PDA

Zobacz pełną wersję : [joomla] się posypała...



qoryto
01-07-2010, 15:59
witam, mam joomle 1.5.15 od dłuższego czasu śmigało wszystko bez zarzutu. Natomiast wczoraj coś sie porobiło, że się posypała. Nic tam nie ruszałem, może to jakiś atak nie wiem.
Wchodzę na główną strone i w kodzie strony mam:


<table class="blog" cellpadding="0" cellspacing="0">
<tr>
<td valign="top">
<div>


natomiast gdy wchodzę na inne podstrony nie pokazuje się nic.

Aha dodam, że panel administracyjny działa bez zarzutu.

tomaszek83
01-07-2010, 16:04
może zacznij od sprawdzenia pliku index.php w katalogu wybranej przez Ciebie templatki. A jak zmienisz templatkę na inną to też tak jest?

qoryto
01-07-2010, 16:10
Właśnie sprawdzałem to. Po zmienieniu to samo sie wyświetla, nic tam nie jest pozmieniane w indexie, zaktualizowałem do Joomla 1.5.18 i dalej to samo... Gdy wyłączyłem com_content wtedy pojawiło się że brakuje komponentu, sprawdzałem wszystkie komponenty, wyłączając i włączając, jednak dalej nie wiem gdzie tkwi problem;/

tomaszek83
01-07-2010, 16:15
zmieniłeś szablon na inny i dalej to samo? hmm... dziwne... i żadnego komunikatu błędu? wszystkie pliki są wgrane? Może podaj adres strony.

qoryto
01-07-2010, 16:16
no tak zmieniłem szablon i dalej to samo, po prostu tak o przestała działać. Adres wysłałem ci na PW.

tomaszek83
01-07-2010, 16:20
hmm... dziwna sytuacja. wygląda to na brak jakiegoś pliku. a w pliku index.php w katalogu templates/twoja_templatka/ nic nie zmieniałeś? Nie brakuje czasami tam jakiegoś znacznika?

qoryto
01-07-2010, 16:22
hmmm zaraz admin zaimportuje starszą o kilka dni bazę danych, ale wątpie że to pomoże. Puki co mi do głowy nie przychodzi, czemu to nie działa;/ Nie ma jakiegoś komponentu, który sprawdza czy wszystkie pliki są OK?


// Nie, nic tam nie zmieniałem, próbowałem wszystkie templatki uruchomić i to samo się pokazuje.

tomaszek83
01-07-2010, 16:25
nie spotkałem się z czymś takim co sprawdza czy są wszystkie pliki. Ewentualnie tutaj http://forum.joomla.pl/archive/index.php/t-32187.html masz coś co może pomoże Ci sprawdzić czy czasem ktoś nie edytował Ci czegoś.

-------------
Edit: może ktoś coś Ci dorzucił. Albo administrator coś zmienił na serwerze.

qoryto
01-07-2010, 16:29
w MENU -> MAINMENU gdy zmienie z głównej ( Artykuły » Na startowej ) na coś innego to na strone głównej pisze, że brakuje komponentu

tomaszek83
01-07-2010, 16:33
obstawiam że ktoś coś Ci podmienił albo brakuje jakiegoś pliku. Spróbuj wgrać na nowo pliki joomli 1.5.18 (tylko wcześniej zrób sobie kopię tego co masz!!!)

qoryto
01-07-2010, 16:35
więc co zrobić? wszystkie pliki w components wgrać z aktualnej joomla 1.5.18 ?

tomaszek83
01-07-2010, 16:39
ja bym najpierw zrobił kopię tego co mam. i wrzucił pliki 1.5.18 wszystkie z wyjątkiem katalogu installation. później tylko wrzucił configuration.php ze starego. Choć nie daję pewności że to zadziała. Zawsze później można wrzucić z powrotem wszystko z kopii.

qoryto
01-07-2010, 16:46
może po prostu, wezmę i skopiuję z starej kopii wszystkie pliki.. jeśli nie zadziała przywrócę to co jest teraz i wtedy spróbuję z plikami 1.5.18 ... czarno to widzę.

tomaszek83
01-07-2010, 16:49
jeśli masz pewność że admin serwera nic nie robił, ty nic nie robiłeś to spróbuj. Jeśli masz kopię bazy, kopię plików to nic sie nie stanie. Zawsze można wrócić do tego co było. Ja na Twoim miejscu nadpisał bym wszystkie pliki joomla. Oczywiście bez katalogu installation.
---------------
Spadam tymczasem. Daj znać co się wyklarowało ;) Powodzenia życzę. I głowa do góry. Nie zawsze wszystko musi czarno wyglądać;)