PDA

Zobacz pełną wersję : problem z instalacją rozszerzeń



marxdesign
24-06-2010, 11:20
Witam,

od pewnego czasu przygotowuję stronę www. Początkowo przygotowywałem ją na swoim serwerze, teraz wynikła potrzeba przeniesienia witryny na inny serwer, co wykonałem za pomocą joomlapack. Wszystko udało się pomyślnie, jednak kiedy chciałem zainstalować dodatkowy moduł, pojawił się komunikat:

Warning: is_dir() [function.is-dir (http://forum.joomla.pl/function.is-dir)]: open_basedir restriction in effect. File(/) is not within the allowed path(s): (/home/www/pako/) in /home/www/pako/www/libraries/joomla/filesystem/folder.php on line 392

Warning: is_dir() [function.is-dir (http://forum.joomla.pl/function.is-dir)]: open_basedir restriction in effect. File(/) is not within the allowed path(s): (/home/www/pako/) in /home/www/pako/www/libraries/joomla/filesystem/folder.php on line 392

komunikat pojawia się za każdym razem kiedy próbuję zainstalować jakiekolwiek rozszerzenie.
Proszę o pomoc w rozwiązaniu problemu. Wersja joomla jaką posiadam to: 1.5.15

mjmartino
24-06-2010, 12:46
Po 1. obowiązująca wersja to 1.5.18
Po 2. wujek google tłumaczy "...ograniczenia w mocy. Plików (/) nie jest dozwolone w drogę (s)" co nasuwa pytanie czy uprawniania do katalogów masz dobre?

marxdesign
24-06-2010, 13:07
Z tego co mi wiadomo, to na 1.5.18 też występują problemy z instalacją rozszerzeń, z resztą sam się o tym przekonałem.

Atrybuty są poprawne.

Dodam że przed przeniesieniem witryny na inny serwer nie miałem problemów z instalacją rozszerzeń.

pyziak
24-06-2010, 14:26
Z tego co mi wiadomo, to na 1.5.18 też występują problemy z instalacją rozszerzeń,
to źle Ci wiadomo, bo przy spełnieniu warunków (wymogów) Joomla, oraz przy poprawnej konfiguracji nie żadnych problemów z instalacją rozszerzeń

marxdesign
24-06-2010, 14:59
może mi źle wiadomo, ale nie chce przechodzić na 1.5.18

zwiastun
24-06-2010, 15:31
Nikt Cię nie zmusza :) Zważ wszakże, ze w międzyczasie usunięto luki w bezpieczeństwie. Obyś tylko swego "nechcenia" nie żałował!

marxdesign
24-06-2010, 21:27
Czy moglibyśmy pozostawić w spokoju kwestie wersji joomla ? Może ktoś udzieliłby mi wskazówki w celu rozwiązania problemu?

trzepiz
24-06-2010, 21:40
od pewnego czasu przygotowuję stronę www. Początkowo przygotowywałem ją na swoim serwerze, teraz wynikła potrzeba przeniesienia witryny na inny serwer, co wykonałem za pomocą joomlapack. Wszystko udało się pomyślnie, jednak kiedy chciałem zainstalować dodatkowy moduł, pojawił się komunikat:

więc z Joomla wszystko jest OK .. Działało - przestało po przeniesieniu. Czy na komputerze lokalnym nadal działa? Czy możesz przenieść witrynę na inny serwer (inny od tego na którym wystąpiły błędy)

Nie napisałeś co to za serwer. Nie wiemy nic o tym, czy dokonałeś odpowiednich zmian w pliku configuration.php

marxdesign
05-07-2010, 11:47
Nie wiem czy działa na komputerze lokalnym, ponieważ od początku tworzyłem stronę na serwerze. Niestety nie mam możliwości przeniesienia strony na inny serwer w celu sprawdzenia czy błąd się powtórzy.

mjmartino
05-07-2010, 12:11
var $dbtype = 'mysql';
var $host = 'localhost';
var $user = 'XXX';
var $db = 'XXX';
var $dbprefix = 'jos_';
var $password = 'XXXXXX';
var $sitename = 'www.pako.lodz.pl

I co by z tym zrobić może tak DROP DATABASE db_pako; :lol: :D taka nauczka na przyszłość... :hmm:
Masz kopie bezpieczeństwa mam rozumieć ;>


Edytowałem po koleżeńsku ;)

tomaszek83
05-07-2010, 12:13
czy ty jesteś tak naiwny czy tak niedoinformowany? sory za mocne słowa ale kto wystawia takie dane publicznie... chcesz się pozbyć serwisu???
-----
edit: kolega wcześniej widzę mnie uprzedził:lol:

marxdesign
05-07-2010, 12:19
eh... raczej niedoinformowany

mjmartino
05-07-2010, 12:49
@marxdesign zmień hasło do bazy danych i więcej nie podawaj takich newralgicznych danych! Bo to mogło kosztować Cie sporo czasu lub $ heh
Pozdrawiam.