PDA

Zobacz pełną wersję : Gavick News Highlighter GK1 | Zmiana koloru czcionki.



Dario
01-07-2010, 21:10
Używam modułu Gavick News Highlighter GK1.
U góry strony mam pasek w którym wyświetlam określone informacje.
Chciałbym zmienić kolor czcionki i tutaj pojawia się problem.
Jest co prawda parametr "Text color".
Jednak działa on jedynie w przypadku ustawienia aktywnych łączy.
Natomiast ja chciałbym zmienić kolor czcionki z opcją nieaktywnych łączy.
Wówczas kolor czcionki jest dziedziczony z jednej z klas CSS szablonu (jak sądzę).
Nie wiem w jaki sposób i gdzie to zmienić aby nie zmieniły się kolory innych czcionek w całej witrynie.
Tylko ta czcionka na pasku.

Z góry dzięki za pomoc

KYCu
01-07-2010, 21:15
Podaj link do strony, bo nie każdy ma aż tak bujną wyobraźnię aby po Twoim opisie stronę sobie wyobrazić a tym bardziej jej kod...

btw regulamin!

zwiastun
01-07-2010, 21:15
A Firebuga kolega poznał? Jeśli nie, poszukać i zaprzyjaźnić się.

a_m
01-07-2010, 21:20
pierwsze rozwiązanie: Firebug - podglądasz co Ci pokazuje i próbujesz zmienić; link do strony - to drugie rozwiązanie, może ktoś podpowie; oprócz text color(for text in interface) jest tam również link color i hover link color



---------------------------

spóźniłem się trochę; przeprosiny dla poprzedników

Dario
01-07-2010, 21:32
Przepraszam, że nie podaję linku ale jest tam dość dużo niedokończonych i poufnych danych....strona nie jest na razie indeksowana. Firebug pokazuje, że kolor fontu jest dziedziczony z sekcji body w template.css Właśnie i w jaki sposób zadeklarować nową klasę, która będzie właściwa jedynie dla tego paska w Gavick-News-Highlighter-GK1? Z tego co czytałem to jest coś takiego jak Module Class Suffix i dalej klasa table.modultable Tylko gdzie "zaszyć" tą klasę i jak aby to zadziałało.....w tym jednym miejscu???

a_m
01-07-2010, 21:36
korzystasz z modułu, który dość wyraźnie wyodrębnia - poprzez id i klasy kontenerów - swoją zawartość; @zwiastun skierował Cię na właściwą drogę