PDA

Zobacz pełną wersję : Jak ukryć niektóe przyciski po zalogowaniu ?



hasiok
27-06-2010, 22:53
Witam :) Mam pewien problem. Nie wiem jak ukryć przycisk 'ZALOGUJ' w menu użytkownika po zalogowaniu. Chciałbym ukryć też przycisk wyloguj dla wylogowanych. Jak to zrobić ? Jakieś wskazówki ?

Robster
28-06-2010, 14:54
Słabo opisałeś o co Ci chodzi. Nie wiem czy ten przycisk jest w jakimś "dodatkowym komponencie" czy po prostu w menu strony. Jeśli w menu strony, to wystarczy ukryć tą pozycję dla zalogowanych użytkowników, wszystko to możesz zrobić w zapleczu.

sYa_TPS
28-06-2010, 15:21
Słabo opisałeś o co Ci chodzi. Nie wiem czy ten przycisk jest w jakimś "dodatkowym komponencie" czy po prostu w menu strony. Jeśli w menu strony, to wystarczy ukryć tą pozycję dla zalogowanych użytkowników, wszystko to możesz zrobić w zapleczu.

Żadnych dodatkowych komponentów. W zapleczu jest poziom dostępu: powszechny / zarejestrowany / specjalny. Mógłbyś mi przybliżyć Twoją myśl ?

seba.adm
28-06-2010, 16:18
Podstawy: Prawa Użytkowników Joomla (http://wiki.joomla.pl/index.php/Prawa_u%C5%BCytkownik%C3%B3w_Joomla%21)

sYa_TPS
28-06-2010, 16:20
Uprawnienia [Access Level]: Informuje, która z grup użytkowników ma prawa dostępu do kategorii. łącze. Kliknij nazwę grupy, aby nadać prawa dostępu do kategorii następnej grupie w hierarchii grup użytkowników Joomla! Możliwe są trzy opcje:

Public - dostęp publiczny: artykuły, będą dostępne dla wszystkich użytkowników,
Registered - dostęp ograniczony dla zarejestrowanych: artykuły, będą dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników,
Special - dostęp ograniczony specjalny: kategoria i artykuły, będą dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników z uprawnieniami specjalnymi - autorów, redaktorów, wydawców, operatorów i administratorów. Autorzy będą mogli edytować swoje artykuły, redaktorzy wszystkie artykuły, a wydawcy redagować wszystkie artykuły i decydować o ich publikacji.





Ale żadna z nich nie pasuje to moich wymagań :blink:

seba.adm
28-06-2010, 16:36
Link już jest poprawiony. Wskazany link jest "jedną sugestią", gdyż odsyła do konkretnego zagadnienia, jakim są prawa użytkowników, zasugerowane przez @Robstera.

---------- Post dodany o 14:36 ---------- Poprzedni post był o 14:28 ----------


Ale żadna z nich nie pasuje to moich wymagańJeżeli cały czas mówimy o uprawnieniach dotyczących założonego tematu:

...ukryć przycisk 'ZALOGUJ' w menu użytkownika po zalogowaniu. Chciałbym ukryć też przycisk wyloguj dla wylogowanych... nadal będę podtrzymywał sugestię @Robstera, co do ustawień, poszczególnych pozycji menu. W innym wypadku, dokładniej opisz Twoje wymagania co do uprawnień.

sYa_TPS
28-06-2010, 16:42
Link już jest poprawiony. Wskazany link jest "jedną sugestią", gdyż odsyła do konkretnego zagadnienia, jakim są prawa użytkowników, zasugerowane przez @Robstera.

---------- Post dodany o 14:36 ---------- Poprzedni post był o 14:28 ----------

Jeżeli cały czas mówimy o uprawnieniach dotyczących założonego tematu:
nadal będę podtrzymywał sugestię @Robstera, co do ustawień, poszczególnych pozycji menu. W innym wypadku, dokładniej opisz Twoje wymagania co do uprawnień.

Czytałem poradniki itp ale nie znalazłem rozwiązania mojego problemu. No to tak:

Mamy panel użytkownika, gdy jesteś zalogowany w panelu powinny być: wyloguj / Twoje konto / sprawdź swoje zakupy. Gdy nie jesteś zalogowany w panelu powinno być: zarejestruj / zaloguj :)

Robster
28-06-2010, 16:49
Ja się zgubiłem już :/ Kto w końcu pyta @sYa_TPS czy @hasiok?

sYa_TPS
28-06-2010, 17:01
Ja się zgubiłem już :/ Kto w końcu pyta @sYa_TPS czy @hasiok?

Hasiok :) Ja jestem jego pomocnikiem. Ale korzystamy z tych samych komputerów i tak wyszło :P

Robster
28-06-2010, 18:12
To na przyszłość korzystaj z jednego konta, bo pyta Twój kolega, a ty później piszesz że nie o to Tobie/Jemu chodziło :/

Rozwiązanie jest takie jakie napisałem. Ze standardowym modułem więcej nie zrobisz, chyba że znasz php i wdrożysz w niego opisywana kiedyś metodę ukrywania różnych elementów strony.

sYa_TPS
28-06-2010, 20:10
To na przyszłość korzystaj z jednego konta, bo pyta Twój kolega, a ty później piszesz że nie o to Tobie/Jemu chodziło :/

Rozwiązanie jest takie jakie napisałem. Ze standardowym modułem więcej nie zrobisz, chyba że znasz php i wdrożysz w niego opisywana kiedyś metodę ukrywania różnych elementów strony.

Pomyłka była :)

Ok. Dziękuję. Będę musiał poprosić kogoś by to wykonał. A orientujesz / orientujecie się może ile by to mogło kosztować ?

zwiastun
28-06-2010, 22:17
Nadpisywanie szablonem, bo to odnośnik w module Logowanie, a nie w jakimś menu!

hasiok
29-06-2010, 23:35
Mógłbyś nieco rozwinąć?

Robster
29-06-2010, 23:51
Twój problem polega na tym, że nie masz pojęcia o Joomla! i czekasz aż ktoś da ci gotowe rozwiązanie. Sam opis twojego problemu jest raczej mętny, bo nawet nie wiesz skąd ten link chcesz usunąć.
W standardowym module logowania J! button po zalogowaniu sam znika, więc naprawdę nie wiem w czym problem.

hasiok
29-06-2010, 23:58
Racja - jestem początkującym joomlowcem. Gdy jestem wylogowany są przyciski: ZALOGUJ, REJESTRACJA - czyli ok. Ale gdy się zaloguje są przyciski: ZALOGUJ, REJESTRACJA, ZALOGUJ SIĘ, WYLOGUJ SIĘ. Chcę pozbyć się przycisków zaloguj, rejestracja po zalogowaniu. Chcę byście mi pomogli :) Domyślam się, że to musi być napisane w PHP bo joomla nie ma takich możliwości ? :o

Robster
30-06-2010, 00:48
To jeszcze napisz z jakiego modułu korzystasz bo chyba nie ze standardowego. W standardzie wygląda to tak:
http://codemaster.za.pl/
LOGIN: demo
HASŁO: demo

hasiok
30-06-2010, 00:53
Typ: mod_mainmenu

Nie korzystałem z żadnych dodatków do joomli więc standardowy ? :)

Do podstawowego modułu dodałem jeszcze swoje przyciski.

Jola
30-06-2010, 00:57
Witam,
tyle pisania z powodu braku informacji!
Po pierwsze napisz z jakiego modułu logowania korzystasz - standardowego Joomla czy związanego z VirtueMartem a może inna opcja?
Po drugie - czy ktoś ingerował w kod modułu (szablonu modułu)
Standardowy moduł logowania Joomla działa (bez wkładu własnego) tak - jak sobie życzysz. Podejrzewam, że stan o jakim piszesz jest skutkiem "radosnej twórczości". :)

hasiok
30-06-2010, 01:01
Haha z niewiedzy zamiast mod_login zrobiłem mod_mainmenu .. Dobra :) Już chyba sobie poradzę. Dziękuję wszystkim. Temat można zamknąć

nahagel
11-03-2011, 14:42
podziel się rozwiązaniem problemu

nahagel
12-03-2011, 20:41
Ja to zrobiłem tworząc dwa moduły:
w jednym (mod_custom) jest słowo wyloguj podlinkowane tak: 'index.php?option=com_user&task=logout'
w drugim (mod_mainmenu) jest po prostu link do logowania
a żeby sie jeden pojawiał a drugi znikał to musiałem użyć "Advanced Module Manager" - rewelacyjne narzędzie, aż dziw że wcześniej nie znałem, polecam