PDA

Zobacz pełną wersję : przyrostek css strony i zmiana pozycji modułu-pomocy



batonik19
25-06-2010, 18:31
Witam,
1)czy ktoś powie mi konkretnie co mam zrobić, jak dopisać ten przyrostek żeby móc zmieniać kolor pojedynczych linków w menu? czytałem już bardzo dużo o tym ale nie mogę sobie z tym poradzić żeby to zmienić:( korzystam z mod_superfishmenu, w załączniku przesyłam plik z css templatki, gdyby ktoś mógł zerknąć i powiedzieć mi gdzie i co mam dopisać, byłbym bardzo wdzięczny.
2709
2) moje drugie pytanie tyczy się pozycji menu, a mianowicie chciałbym określić własną np "baton" która będzie wyświetlała moduły w określonym przeze mnie miejscu, o tym też czytałem i wiem że w joomli jest już dużo "standardowych" ale w mojej templatce mam np tylko 5:/ a jak nie swoją to jak zmienić położenie(konkretne takie jak ja chce) już będącej w templatce np 'top'. w drugim załączniku przesyłam graficzne wytłumaczenie o co mi chodzi.
2710
Z góry dziękuję.

batonik19
27-06-2010, 20:17
ponawiam, prośbę..

zwiastun
28-06-2010, 22:55
Wszystko w tych kwestiach jest na wiki. Skoro dużo czytałeś, a nie objaśniasz, z czym sobie nie umiesz poradzić, to kolejny opis Ci niewiele da.

ekumi
29-06-2010, 10:14
Jeżeli nie chcesz bawić się w zmianę zawartości plików szablonu, to polecam dodatek Modules Anywhere, który umożliwia wstawienie dowolnego modułu tam gdzie chcesz. Natomiast, aby dodać nową pozycję dla modułu w szablonie, musisz dodać w pliku index.php szablonu linijkę : <jdoc:include type="modules" name="nazwa_pozycji" style="xhtml" /> w miejscu, gdzie pozycja ta ma się pojawić a w pliku templateDetails.xml: <position>nazwa_pozycji</position> w miejscu, gdzie wymieniane są pozycje szablonu.

batonik19
29-06-2010, 11:07
dzięki, ten Modules Anywhere się przydał, a co zrobić z tym pojedynczym linkiem żeby był czerwony, jaki ten przyrostek mam w css dopisać?

zwiastun
29-06-2010, 11:26
Do zmiany wyglądu pojedynczych linków w menu nie są potrzebne żadne przyrostki. Każda pozycja menu ma w Joomla swoją niepowtarzalną klasę "itemXX". Wystarczy określić reguły jej formatowania.

batonik19
29-06-2010, 13:20
ostatnia moja prośba bo nie bardzo jednak wiem jak to zrobić, mógłbyś zerknąć w plik css który jest w załączniku i napisać gdzie to jest?

zwiastun
29-06-2010, 14:51
Nigdzie! Przeczytaj kilka razy, co napisałem.

batonik19
29-06-2010, 15:31
sory, nie denerwuj się, ale nie wiem o co chodzi i gdzie to określić:(

zwiastun
29-06-2010, 17:22
:) Napisałem Ci przecież:
Każda pozycja menu ma w Joomla swoją niepowtarzalną klasę "itemXX". Wystarczy określić reguły jej formatowania.
Reguły formatowania określamy w arkuszu stylów. Jeśli nie wiesz, o czym mowa, to może na razie zajmij się czym innym - budowaniem witryny, dodawaniem treści.

batonik19
29-06-2010, 17:41
oki, dziękuję:)