PDA

Zobacz pełną wersję : Brak menu, artykulow na stronie glownej. Blagam o pomoc...



scottero
24-06-2010, 22:01
Witam
A wiec od poczatku- moja znajoma poprosila mnie o przeniesienie strony na inny serwer, co zrobilem w nastepujacy sposob:
Na nowym serwerze (boo.pl) zainstalowalem czysta wersje joomli, dodatkowo identyczna co moja znajoma ma na swoim serwerze (1.5.6), usunalem praktycznie wszystkie pliki oprocz configuration.php i htacess.txt i oprocz dwoch wyzej wymienionych skopiowalem pliki z jej strony na nowy serwer
export/import bazy danych przebiegl bezproblemowo.
Moj problem natomiast polega na tym ze np. moja lista szablonow jest pusta, mimo ze te szablony znajduja sie w folderze templates.
Natomiast jesli chodzi o artykuly, te na w article managerze wyswietlaja sie poprawnie, natomiast nie ma zadnych kategorii i automatycznie nie ma ich na stronie glownej.
Na czym moze polegac problem? Od dwoch dni szukam rozwiazania i po prostu juz nie mam pomyslu co moze byc tego sprawka... Moge liczyc na wasza pomoc? Blagam :)
Aha, sorki za brak polskich znakow, pisze z londynu no i niestety nie posiadam polskiego windowsa :)
Pozdro!

KYCu
25-06-2010, 01:08
Po co instalować Joomla? ja nie pojmuję...

1. Ze starego serwera na swój komp przenosisz wszystkie pliki. Jeżeli serwer na to pozwala, pakujesz je wszystkie w ZIPa, co jest wygodniejsze.

2. Ze starego serwera na swój komp eksportujesz baze danych za pomocą phpMyAdmin

3. Ze swojego kompa na nowy serwer wgrywasz wszystkie pliki (pkt 1) lub ZIP (chociaż nie wiem czy boo.pl obsługuje zipy)

4. Ze swojego kompa na nowy serwer importujesz baze danych za pomocą phpMyAdmin.

5. W pliku configuration.php zmieniasz ścieżki, nazwę bazy danych oraz jej użytkownika i hasło

Zaraz tutaj koledzy dołączą się do tematu proponując dodatek JoomlaPack ale ja osobiście nigdy z niego nie korzystałem a powyższą metodę stosowałem i stosuję do dziś i nigdy nie miałem problemu z przeniesieniem Joomla pomiędzy serwerami.

scottero
25-06-2010, 07:31
Hej!
Dzieki za odpowiedz :) Powiem szczerze, pierwszy raz przenosilem strone na joomli na nowy serwer... Z twojej odpowiedzi wnioskuje ze chodzi ci o sciezki dostepowe do katalogow tak? Jesli tak to gdzie one sie znajduja w pliku configuration.php? Nie moge ich znalezc... Mozesz mi wytlumaczyc lopatologicznie jak zmienic te sciezki bo chyba jestem niezbyt spostrzegawczy :)
Z gory wielkie dzieki!

mjmartino
25-06-2010, 09:34
var $log_path = 'H:\\xampp\\xampplite\\htdocs\\joomla15\\logs'; <- sprawdź scieżki czy są poprawne na każdym serwerze może być trochę inaczej [zazwyczaj ma być \logs]
var $tmp_path = 'H:\\xampp\\xampplite\\htdocs\\joomla15\\tmp'; <- sprawdź scieżki czy są poprawne na każdym serwerze może być trochę inaczej [zazwyczaj ma być \tmp]
var $live_site = ''; <- zmienić jeśli się zmieniła struktura katalogów i joomla jest w katalogu.
var $dbtype = 'mysql';
var $host = 'localhost'; <- jeśli jest inny niż localhost na serwerze
var $user = 'root'; <- tutaj jeśli nazwa usera do bazy sie zmieniała
var $db = 'joomla'; <- tutaj jeśli nazwa bazy jest inna

to przykład z locala wiec czasem nie wpisuj nic z tego configa do siebie ;)

ekumi
25-06-2010, 09:40
Oczywiście, że dołączam się proponując JommlaPack, ponieważ jego zastosowanie zwalnia z konieczności zastanawiania się czy istnieje obsluga .zip, czy nie. Poza tym zastosowanie go skraca proces przenoszenia strony do okolo pół godziny. Zatem polecam.

scottero
27-06-2010, 00:11
WItam ponownie!
A wiec zrobilem tak jak radziliscie, uzylem joomlapack do przeniesienia strony... tyle ze teraz na stronie glownej wyskakuje mi ten oto blad:
Fatal error: Class 'JoomFishManager' not found in /home/accounts_m/magdalena56/public_html/plugins/system/jfdatabase.php on line 203
Ma ktos jakies pomysly o co moze chodzic? Ja jestem juz zdesperowany...
EDIT: Udalo mi sie odinstalowac tego joomfisha, strona sie odpalila, tyle ze znowu jest ten sam problem z pierwszego posta...
EDIT2: Moze mi ktos pomoc z ta strona? Musze ja zrobic do jutra, do polnocy, bo stary hosting wygasa- oczywiscie jestem w stanie za to zaplacic... Jak cos to kontakt gg: 2237501