PDA

Zobacz pełną wersję : Mały problem - otwieranie dokumentu



Pavlos
24-06-2010, 18:03
Zapomniałem jak otworzyć np. zalinkowany dokument, aby otwierał się w takim okienku jakie chce ?
Dzięki za pomoc.

alex51
24-06-2010, 18:55
Jak zwykle mały problem:) Oby potem nie wyszło, że coś inaczej zrozumiałem i wyjdzie większy problem. W kwestii otwierania podlinkowanego dokumentu - jego sposób otwierania określa się w czasie przypisywania danego odnośnika. Wybrać można otwieranie w tym samym oknie, bądź w nowym. Mozna też konkretnie ustalić wielkość tego okna przypisując mu szczegółowe warunki np:

<p style="text-align: center;"><strong><a href="#" onclick="window.open('http://tu_twoj_adres','','toolbar=no, menubar=no,location=no, personalbar=no, scrollbars=yes, directories=no, status=no, resizable=no, width=500, height=600')" title="tu_nazwa_twojego_pliku">tu_nazwa_twojego_pliku</a></strong></p>

Pavlos
24-06-2010, 19:04
Ok dzięki o to chodziło. .
Wiem tylko, że gdzieś w Joomla była opcja bez wpisywania kodu - klikało się w coś i tam ustalało parametry. Ale dzięki za szybką odpowiedź.

_eva
24-06-2010, 21:17
Wiem tylko, że gdzieś w Joomla była opcja bez wpisywania kodu - klikało się w coś i tam ustalało parametry.

@Pavlos, nie wiem czy o to Ci chodziło, ale to jak zostanie otworzony podlinkowany dokument można ustawić w parametrach linku: insert/edit link > Target. Możliwości te są niestety ograniczone.

Pavlos
24-06-2010, 21:27
Ok. Tam jest do ustawienia target. Można ustawić w nowym oknie lub w tym samym oknie. - Gdzieś kiedyś ustawiłem wielkość okienka i otwierało mi się takie tylko małe - tzn. okno normalne a w nim to malutkie które otworzyłem . Załatwię ten problem css tooltip-em. Dzięki za odpowiedź.