PDA

Zobacz pełną wersję : Ucinanie tekstu



mossa
30-06-2010, 11:25
Witam,

w joomla 1.5 pojawił mi się problem, a mianowicie w układzie 3 kolumnowym przestało zawijać tekst w treści artykułów. Newsy są OK. Tekst "chowa się" za prawą kolumną. Już kiedyś pojawił mi się ten problem i pamiętam, że jednym poleceniem - chyba w szablonie css - problem się rozwiązał. Wtedy poradziłem sobie z google, a teraz nie mogę na to trafić. :(

Z góry dzięki za pomoc.

vereb
30-06-2010, 11:51
Prawdopodobnie coś (grafika, tabelka) rozciąga ci div'a. wklej kod lub podaj linka żeby można było podejrzeć o co chodzi.

mossa
30-06-2010, 12:24
http://www

Robster
30-06-2010, 12:39
Teraz przydałaby się informacja, gdzie dokładnie błąd występuje bo przejrzałem kilka pozycji ze strony pod CHROME, IE oraz FF i nieprawidłowości nie zauważyłem.

vereb
30-06-2010, 12:41
Pewnie gdzieś masz ustawione "overflow: hidden;" ustaw na "none", Możliwe że dodatkowo masz tag <li> ustawiony z paddingiem, zmniejsz więc padding do zera lub wartość diva o wartość paddingu (nistety bedzie to działać globalnie, nawet tam gdzie listy nie masz).

alex51
30-06-2010, 12:51
Można zastanowić się nad potrzebą wyświetlania wszystkich modułów z pozycji left i right we wskazanej >>lokalizacji<< (http://www.siatkowka.torun.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=142&Itemid=156). Wyłączenie modułów (chociaż z pozycji right) umożliwiłoby swobodną prezentację treści w centralnej pozycji witryny (content).

mossa
30-06-2010, 12:57
Błąd występuje w artykule do którego link już podałem. Wszystkie inne artykuły w serwisie są poprawnie wyświetlane. Ten i następnie tworzone artykuły zawierają ten błąd. U mnie pod IE, foxem i chrome wyświetla nieprawidłowo. 3 miesiące temu miałem ten sam problem. Nie pamiętam czy to było związane z parametrem overflow. Pamiętam, że drobna korekta w szablonie css pomogła. Wyświetlane moduły, w momencie kiedy pojawił się problem, nie były modyfikowane. Nikt nie ingerował w kod. Redaktor napisał jeden artykuł i każdy kolejny powiela ten sam mankament.

alex51
30-06-2010, 13:21
W punkcie 9 Kadra szkoleniowa masz wpis, psujący cały artykuł:

<div style="text-align: left;">Kadra szkoleniowa:&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp; &nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp; &nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp; &nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp; &nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp; Bogdan Mossakowski - kierownik, mgr wf, trener siatkówki; Michał Tyburski - wychowawca, mgr wf, instruktor siatkówki; Sylwia Zielińska - wychowawca, mgr wf, instruktor siatkówki.</div>
</li>
Usuń znaczniki spacji - &nbsp; i zobacz czy to pomoże.

mossa
30-06-2010, 13:33
dzięki alex51. Mój redaktor mi się przyznał, że kopiował to z MSWord i w edytorze wstawiło milion twardych spacji, a ja tego nie zauważyłem ;)

Super. Jeszcze raz dzięki. Takie głupstwo, a ile zamieszania ;)

alex51
30-06-2010, 13:34
Cieszę się, że wspólnymi siłami udało się rozwikłać problem. :)
Pozdrawiam.

vereb
30-06-2010, 18:20
hehehe, no tak, dla redaktora czerwona kartka :) (nie mówiąc już o MSWord)