PDA

Zobacz pełną wersję : problem ze zmianą treści artykułów



ppppawel
30-06-2010, 10:14
witajcie,
jestem tu nowy, zazwyczaj starałem poradzić sobie sam z problemem joomli, jednak tym razem powiem szczerze, że nie mogę tego ogarnąć :zagubiony:

otóż jestem użytkownikiem joomla 1.0.11 stable - wiem, że stara wersja ale zawsze działała poprawnie stąd też nie widziałem konieczności updatu.

po zalogowaniu się do panelu administracyjnego pojawia się problem z zapisywaniem edycji artykułu/newsa/wpisu do kalendarium/materiału statycznego - słowem wszystkiego ;/
każda z wiadomości jest wyświetlana tylko w formie html (nie działa też przełączanie widoku pomiędzy "standardowym", a html - chodzi mi o "[show/hide]"). po wejściu do edycji tekstu i zmianie treści mam możliwość kliknięcia na "Zapisz" czy "Zastosuj" jednak to nic nie daje. Nie wyskakują mi też żadne błędy z bazy SQL na stronie i w panelu.
Kilka dni temu pojawił się także problem z modułem mod_popup (który też poprawnie działał przez kilka lat) - zniknęły opcje edycji w panelu admina, pomyślałem, że wystarcyz usunięcie modułu i jego ponowna instalacja - jednak przy próbie ponownej instalacji pojawia się komunikat:
Wczytaj module - Wczytanie pliku NIEUDANE
Błąd: W pakiecie instalacyjnym - brak pliku Joomla! XML.
[ Dalej... ]
Wczytaj module - Niepowodzenie
Nie znaleziono pliku instalacyjnego:
/media/install_4c2aecede4ad4/mod_popup_module_1.0_pl/
[ Dalej... ]

Tego samego dnia pojawił się komunikat, że moja strona rozsyła złośliwe oprogramowanie (usunąłem go przez wejście do plików index.php i wykasowanie nadpisanej linii kodu z wirusem) - ten problem zniknął.

dodam, że od co najmniej dwóch lat nic nie zmieniałem, nie aktualizowałem, hasło do admina mam tylko ja i nikt inny. Kwestia dotyczy strony www.hilife.pl.

funboy
04-07-2010, 00:58
Witam,
myślę, że mam podobny problem chociaż objawy zauważyłem lekko inne dlatego podaję aby pomóc znaleźć przyczynę.
U mnie nagle przestała działać edycja artykułów. Strona wyświetla się prawidłowo ale jak chcę wyedytować jakiś artykuł to zamiast obrazków i tekstu (WYSIWYG) mam tylko HTMLa a ponadto jedyny aktywny przycisk to Cancel.

W Global Configuration mam ustawiony edytor TinyMCE WYSISYG Editor. Co ciekawe tak sprawy się mają w Firefoxie. Jeżeli korzystam z IE to edytor zachowuje się lepiej. Przynajmniej są ikony edycji ale zamiast mojej treści jest tylko obrazek i informacja, że hosting świadczy cba.pl.

Lewy dolny róg przeglądarki IE wyświetla informację o błędzie:
Line: 3715
Char: 5
Error: Access is denied
Code: 0
URL: ... i tutaj ścieżka do index2.php

Dziękuję za podpowiedzi co zrobić.

alex51
04-07-2010, 08:30
(...)otóż jestem użytkownikiem joomla 1.0.11 stable - wiem, że stara wersja ale zawsze działała poprawnie stąd też nie widziałem konieczności updatu.

(...)
dodam, że od co najmniej dwóch lat nic nie zmieniałem, nie aktualizowałem(...).
Skutki tego niefrasobliwego podejścia do konieczności aktualizowania właśnie odczułeś na swojej skórze. Skoro wystarcza Ci zastosowanie starego systemu Joomla! 1.0, to aktualizacja do wersji J! 1.0.15 jest niezbędna. Mam nadzieję, że posiadasz w miarę świeżą kopię bazy danych (sprzed sytuacji wskazującej na ingerencję nieupoważnionych osób) oraz kopie plików przynajmniej tych dodatkowo zainstalowanych komponentów, modułów i dodatków. Aktualizacja do najnowszej wersji J! 1.0.15 polega na nadpisaniu istniejących na serwerze plików ich nowymi wersjami, co w niczym nie koliduje z dodatkowymi sprawami zainstalowanymi przez Ciebie. Przy okazji masz szansę pozbycia się uszkodzonych plików i uzupełnienia brakujących.
Nie możesz mieć pewności, że tylko Ty posiadasz hasło, bo wielce prawdopodobne jest, że może je posiadać też ktoś inny, dlatego należy zmienić wszystkie hasła oraz sprawdzić swój komputer pod kątem obecności "nieproszonych gości". Nie zaleca się też stosowania zapisywania hasła w programach ftp.