PDA

Zobacz pełną wersję : Centrowanie przycisków w menu poziomym



JestemTuNowy
30-06-2010, 22:50
Witam :zagubiony: Chciałbym przesunąć przyciski w menu poziomym na środek ( wycentrować je ). Tak jak na tym obrazku http://img180.imageshack.us/img180/6686/centerjoomla.png

Nie wiem czy mam to centrować tagami w html czy przez CSS ? Dodam, że używam joomli 1.5 + ja_purity. Z góry dziękuję :)

tomaszek83
30-06-2010, 22:54
wrzuć moduł w jakiegoś diva i przypisz mu klasę a następnie tą klasę zdefiniuj w css.

JestemTuNowy
30-06-2010, 23:56
A nie jest to przypisane od początku ? W jakim pliku mogę to przypisać ?

W panelu administratora --> Szablon --> HTML znalazłem coś takiego:


<?php if($this->countModules('banner')) : ?>
<div id="ja-banner">
<jdoc:include type="modules" name="banner" />
</div>
<?php endif; ?>

Bazyl
01-07-2010, 09:38
Tworzysz nową klasę, np. .środek{}
Dopisujesz modułowi przyrostek klasy modułu (http://www.wiki.joomla.pl/index.php/Przyrostek_klasy_modu%C5%82u) i już...

Nie zapomnij o spacji przed srodek, a klasę możesz wykorzystać wiele razy.

JestemTuNowy
01-07-2010, 12:38
Raczej wiem jak się przypisuje. Ale uświadomiłbyś mnie jeszcze w którym pliku to się robi ? :spoko:

tomaszek83
01-07-2010, 12:51
to wiesz jak się przypisuje ale nie wiesz w jakim pliku?!? hehs... klasę definiujesz w pliku template.css znajdującym się w katalogu css wybranej templatki.

alex51
01-07-2010, 13:02
to wiesz jak się przypisuje ale nie wiesz w jakim pliku?!? hehs... klasę definiujesz w pliku template.css znajdującym się w katalogu css wybranej templatki.
Dziękujemy koledze za służenie pomocą mniej wprawionym, co jednak w niczym nie uzasadnia stosowania tak mentorskiego stylu wypowiedzi. Nie jest to szczególnie motywujące dla zaczynających swoją przygodę z Joomla!.
Pozdrawiam, życząc więcej wyrozumiałości. :)

tomaszek83
01-07-2010, 13:13
Mentorski? hehs... no może trochę przesadziłem. Ale jak kolega pisze że wie jak się przypisuje to pewnie zna podstawy html, css... umie chyba także interpretować kod źródłowy strony. Nawet bez narzędzi typu Web Developer czy Firebug jest wstanie chyba stwierdzić gdzie jest plik ze stylami css;). Myślę że kogoś kto wie jak się definiuje style a wiec zna podstawy HTML-a znalezienie takiej rzeczy nie jest trudne. Stąd może trochę ironii w moim poście. No ale mimo wszystko jeśli ktokolwiek poczuł się urażony to przepraszam :)

JestemTuNowy
01-07-2010, 13:37
Odrobina krytyki jeszcze nikomu nie zaszkodziła :)

Teraz jest za gorąco .. :D Ale popołudniu się za to wezmę.

Dziękuję za wszystkie rady w tym temacie :up:

E/ A to, że w template.css to wiedziałem, chodziło mi raczej o to w którym pliku 'zaznaczyć' to co mam zdefiniować? - Trochę niejasno się wyraziłem ale może zrozumiecie o co mi chodziło :P

Bazyl
01-07-2010, 13:58
Z mojej strony to wygląda: wstydzisz się, że czegoś nie wiesz.
Tak odbieram Twoje kolejne wypowiedzi.

Nie ma co się wstydzić, wszyscy kiedyś zaczynali (no, z wyjątkiem @zwiastuna ;)))))))) ), a jak zaczynali przed Tobą to wcale nie oznacza, że wiedzą więcej...

JestemTuNowy
01-07-2010, 15:04
Haha może i masz rację ? :)

Ale powracając do mojego problemu: Wiem ( chyba ) jak to przypisać, natomiast nie wiem w jakim pliku to zdefiniować ( chodzi o zaznaczenie tego menu by potem opisać go w template.css ).

Bazyl
01-07-2010, 15:13
Ja już nie wiem: chodzi o baner czy menu?

JestemTuNowy
01-07-2010, 15:16
O menu ! Co innego myślę - co innego mówię :(

Edytowałem tamten post :)

Bazyl
01-07-2010, 15:19
Zdarza się, sam zasugerowałem się Twoim kodem z banerem.
Odpowiedź masz w drugim poście w tym wątku.
Wysrodkowanie menu jest opisane na wiki na przykładzie JA Purity

Jeszcze trzeba wiedzieć, w której pozycji dla modułów jest menu...

JestemTuNowy
02-07-2010, 14:36
Znalazłem artykuł, przeczytałem --> zrobiłem i wszystko gra :) Dziękuję wszystkim za rady :up: