PDA

Zobacz pełną wersję : uproszczona galeria



piecho
29-06-2010, 23:18
cześć!

dotychczas używałem phoca gallery ale chciałbym uprościć dodawanie galerii do artykułów. oto czego chciałbym od komponentu/pluginu?

-cel: dodawanie galerii miniaturek w treści artykułu, najlepiej poprostu z folderu czy zdjęcia. efekt finalny jak z Very Simple Image Gallery w 100% wystarczy
-dodawanie zdjęć do bazy i tworzenie struktury (kategorie albo poprostu fizyczne foldery) z poziomu edytora artykułów
-dodawanie samej galerii do treści artykułu też z poziomu jakiegoś panelu w edytorze artykułów.

chodzi dokładnie o to, żeby a) wyeliminować ręczne wpisywanie ścieżki do folderu gdzie są zdjęcia oraz b) upload zdjęć przybrał jak najprostszą formę i do tego odbywał się też w edytorze artykułów.

istnieje taka galeria? szukałem na extensions.joomla ale wydaje mi się, że nic nie znalazłem takiego :/

pyziak
29-06-2010, 23:23
może zmienić edytor na np: JCE ?
lub/i dodać plugin do Phoca http://phoca.cz/phocagallery-button i będziesz miał klawisz w każdym edytorze

piecho
29-06-2010, 23:30
dziekuje. uzywam obu. niestety ph-b nie ma uploadu, mozna tylko wstawic galerie utworzona bezposrednio w komponencie. do tego PG jest dosc nieintuicyjna jesli chodzi o sam upload zdjec - bardzo wiele opcji, zwyklemu userowi latwo sie pogubic.