PDA

Zobacz pełną wersję : Zmiana wyglądu strony głównej SOBI2



yabol_wawa
25-06-2010, 13:30
Witam serdecznie.

Mam jakieś zaćmienie i nie mogę się dogrzebać... Chciałbym zmienić wygląd strony głównej komponentu SOBI2. Chciałbym edytować pola od menu górnego (cośtam,Szukaj,Dodaj wpis itd.). I dodać tam kilka rzeczy które pomogę mi to ładnie obrobić w css. Gdzie się edytuje szablon tej głównej strony ?

Nie chodzi mi o edycje żadnego z plików: sobi2.details.tmpl , sobi2.form.tmpl , sobi2.vc.tmpl . Bo z tego co widzę one nie mają wpływu na tą "główną stronę Sobi2".

Z góry dzięki za pomoc, nie mogę się tego doszukać przez wyszukiwarkę, a siedzę już nad tym dłuższą chwilę. pozdrawiam :spoko:

ar4
25-06-2010, 14:28
Może jest to szablon w joomla a nie w sobi? Edycję szablonu znajdziesz w Rozszerzenia >> Szablony

yabol_wawa
25-06-2010, 14:48
nie nie :spoko: Sprawnie poruszam się jeśli chodzi o same szablony joomli.

Mi chodzi o szablon SOBI2. Ale nie szablon wpisu tylko szablon tej pierwszej strony SOBI2 gdzie jest lista kategorii i menu górne z 3ma pozycjami.

Zazwyczaj przy edycji wyglądu komponentów udawało mi się łatwo zlokalizować plik odpowiedzialny za wygląd szablonu, w SOBI2 nie mogę go znaleźć.

ar4
25-06-2010, 16:01
Czy nie chodzi Ci o samo css szablonu?

yabol_wawa
25-06-2010, 20:16
Czy nie chodzi Ci o samo css szablonu?

Przeczytaj dokładnie o co mi chodzi. Przecież w css nie zmienię struktury menu górnego chyba nie ? Muszę mieć plik w którym dokonam modyfikacji i dodatkowo go sobie odpowiednio ostyluję. Napewno nie jedna osoba już modyfikowała wygląd sobi2, proszę o radę kogoś kto się tym bawił.

Jola
25-06-2010, 23:01
Witam,
kod odpowiedzialny za wygląd strony startowej Sobi2 "zaszyty" jest w kodzie komponentu.
Przydatna jest "szukajka" + działania na css.

ats2008
26-06-2010, 07:51
Przyłączam się do pytania. Też tego szukałem i poległem... (z poziomu beck-endu niektóre rzeczy da się ustawić, ale swoich włąsnych już nie...).

yabol_wawa
26-06-2010, 15:35
Witam,
kod odpowiedzialny za wygląd strony startowej Sobi2 "zaszyty" jest w kodzie komponentu.
Przydatna jest "szukajka" + działania na css.

Ale może jakaś mała podpowiedź ? Wybacz ale męczyłem szukajkę aż zaczęła dymić i nic nie udało mi się wyszukać. Może chociaż info o tym jaki plik jest odpowiedzialny za generowanie kodu tego menu górnego w sobi2 ? :spoko:

ats2008
26-06-2010, 17:18
Wyłącza i włącza się te dane w general settings w backendzie Sobi2, ale nie doszukałem się także, który plik jest odpowiedzialny za generowanie. Może na forum singsiu.net ktoś będzie wiedział więcej. Jak coś znajdę podpowiem. Pozdro.

Jola
26-06-2010, 22:38
Oj panowie - nawet nazwa pliku wskazuje na "winowajcę" - frontend.class.php :)