PDA

Zobacz pełną wersję : Ukrywanie tytułu strony



dragossani
27-06-2010, 12:22
Mam problem z ukryciem na konkretnych podstronach elementu wyświetlającego tytuł strony (page title). Nie ma problemu w przypadku tych podstron, do których dostajemy się poprzez link w menu - wystarczy zmienić odpowiedni parametr w pozycji menu. Problem pojawia się dla podstron do których dostajemy się inaczej niż przez link w menu. Np. klikając w "czytaj więcej..." przy newsie, który wyświetlany jest poprzez wylistowanie kategorii, przechodzimy do jego pełnej treści. Taka podstrona nie ma odpowiadającej jej pozycji w menu i nie da się zmienić opcji odpowiadającej za wyświetlanie "page title". Pytanie brzmi, jak ukryć ten element na tego typu podstronie?

---------- Post dodany o 11:22 ---------- Poprzedni post był o 11:04 ----------

Znalazłem pewne rozwiązanie (może komuś się przyda):

Trzeba utworzyć nowe menu, którego nigdzie na stronie nie będziemy wyświetlać. W nim dodajemy linki do tych podstron z którymi jest problem konfiguracyjny. Ważne żeby zgadzały się aliasy. Dzięki temu uzyskujemy dostęp do opcji wyświetlania danego elementu.

malkowitch
27-06-2010, 18:03
A sprawdzałeś w parametrach danego artykułu? A dokładnie opcję "Pokaż tytuł".

dragossani
27-06-2010, 21:55
Nie mylmy pojęć. Nie chodzi o tytuł artykułu (article title), a tytuł strony (page title).

Jeśli ktoś zna lepszy sposób niż dodawanie pozycji menu dla każdego newsa z osobna to proszę o informację.

malkowitch
27-06-2010, 22:06
Wytłumacz dokładniej o co Ci chodzi.

Parametr Page Title w menu w "Parametrach systemu" pozycji menu jest elementem który wrzucony będzie w Meta Title. Jeśli ten parametr jest pusty jako page title a więc i META Title komponent uzna tytuł pozycji menu. Jeśli do artykułu odwołasz się bez Itemid to tego tytułu w ogóle nie będzie nad tytułem artykułu.

Parametr pod nim w tych samych ustawieniach decyduje czy nad tytułem danego artykułu pokazany ma być ten parametr powyżej.

A więc co chcesz zrobić?

dragossani
27-06-2010, 22:17
Jeśli do artykułu odwołasz się bez Itemid to tego tytułu w ogóle nie będzie nad tytułem artykułu.
W tym punkcie nie mogę się zgodzić. Co prawda nie testowałem jak to wygląda bez skracania adresów (mam odpalony mod_rewrite) ale u mnie news, który nie ma odpowiadającej mu pozycji w menu wyświetla tytuł strony nad tytułem artykułu.

Przykład można obejrzeć tutaj (chwilowo - serwis niedługo zniknie): http://dev.newcomo.pl/projekty/akademia/
News1 nie ma odpowiedniej pozycji menu. News2 ma założoną pozycje w menu i tam w parametrach ustawione ukrywanie tytułu strony. Jak widać, po kliknięciu w "czytaj więcej" pod newsem 1 wyświetla nam dwa tytuły.

malkowitch
27-06-2010, 23:15
News 1 nie ma własnej pozycji menu więc system przyjmuje mu jako pozycję menu pozycję nadrzędną w tym przypadku "News". A w nim pokazywanie masz włączone dlatego się pokazuje tytuł. To jest błąd w szablonie i poprze Template Overrides możesz to naprawić.

Wyłącz przyjazne adresy i dokładnie prześledź jakie zmienne są przepychane w nowościach. Decyzja czy pokazywać tytuł nadrzędny jest dokonywana w widoku artykułu (dokładnie /components/com_content/views/article/tmpl/default.php lub odpowiadający z katalogu szablonu) i to tam możesz to sobie zmienić by np. domyślną wartością w wypadku nie posiadanie Itemid było nie pokazywanie tytułu nadrzędnego.

Ponadto proponował bym byś dla testu wrzucił do szablonu coś takiego:


print_r($_GET)

Wtedy dowiesz się czy Itemid jest przepychane czy nie nawet przy włączonym SEF bo czasami zachowanie komponentu dla tych 2 może być inne z powodu ingerencji routera w adresy.

dragossani
27-06-2010, 23:32
W nadrzędnym elemencie (czyli news) wyświetlanie tytułu ma uzasadnienie. Natomiast domyślne wyświetlanie tytułu strony w elementach nie posiadających własnego ustawienia w tej kwestii to już nadinterpretacja i rzeczywiście wygląda to na błąd szablonu. Dzięki za wskazówki.

malkowitch
27-06-2010, 23:38
W wypadku jeśli nadrzędną pozycją menu jest tak jak u Ciebie sekcja czy kategoria to jest to uzasadnione dla zachowania pewnej przejrzystości ale blędem ewidentnym jest to, że pobiera on nie tytuł pozycji nadrzędnej menu (miał byś wtedy Aktualności) tylko tytuł artykułu.