PDA

Zobacz pełną wersję : SOBI 2 - SPOLSZCZENIE, PROBLEMY



markoo
29-06-2010, 13:57
Mam problem po wgraniu języka polskiego do Sobi2. Po zainstalowaniu i próbie zmiany języka na polski pojawia mi się komunikat:

Fatal error: Call to undefined function mosToolTip() in /administrator/components/com_sobi2/languages/admin.polish.php on line 870

Poniżej linia 870 z pliku admin.polish.php
mosToolTip(addslashes(_SOBI_CONFIG_ENTRY_ENTRY_RUL ES_LABEL_1),addslashes(_SOBI_CONFIG_ENTRY_ENTRY_RU LES_LABEL_1),'','','Akceptujê', '#',0 )

Po zainstalowaniu języka, a następnie zmianie i save nie można się dostać do Sobi2, a komunikat pojawia się od razu po wybraniu komponentu z Joomli.

---------- Post dodany o 13:57 ---------- Poprzedni post był o 12:47 ----------

Problem został rozwiązany. Zainstalowałem język polski pobrany z serwera Joomla.pl a nie z sigsiu.net, domyślam się że chodziło o wersję kodowania

zwiastun
29-06-2010, 14:53
Co dokładnie zainstalowałeś? Skąd pobrane?

markoo
29-06-2010, 15:57
Pobrane zostało z:

http://pliki.joomla.pl/katalog/tlumaczenia/.rozszerzen-joomla-1.5/sobi2%3a-lang-pl.html

a zainstalowałem:

lang_sobi-pl_utf.zip

zwiastun
29-06-2010, 17:28
Niezbyt nadal rozumiem, ale sprawdzę, o co chodzi, choć pakiet w plikowni był na pewno testowany.

markoo
29-06-2010, 20:31
Plik pobrany z plikowni, jak napisałem powyżej w "szybkiej odpowiedzi" właśnie mi pomógł i dzięki niemu udało mi się zniwelować pojawiający się błąd.

Błąd, o którym pisałem powyżej występował po pobraniu spolszenia od "producenta" sobi, ze strony sigsiu.net i podejrzewam, że był związany z kodowaniem znaków, a tam był niestety tylko iso ...

W każdym bądź razie, tak jak pisałem powyżej jest już rozwiązany, i bardzo dziękuję za zainteresowanie.