PDA

Zobacz pełną wersję : sobi2 lista wyboru przy tworzeniu wpisu



ats2008
24-06-2010, 16:23
Witajcie.

Rozpocząłem swoją zabawę z Sobie2 (mam stworzyć moduł wyszukiwania zaawansowanego po kategoriach). Zapoznałem się z manualem, umiem utworzyć wpisy, kategorie, etc.

Zrobiłem kilka wpisów, pogrupowałem je w kategoriach.

Mógłby mnie ktoś nakierować jak utworzyć listę wyboru podczas tworzenia wpisu, np. pole marka: wysuwa się np. 2 marki do wyboru (Audi, BMW); napęd 2 rodzaje (diesel, benzyna), etc. Nie zauważyłem takiej opcji. Gdzie tego szukać? Do tej pory przy wyborze kategorii pola "select list" pojawia się puste pole... (próbowałem kombinować coś z przyrostkami css, ale opera mi się przez to wykrzaczała...)

Czy edycję wyników wyszukiwania i formularza (żeby dostosować je wizualnie do szablonu) robi się metodą nadpisywania szablonem, czy jakoś inaczej?

Jestem początkujący, więc proszę o wyrozumiałość. Gdyby ktoś znał jakiś link jak to się robi, jestem strasznie wdzięczny.

Pozdrawiam.

seba.adm
24-06-2010, 16:55
... Do tej pory przy wyborze kategorii pola "select list" pojawia się puste pole... (próbowałem kombinować coś z przyrostkami css, ale opera mi się przez to wykrzaczała...)

Po wyborze kategorii pola jako "select list", na samym dole przechodzisz do zakładki:
Wykaz uprzednio zdefiniowanych opcji dla listy/checkbox grupy, a następnie klikasz "Dodaj nową parę wariantów". W ten sposób definiujesz opcje wyboru z rozwijanej lisy.

ats2008
24-06-2010, 17:22
Dzięki, przeoczyłem to. Temat do zamknięcia.

Dodam jeszcze, że udało mi się znaleźć sposób edycji szablonów. Jeśli komuś pomoże: http://www.sigsiu.net/template_package.html

Szkoda, że browarów tutaj nie można udzielać ;)