PDA

Zobacz pełną wersję : Formularz online (Forme v1.0.2 4me) w artykule.



Nowy
25-06-2010, 18:18
Wydaje mi się, że skleciłem (na razie testowy) :D formularz zgłoszeniowy online w Forme v1.0.2 4me. I teraz pozostaje problem jak go umieścić w artykule.
Pomożecie?

alex51
25-06-2010, 18:25
Gdybyś to zrobił w aiContactSafe, to odpowiedź byłaby następująca:

Tworzysz nowy artykuł. W miejscu w artykule, w którym ma się znaleźć formularz wstawiasz linijkę z kodem :

{aicontactsafeform pf=x|use_css=x}

za x wstawiasz numer ID formularza,który chcesz umieścić w artykule. (możesz go sprawdzić klikając "Profile" w komponencie aiContactSafe ) Zaznaczam, że nie jest to mój "wynalazek" a sposób ten był już dużo wcześniej zaprezentowany w jednym z postów i jak tylko uda mi się go odnaleźć, to podam źródło i autora w/w pomysłu.
Znalazłem.
Autorem w/w podpowiedzi jest nasz nieoceniony @Palyga007, patrz >>TUTAJ<< (http://forum.joomla.pl/showthread.php?38905-Jak-po%C5%82%C4%85czyc-ze-sob%C4%85-aiContactSafe-i-artyku%C5%82&highlight=aicontactsafe).

Nowy
25-06-2010, 18:48
No tak, ale ja mam Forme.
Znalazłem informację, że trzeba zainstalować : Bot „wstaw formularz w treść" - umieszcza dowolny formularz w treści artykułu przy użyciu kodu {mosforme form_ID}. Wykonałem to, opublikowałem go, wkleiłem {mosforme form_ID=2} w kod artykułu i... nic. :(

Czy aiContactSafe działa w joomla 1.011?

alex51
25-06-2010, 19:18
(Faktycznie, piszesz w dziale zabytkowej wersji J!1.0. Nie sądzę, aby można w niej zainstalować aiContactSafe. Masz zamiar tkwić w tej antycznej wersji? Nawet dla J!1.0 jest ona bardzo przestarzała i bardzo podatna na wszystko, co najgorsze. Mógłbyś choć ją zaktualizować do J!1.5.15, to ostatnia wersja, najlepiej zabezpieczona z J!.0 i na niej można zostać, jeśli nie planuje się rozbudowywania witryny.)

Powtórzę jeszcze raz swoją wypowiedź, ale z poprawionymi błędami, które na szczęście zauważył @Trzepiz.

Faktycznie, piszesz w dziale zabytkowej wersji J!1.0. Nie sądzę, aby można w niej zainstalować aiContactSafe. Masz zamiar tkwić w tej antycznej wersji? Nawet dla J!1.0 jest ona bardzo przestarzała i bardzo podatna na wszystko, co najgorsze. Mógłbyś choć ją zaktualizować do J!1.0.15, to ostatnia wersja, najlepiej zabezpieczona z J!.1.0 i na niej można zostać, jeśli nie planuje się rozbudowywania witryny.

trzepiz
25-06-2010, 20:48
Mógłbyś choć ją zaktualizować do J!1.5.15

chyba chodziło ci o 1.0.15 .:) (jeśli mówimy o "aktualizacji")

Nowy
25-06-2010, 20:53
Wróćmy do głównego wątku. Póki co, chyba nie mam czasu (wiedzy?) i trochę się boję tej aktualizacji np. do 1.5.
Czuję, że jestem blisko szczęśliwego finału, tzn. wstawienie formularza do artykułu, kombinuję z tym kodem: {mosforme form_ID}. Nie macie pomysłów jak to rozwiązać?

alex51
26-06-2010, 07:02
Dzięki @Trzepiz za czujność, bo efektem mojego błędu literowego jest teraz niewłaściwe zrozumienie problemu przez zainteresowanego. Poprawiłem już swoją gafę dopisując skorygowany tekst pod tym błędnym.
@Nowy, aktualizacja dotyczy zmian w obrębie używanej wersji Joomla! i takowej nie powinieneś się zupełnie obawiać. Aktualizacja to tylko nadpisanie drogą FTP istniejących plików na serwerze, zastępująca starsze wersje plików plikami z wersji nowszej. Nie zmieniasz w tym niczego z zainstalowanych przez Ciebie dodatkowych komponentów, modułów czy dodatków, nadpisujesz tylko pliki systemowe Joomla!. Gdybyś musiał zmieniać wersje z J!1.0 na J!1.5 to wówczas mówilibysmy nie o aktualizacji lecz o migracji. Skoro witryna działa prawidłowo w wersji J!1.0 to migracja nie jest bezwzględnie konieczna, choć mogłaby sie okazać przydatna w przypadku chęci rozbudowania strony.
Myślę, że ktoś z nas będzie musiał zainstalować dla celów testowych J!1.0.15 by przypomnieć sobie jej działanie i spróbować poszukać tam rozwiązania Twojego problemu.

Nowy
26-06-2010, 12:54
Byłbym wdzięczny za pomoc.
Tymczasem przymierzam się do aktualizacji do tej choćby 1.0.15. Ale z duszą na ramieniu. Obawiam się, że po aktualizacji mogą nieprawidłowo działać poszczególne komponenty, moduły itp. I będzie następny kłopot...
Co do tego formularza. Może ja coś źle robię? Formularz (testowy) jest - opublikowany - artykuł (testowy) jest. Wklejam w kod HTML tylko to: {mosforme form_ID=2} numer 2, bo taki ma numer ID formularz. W efekcie w artykule jest pusto..:( Bot mosforme (wstaw formularz w treść) zainstalowany, opublikowany - może tam trzeba coś pozmieniać, ale nie sądzę.
Gdy klikam w link prowadzący do formularza (w menedżer formularzy), owszem, otwiera się na stronie, po wypełnieniu go, przesyła dane na serwer (formularze przychodzące).
O co tu chodzi? Help!

Może to ważne, ale dodam, że używam edytora Mambo 1.1.8, ale sprawdzałem, na TinyMCE też to samo...