PDA

Zobacz pełną wersję : rhuk milkyway - powracający problem kolumn



lormitto
30-06-2010, 23:44
Cześć,


Chciałbym was prosić o pomoc/wskazówkę w temacie konfiguracji css'a dla rhuk milkyway.

Dokonałem pewnych modyfikacji w template.css, których celem było wypełnienie prawej i lewej kolumny ciaśniej, tak żeby za wiele odstępu między granicą strony a zawartością nie było.

Kod wygląda tak:


#leftcolumn {

padding: 0;

margin: 0;

width: 20%;

float:left;

}



#maincolumn,

#maincolumn_full {

margin-left: 20%;


/*padding-left: 15px;*/
/* width: 75%; */

}Świetnie działa w Chrome, Firefox i nie sprawdziłem jeszcze w nowym explorerze (na tej maszynie nie mam). Miałem niestety okazję zerknąć jak się sprawe mają w IE 7.
Strona wygląda tak, że lewa kolumna jest wyświetlona prawidłowo na swoim miejscu, a środek i prawa (które w zasadzie są całością) wrzucone są niżej, zaraz pod zakończeniem lewej kolumny(jednak trzymają się prawej strony).

Cel nadrzędny to zmniejszenie prawej kolumny, bo zdaje się być troche oddalona do prawej krawędzi strony. Powyższe rozwiązanie sprawdza się jednak z wyłączeniem IE.

Innymi słowy wygląda to tak jakby brakowało troche miejsca i przeglądarka przerzucała prawą i środek poniżej, tam gdzie już nie nachodzi lewa, poniewaz nie jest tak długa.

Kompletnie nie wiem co z tym fantem zrobić, a bardzo mnie to uwiera, bo niestety pewna grupa ludzi nadal używa tego IE.

Zauważyłem, że na forum już ktoś miał problemy trochę podobne do mojego, jednak tutaj cel jest zgoła inny i coś mi się po zahashowaniu padding i width rozsypuje.

Chciałbym was prosić o wskazówki jak można problem rozgryźć.


Pozdrawiam

radradrad
20-12-2010, 18:51
Strona wygląda tak, że lewa kolumna jest wyświetlona prawidłowo na swoim miejscu, a środek i prawa (które w zasadzie są całością) wrzucone są niżej, zaraz pod zakończeniem lewej kolumny(jednak trzymają się prawej strony).

i co? ktoś rozwiązał problem z IE7? Ja mam to samo i nie wiem gdzie szukać rozwiązania... ;/