PDA

Zobacz pełną wersję : Zaawansowane statystyki odwiedzin



Macondo
26-06-2010, 15:07
Witam

Poszukuję takiego nieco bardziej zaawansowanego modułu statystyki odwiedzin.
Wcześniej miałem stronkę zrobioną w wordpress i tam był bardzo fajny moduł o nazwie Count per Day który pokazywał mi nie tylko ile osób przychodziło, kiedy, i dokąd szło kiedy już przyszło, ale wskazywał też z jakich krajów zaglądali na stronkę.
Sprawdziłem, ale nie ma on swojego odpowiednika dla joomli :(

Znacie może podobny system statystyk?
Zależy mi aby było to coś więcej niż tylko cyferki pokazujące ile osób weszło dziś, wczoraj, w zeszłym tygodniu.
Przydatna byłaby wizualizacja w postaci wykresu oraz właśnie rozpiska tych krajów.

Zna ktoś coś co by się nadawało?

pyziak
26-06-2010, 15:57
Myślę że Google Analytics powinno Cię zadowolić
lub:
http://extensions.joomla.org/extensions/site-management/site-analytics

Macondo
26-06-2010, 18:23
faktycznie, to chyba to o co mi chodzi, jednak mam mały problem
zarejestrowałem się na stronie, zainstalowałem plugin, w plugin wprowadziłem dane ze strony
od strony pluginu wszystko wygląda ok, ale na stronie mam informację że nie dodałem tego kawałka kodu który tam dają aby go wprowadzić gdzieś na stronie
wydawało mi się że plugin właśnie do tego służy aby nie musieć grzebać w kodzie...mylę się?
jeśli jednak trzeba ten kod gdzieś wklepać to gdzie konrketnie?

TLo
26-06-2010, 18:33
Zainteresuj się Joomla Stats http://www.joomlastats.org/
Używam i Google Analytics, i powyższego - i jestem zadowolony.
Pozdrawiam

Macondo
26-06-2010, 19:20
dzięki za tipsa, tak też zrobiłem :)

ale nadal nie chce mi zacząć działać GA :/

piecho
29-06-2010, 23:27
j4age na extensions.joomla; jest tylko problem jesli w bazie sql masz maly exec timeout i duzo odwiedzin na stronie (np w miesiącu ponad 10.000 unique-ow czy 100.000 impr. a czas ustawiony na <10s) - nie obejrzysz niektorych zsumowanych danych. ale ten komponent powstal w oparciu o joomla stats, moim zdaniem jest o niebo lepszy, JS sa stare i bardzo malo wydajne.

pozdrawiam