PDA

Zobacz pełną wersję : Agora Olympus 3.0.13 - polskie serwisy społecznościowe - hack



rosciak
24-06-2010, 04:03
Standardowe bookmarki (serwisy społecznościowe) dostępne w Agorze pewnie są popularne... na świecie. W Pollandzie trochę inne dominują. Przy okazji - To był w sumie jedyny nie przetłumaczony fragment Agory.

Ok do rzeczy - popełniłem malutki hack, który wstawia zamiast niemieckich i chińskich serwisów polskie odpowiedniki.

Dzięki temu hackowi uzyskujemy następujące polskie ikonki



Dodaj do Wykop (wykop.pl)
Ustaw jako opis na GG (uruchamia GG i pyta się czy chcemy ustawić link do postu jako opis na GG)
Dodaj do Gwar (gwar.pl)
Dodaj do Naszej-Klasy (na Śledzik wrzuca...)
Dodaj do Pingera (pinger.pl)
Dodaj do Twittera (tak, wiem ze Twitter niekoniecznie jest polski, ale jakoś mi go brakowało)
Dodaj do Kciuka (kciuk.pl)
Wrzuć to na Flakera (flaker.pl)
Blipnij to (blip.pl)


Oczywiście w zestawie załączam ikonki do w/w serwisów, a całość wygląda tak:

2705

Ostatnia ikonka (na obrazku nie widac) wiedzie do polskiej wikipedii. Pozostałe popularniejsze serwisy zagraniczne nie zostały usunięte. Część z polskich serwisów może wymagać logowania (Nasza Klasa choćby) lub zainstalowanego oprogramowania (GG na ten przykład).

UWAGI I INSTALACJA

1) To pasuje do wersji 3.0.13 (najnowszej), nie używać z innymi wersjami!!!
2) Korzystasz z tego na własne ryzyko. Przed rozpakowaniem tego, zrób sobie kopię bezpieczeństwa pliku:

components\com_agora\template\misc\bookmarks.tpl

3) Zrobiłeś kopię? To upewnij się jeszcze raz, że zrobiłeś.
4) Rozpakuj do głównego katalogu Joomla i wyczyść cache/com_agora

PS: Nie jestem zadowolony z działania Twittera (link nie jest klikalny na Twitterze) i Kciuka (porażka jak na razie). Z serwisem grono.net też mi się nie powiodło do tego stopnia że w ogóle wywaliłem. Będę jeszcze próbować coś z tym zrobić i nie jest to ostatnie słowo. Zachęcam do dyskusji, propozycji serwisów i uwag co do działania.


2706

alex51
24-06-2010, 06:36
Jeśli mogę Cię prosić, to wstaw proszę ten załącznik do naszej plikowni.

rosciak
27-06-2010, 01:38
Zrobione. Do plikowni poszła nieco poprawiona wersja. Nie ma już kłopotu z Twitterem i Kciukiem, oraz dodałem grono.net. Jak tylko zaakceptujecie, to wywalę załącznik z pierwszego postu.