PDA

Zobacz pełną wersję : problem z baza mysql



hektor
29-06-2010, 22:31
Prosze o pomoc
podczas instalacji wyskakuje komunikat: Unable to connect to the database:Could not connect to MySQL. O co chodzi
Dzieki za pomoc

pyziak
29-06-2010, 23:16
Nie można połączyć się z bazą danych: Nie można połączyć się z MySQL
Pewnie złe dane wprowadzone do połączenia z bazą

hektor
30-06-2010, 17:32
ok, dzieki, ale gdzie mozna zmineic ustawienia polaczen z baza ?

palyga007
30-06-2010, 18:34
plik configuration.php w głownym katalogu witryny. tyle podpowiem resztę doczytaj.

hektor
30-06-2010, 22:25
dzieki za podpowiedz, ale niestety: dane w pliku config... sa dla mnie czarna magia :-(. Czy ktos moze podac mi bardziej szczegolowa rade?

pyziak
30-06-2010, 23:02
oczywiście , że pomożemy , np: moja rada jest taka:

/* Database Settings */
var $dbtype = 'mysql';
var $host = 'localhost';
var $user = 'nazwa_uzytkownika;
var $password = 'haslo_do_bazy';
var $db = 'nazwa_bazy';
var $dbprefix = 'jos_';
oczywiście dane są przykładowe, i jeżeli dalej tego nie ogarniasz to proponuje zlecić, człowiekowi co to ogarnie

hektor
01-07-2010, 20:03
pyziak: dzieki . wszytko zmienilem wg Twoich wskazowek, ale niestety nadal nie mozna sie polaczyc z baza. Chyba jednak zrezygnuje z joomli. :-((. niby taka "prosta", a tyle problemow.
Zainstalowalem movamp, ale jak uruchamia sie w nim joomle??

alex51
01-07-2010, 20:13
Prosze o pomoc
podczas instalacji wyskakuje komunikat: Unable to connect to the database:Could not connect to MySQL. O co chodzi
Dzieki za pomoc
Zwykle jestem cierpliwym człowiekiem, ale są pewne granice ignorancji. Zaczynając instalowanie czegokolwiek należy zapoznać się z dostępnymi powszechnie wyjaśnieniami na ten temat.
Proponuję abyś łaskawie zapoznał się z >>TYM<< (http://wiki.joomla.pl/index.php/Joomla_1.5._Szybki_start/Instalacja_Joomla%21) fragmentem podstawowego poradnika dla zaczynających przygodę z Joomla.
Wszystkie Twoje kolejne pytania są dowodem całkowitego braku podstawowych, niezbędnych wiadomości, na które tutaj nie udzielamy odpowiedzi.

hektor
02-07-2010, 20:13
DZIALA !!!! /po wielkich i dlugich cierpieniach/ Wielkie dzieki wszystkim za pomoc i motywacje :-)). Moim bledem bylo to , ze podczas instalacji wprowadzalem: haslo do bazy. Instalujac joomle na kompie w domu hasla sie nie wprowadza.

zwiastun
02-07-2010, 22:35
A czemu to, "instalując Joomla na kompie w domu", nie wprowadza się hasła? Samo się wprowadza?

hektor
03-07-2010, 00:05
Tego to nie wiem.:placz: U mnie tak to zadzialalo. Wprowadzajac haslo, nie chciala sie polaczyc z baza danych /komunikat jak na samym poczatku/, dopiero pozostawiajac pole hasla pustym zakonczylo instalacje. :zagubiony:.