PDA

Zobacz pełną wersję : Jak umieścić moduł na środku strony?



karol
25-06-2010, 09:28
Witam,prosiłabym o pomoc - jestem początkująca - zaczęłam robić stronę i mam problem z jedną rzeczą,nie wiem jak zmienić położenie modułu który jest z lewej strony tak żeby był na stronie głownej,jeśli ktoś może mi pomóc będę bardzo wdzięczna

ekumi
25-06-2010, 09:33
Myślę, że najprostszym rozwiązaniem jest zstosowanie w treści artykułu np. wyśrodkowanej tabeli, w której za pomocą dodatku o nazwie Modules Anywhere umieścisz potrzebny Ci moduł w jej środkowej części.

karol
25-06-2010, 09:46
Dzięki za odp.:) mógłbyś to trochę rozwinąć?
a nie ma żadnej opcji żeby to co mam ustawić tak jak chce? powiem dokładniej - z lewej strony wyświetlają mi się ostatnio dodane ogłoszenia,a chcę żeby były na stronie głównej...

ekumi
25-06-2010, 12:05
Najpierw musisz pobrać i zainstalować w joomla! dodatek o którym pisałem i go publikujesz. Tworząc artykuł wstawiasz do niego tabelę lub jakiś inny element, który ustawiasz na środku. Następnie określasz miejsce, w którym dany moduł ma się wyświetlać i powodujesz to wstawiając w to miejsce kod: {module nazwa_modułu}. To jest chyba najprostsza możliwość. Inną jest zmiana pozycji wyświetlania w ustawieniach modułu. Położenie tych pozycji zobaczysz dopisując do adresu Tojej strony ?tp=1. Jeżeli w szablonie istnieje pozycja umieszczona w miejscu, gdzie ma się wyświetlać moduł, to wystarczy w ustawieniach modułu ją przypisać. Istnieje też możliwość utworzenia nowej pozycji dla modułu, ale to wymaga już zmiany kodu szablonu, css i pliku XML, a tego nie polecam dla osoby początkującej.

karol
26-06-2010, 11:17
Wielkie dzięki za pomoc, jak tylko to zrobię napiszę co mi z tego wyszło :)