PDA

Zobacz pełną wersję : Instalator nie może utworzyć configuration.php



mbx
25-06-2010, 09:48
Instalator joomla nie może utworzyć tego pliku. Nie jest to jeszcze duży problem, bo instalator generuje kod tego pliku na koniec i można utworzyć go ręcznie.
Mimo to chciałbym wiedzieć jakie czynniki maja na to wpływ. O co pytać administratora serwera.
Ponieważ już po zakąńczeniu instalacji pewne katalogi są również niezapisywalne, co za tym idzie nie moge uploadować grafik poprzez joomla o raz instalować komponentów.

PeFik
25-06-2010, 10:41
a) tworzysz pusty plik i wgrywasz już przed instalacją
b) zmieniasz uprawnienia do folderów i wszystko gra

każdy serwer ma swoje ustawienia (Apache lub z rodziny Microsoft Windows) - zapytaj admina co może ci w tej kwestii zmienić.

Jesteś na forum od 2007 a pytania jak ZIELONY

mbx
25-06-2010, 12:03
Po pierwsze ptytam o przyczynę tego problemu. Jak napisalem wcześniej roziwązanie istnieje ale nie oto mi chodzi.
Może na przyszłość czytałbyś trochę uważniej.

Po drugie pliki maja CHMOD ustawiony na 755 co w zupełności powinno wystaczyć. Mimo to joomla nie ma do nich dostępu.
Dokładnie pisząc chodzi o te pliki

administrator/backups/Unwritable
administrator/components/Unwritable
administrator/language/Unwritable
administrator/language/en-GB/Unwritable
administrator/modules/Unwritable
administrator/templates/Unwritable
components/Unwritable
images/Unwritable
images/banners/Unwritable
images/stories/Unwritable
language/Unwritable
language/en-GB/Unwritable
language/pdf_fonts/Unwritable
language/pl-pl/Unwritable
media/Unwritable
modules/Unwritable
plugins/Unwritable
plugins/content/Unwritable
plugins/editors/Unwritable
plugins/editors-xtd/Unwritable
plugins/search/Unwritable
plugins/system/Unwritable
plugins/user/Unwritable
plugins/xmlrpc/Unwritable
templates/Unwritable

Nie każdy Administrator musi mieć pojecie o joomla i skryptach PHP jakie ona wykonuje.
Ja jako użytkownik serwera mam dostęp do wszystkich katalogów mojego konta. Także z punktu widzenia użytkownika serwera wszytko jest OK. Sprawa toczy się po miedzy joomla i serwerem.
Na koniec może jeszcze dodam że kiedy ustawie CHMOD na 777 pliki staja sie zapisywalne. Ale to nie jest rozwiązanie, bardziej wskazówka (podpowiedź).