PDA

Zobacz pełną wersję : licznik odwiedzin



adlibitum
30-06-2010, 23:46
Witam,

Czy moze mi ktoś wytłumaczyć na jakiej zasadzie działą moduł licznik odwiedzin w joomla?
Wartosc która pokazuje ilosc gości na stronie w danym momencie jest czasem przesadzona.
Jak to działa i co dokładnie pokazuje taki licznik?

Przegladałem rozne moduły tego typu i nie moge sie zdecydowac który wybrac, moze jakies statystyki, aby pokazywały najbardziej wiarygodnie ilość osób ogladających strone w danym momencie. który najlepiej moduł czy tez komponent wybrac?

z góry dziekuje

Winnetou
01-07-2010, 08:16
Według mnie najlepszy jest Vinaora Visitors Counter
http://vinaora.com/joomla/vinaora-visitors-counter.html
Dużo konfigurowalnych opcji i zgrabny wygląd. W plikowni widziałem niedawno lokalizacje do tego mudułu.
Jedyny feler to ten że wtyczka do Firefoxa, Adblock, domyślnie blokuje ikonki licznika, pokazując jedynie ich opisy co burzy strukturę modułu u tych internautów, którzy mają włączony Adblock. Trzeba zwykle troche pokombinować aby Adblock ignorował obecność ikonek licznika.

adlibitum
01-07-2010, 09:02
dzieki za pomoc,

faktycznie jeden z lepszych liczników.
mam tylko pytanie.
czy liczba gosci bedacych na stronie w danej chwili jaka pokazuje ten licznik to jest faktycznie liczba samych uzytkowników czy moze do tego wchodza jakies roboty itp...??

PeFik
01-07-2010, 11:47
najlepiej zablokować sobie roboty, wtedy będziesz miał 99% pewność.
Oczywiście najpewniejszą daną są osoby zalogowane.

Patrzenie ile jest osób online, jest śmieszne, chyba że masz 15 i cię to rajcuje.

Sova
01-07-2010, 12:02
Patrzenie ile jest osób online, jest śmieszne, chyba że masz 15 i cię to rajcuje.
zgadza się - od liczników już dawno się odeszło na rzecz solidnych statystyk, taka obecność on-line prędzej jest obecnie stosowana na serwisach społecznościowych. forach itp

chyba, że chce się smerać swoją próżność cyferkami...

szoszon1
01-07-2010, 13:19
Wersja 2.0 wspomnianego wyżej licznika pokazuje także ile jest botów aktualnie na stronie :D

PeFik
01-07-2010, 18:57
Patrząc z punktu widzenia przeciętnego Kowalskiego czy Maliniaka, czy muszę koniecznie być informowany ile osób jest aktualnie na stronie, z jakich krajów i ile było w poprzednim tygodniu? Nie, popatrz na takie serwisu jak o2.pl, onet, czy nawet blogi nikt tego już nie uskutecznia. Owszem kilka lat temu każdy klient chciał mieć WIDOCZNE statystyki, ale teraz śmieje się jak to słyszę, tak aby on to słyszał. Mamy 2010 rok.

Poza tym faktycznie tylko w przypadku społeczności ludzie chcą widzieć ile osób jest online, czy jest sens poruszać dyskusje, aby ktoś im za kilka chwil odpisał.

TLo
01-07-2010, 21:01
Wersja 2.0 wspomnianego wyżej licznika pokazuje także ile jest botów aktualnie na stronie :D

Ta nowa wersja korzysta chyba z nowej tabeli danych, bo stare liczniki idą się paść, a wszystko zaczyna się od nowa. Na szczęście - ponowna instalacja starszej wersji przywraca wszystko do porządku.

abbadona
08-07-2010, 10:35
Wersja 2.0 wspomnianego wyżej licznika pokazuje także ile jest botów aktualnie na stronie :D
Jakoś nie mogę tego znaleźć w opcjach .... (wersja 2.0) :hmm: