tam muszę wkleić kod od googla :/ kiedy wklejam gdziekolwiek np. na końcu strona przestaje działać. Nie chce eksperymentować dlatego proszę o pomoc was drodzy forumowicze :)

poniżej kod strony:

<?php
/**
* @version $Id: index.php 14401 2010-01-26 14:10:00Z louis $
* @package Joomla
* @copyright Copyright (C) 2005 - 2010 Open Source Matters. All rights reserved.
* @license GNU/GPL, see LICENSE.php
* Joomla! is free software. This version may have been modified pursuant
* to the GNU General Public License, and as distributed it includes or
* is derivative of works licensed under the GNU General Public License or
* other free or open source software licenses.
* See COPYRIGHT.php for copyright notices and details.
*/

// Set flag that this is a parent file
define( '_JEXEC', 1 );

define('JPATH_BASE', dirname(__FILE__) );

define( 'DS', DIRECTORY_SEPARATOR );

require_once ( JPATH_BASE .DS.'includes'.DS.'defines.php' );
require_once ( JPATH_BASE .DS.'includes'.DS.'framework.php' );

JDEBUG ? $_PROFILER->mark( 'afterLoad' ) : null;

/**
* CREATE THE APPLICATION
*
* NOTE :
*/
$mainframe =& JFactory::getApplication('site');

/**
* INITIALISE THE APPLICATION
*
* NOTE :
*/
// set the language
$mainframe->initialise();

JPluginHelper::importPlugin('system');

// trigger the onAfterInitialise events
JDEBUG ? $_PROFILER->mark('afterInitialise') : null;
$mainframe->triggerEvent('onAfterInitialise');

/**
* ROUTE THE APPLICATION
*
* NOTE :
*/
$mainframe->route();

// authorization
$Itemid = JRequest::getInt( 'Itemid');
$mainframe->authorize($Itemid);

// trigger the onAfterRoute events
JDEBUG ? $_PROFILER->mark('afterRoute') : null;
$mainframe->triggerEvent('onAfterRoute');

/**
* DISPATCH THE APPLICATION
*
* NOTE :
*/
$option = JRequest::getCmd('option');
$mainframe->dispatch($option);

// trigger the onAfterDispatch events
JDEBUG ? $_PROFILER->mark('afterDispatch') : null;
$mainframe->triggerEvent('onAfterDispatch');

/**
* RENDER THE APPLICATION
*
* NOTE :
*/
$mainframe->render();

// trigger the onAfterRender events
JDEBUG ? $_PROFILER->mark('afterRender') : null;
$mainframe->triggerEvent('onAfterRender');

/**
* RETURN THE RESPONSE
*/
echo JResponse::toString($mainframe->getCfg('gzip'));

Bazyl
23-06-2010, 13:35
A bo Twój szablon jest troszkę inaczej zbudowany...
Zobacz pozostałe katalogi w szablonie - znajdziesz na pewno.
A GA wstawia się przed </body> chyba...

//
No tak, gapa ze mnie :zagubiony:, ale jestem na urlopie, się styki przegrzały...

Jac
23-06-2010, 13:36
Hmm, a co to za szablon, ten którego używasz? (Mi wstawiony przez Ciebie kod wygląda na index.php... ale Joomla, nie szablonu :-)).
Kod GA wstawiasz w pliku index.php swojego szablonu.
@Bazyl, skrypty prawidłowo powinny być w sekcji <head>, ale wada tego jest taka, że wczytują się one w pierwszej kolejności.
Dlatego niektórzy zalecają przeniesienie ich na sam koniec dokumentu html.

Bazyl
23-06-2010, 13:43
Dzięki @Jac za poprawienie mnie.

Googiel pisze na swoich stronach, że na końcu, więc ja się go słucham...

Jac
23-06-2010, 13:45
Dzięki @Jac za poprawienie mnie.

Googiel pisze na swoich stronach, że na końcu, więc ja się go słucham...

Ja się słucham z reguły rozsądku, potem standardów sieciowych, potem dopiero gugla :-)

allegropower
23-06-2010, 13:55
Sprawdziłem w GA i piszą:
Copy the following code, then paste it onto every page you want to track immediately before the closing </head> tag.

więc chyba trza się ich słuchać choć wcześniej dodawałem na końcu... zdecydowaliby się :/

a co do utworzonego wątku to faktycznie muszę poszukać w plikach templatki :)

---------- Post dodany o 11:55 ---------- Poprzedni post był o 11:48 ----------

szukam szukam i znaleźć nie mogę :( templatka to: http://www.templatki.com/component/remository/?func=fileinfo&id=2185

zwiastun
23-06-2010, 14:02
Czego znaleźć nie możesz?
Pliku index.php szablonu?

allegropower
23-06-2010, 14:08
nieee :) nie mogę znaleźć pliku z tagami <head> itd... żeby statystyki GA dodać a w index. nie ma jak pisałem w pierwszym poście

a_m
23-06-2010, 14:16
ale folder layouts posiadasz?

allegropower
23-06-2010, 14:20
tak mam w folderze templatki

a_m
23-06-2010, 14:32
no to tam poszperaj

allegropower
23-06-2010, 14:35
w pliku default-joomla.php znalazłem:

<head>


<?php $this->loadBlock('head') ?>


</head>

i to tyle :/

Bazyl
23-06-2010, 23:32
Przerabiasz zapewne JA Purity II (ja też, się zasugerowałem po pierwszym poście).

ale folder layouts posiadasz?
Ale do folderu w tym katalogu już ciężko zajrzeć?

I, proszę, nie pisz, ze nie ma...

Maclaw
01-11-2010, 11:51
Kurde a ja np nie mam w ogóle pliku index.php w folderze ze stylem a zamiast tego mam index.html. Więc gdzie on jest?

dkint
01-11-2010, 12:00
Witam

Maclaw kultura nakazuje przy pierwszym poście na forum najpierw się przywitać, co do problemu to podałeś znikomą ilość informacji - oczekujesz pomocy - ok, podaj więcej danych chociażby miejsce skąd pobrałeś szablon, lub chociaż jego nazwę ...

pozdrawiam
Krzysiek

alex51
01-11-2010, 12:14
W pełni zgadzam się z opinią kolegi @dkint, a koledze @Maclaw podpowiem tylko by sprawdzał w głównym katalogu szablonu, wzorując się na "fabrycznie" zainstalowanych szablonach, np. ja_purity. Index.php znajdziesz w templates/ja_purity/index.php. Ścieżka do poszukiwanego pliku zwykle jest taka sama: templates/nazwa_szablonu/index.php. Nie wiem dlaczego napisałeś, że szukasz tego pliku w jakimś folderze ze stylem?

Maclaw
01-11-2010, 12:35
Styl nazywa się GreenStartVision ale nawet na standardowym stylu Silver... też nie mam pliku index.php. Silnik Phpby przemo.

Przepraszam za moją kulturę.
Pozdrawiam: MaclaW

zwiastun
01-11-2010, 13:05
Przede wszystkim w Joomla to się nie nazywa styl. I zanim się cokolwiek zacznie "przerabiać", to należałoby się o tym dowiedzieć, tudzież o budowie i modyfikacji szablonów. Materiałów na naszej witrynie pełno + ksiązka Pefika!

Smaugh
06-11-2010, 23:46
Jeżeli ktoś jeszcze ma problem z nietypowym szablonem (to znaczy nie wie gdzie wkleić ten skrypt) to można go wkleić w szablon otwierając go tam gdzie się wrzuca szablony i edytując HTML. Mam nadzieję, że nie obrazicie się za tak lakoniczna podpowiedz :)

hym23
18-12-2010, 12:58
"Jeżeli ktoś jeszcze ma problem z nietypowym szablonem (to znaczy nie wie gdzie wkleić ten skrypt) to można go wkleić w szablon otwierając go tam gdzie się wrzuca szablony i edytując HTML. Mam nadzieję, że nie obrazicie się za tak lakoniczna podpowiedz :) "

według opisu tzn gdzie trzeba wkleic ten kod? jeżeli nie posiada się standardowego szablonu?

a_m
18-12-2010, 13:32
szablon czy jest typowy, czy nie - sekcję head musi mieć; @hymn23 - o jakim niestandardowym mówisz? są szablony , którym po prostu w parametrach wpisujesz swój kod Google Analytics; możesz też skorzystać z jakiegoś narzędzia - rzuć okiem na ten temat (http://forum.joomla.pl/showthread.php?39233-Open-Google-Analytics-Plugin-Statystyk-Google)

hym23
18-12-2010, 15:09
Poprzez standard miałem namyśli taki szablon który w pliku templates\szablon\index.php nie posiada sekcji </body>. Zresztą jak mój założyciel tego tematu. Widziałem parę narzedzi do Google Analytics ale jak się je odpala? I tak czy siak kod i tak muszę gdzieś umieścić. możesz rozwinąć zdanie "ą szablony , którym po prostu w parametrach wpisujesz swój kod Google Analytics;"??

a_m
18-12-2010, 15:17
z darmowych np. yougrids, tx_pattern

tadeusz1986
14-02-2011, 17:39
Witam!

Pozwolę sobie odgrzebać ten temat, gdyż ostatnio też walczyłem z wstawianiem GA na stronę. Pozwolę sobie zaproponować jeszcze jeden sposób wstawiania, który u mnie działa: Tworzymy nowy moduł "własny kod html", w edytorze klikamy przycisk HTML, w wyskakującym okienku wklejamy kod skryptu, zapisujemy, wyłączamy wyświetlanie tytułu modułu i już.

Pozdrawiam!

ppilus
14-02-2011, 18:03
Tylko w podanym przypadku moduł musi być zawsze wyświetlany. Plusem jest to, że w każdej chwili można śledzenie wyłączyć.
Nie jest to nowy pomysł o czym możemy się przekonać przeglądając kategorię Site Analytics na JED http://extensions.joomla.org/extensions/site-management/site-analytics
Ale po co spekulować gdzie umieszczać kod ? Na stronach GA podają dokładnie, gdzie powinien być ów wstawiony.
http://www.google.com/support/analytics/bin/answer.py?hl=pl_PL&answer=55480&utm_id=ad

michaljaniszek
23-05-2012, 09:45
Witam!

Pozwolę sobie odgrzebać ten temat, gdyż ostatnio też walczyłem z wstawianiem GA na stronę. Pozwolę sobie zaproponować jeszcze jeden sposób wstawiania, który u mnie działa: Tworzymy nowy moduł "własny kod html", w edytorze klikamy przycisk HTML, w wyskakującym okienku wklejamy kod skryptu, zapisujemy, wyłączamy wyświetlanie tytułu modułu i już.

Pozdrawiam!

Potwierdzam, u mnie też to rozwiązanie działa. W zasadzie to chyba najszybszy i najłatwiejszy sposób na dodanie google analitics do joomli.

krzyto54
23-06-2012, 14:07
Witam,

W szablonie JV-English mam problem z dostaniem się do sekcji head, a potrzebuje umieścić tam kilka linijek dotyczących działania wysuwanego okienka facebooka. W żadnym innym szablonie takiego utrudnienia nie spotkałem. Np. w szablonie gk_boutique cokolwiek do sekcji head i body można wstawić edytując plik component.php. W przypadku tego jv-english szablonem jest niby "jv-framework", a "jv-english" jest w nim w folderze themes. W folderze głównym jv-framework jest plik component.php, ale nie ma w nim wyodrębnionych sekcji <head></head> oraz <body></body>. Z kolei w folderze jv-english nie ma pliku, w którym są te sekcje. W panelu administracyjnym templatki (w szablony) nie ma możliwości wyedytowania pliku html.
Co zrobić, żeby jednak do head sie dostać? Pozdrawiam.

big_krzysiek
23-06-2012, 20:50
@krzyto54 - Nie chce Ci nic sugerować, ale przemyśl użycie szablonu JV-English. Pobierasz go zapewne z przerobioną instalką Joomla i do końca nie będziesz pewien co tkwi w tych przeróbkach. Podejrzewam, że ma backdoora. Przerabiałem ten temat.