PDA

Zobacz pełną wersję : Moduł nad artykułami



octal
01-07-2010, 22:50
Witam. Mam pewien problem. Pracuję na Joomli 1.5.15 i już zmodyfikowanym szablonie ja_purity. Wiem, że ten szablon nie posiada miejsca nad artykułami na moduł, więc pomyślałem, że umieszczę ten moduł w artykule, który zawsze będzie na 1 miejscu na stronie głównej i będzie przypisany tylko do niej. Zrobiłem to bez problemu. Był to moduł latest news, standardowy z joomli. Utracił natomiast swoje walory wizualne, co jest dla mnie zrozumiałe, pewnie chodzi o kody css itp. Odpaliłem, więc firebuga by zobaczyć co odpowiada za wygląd article contentu. I tutaj moje pierwsze pytanie, czy mogę w jakiś łatwy sposób ustawić by pojedynczy artykuł "dziedziczył" wygląd z innych klas (?) css`a niż zwykły article content? Zależy mi głównie na kolorze czcionki i tle.

Potem znowu włączyłem Firebuga by sprawdzić czy możliwe jest usunięcie wszystkich danych charakterystycznych dla artykułów takich jak autor, data utworzenia, pasek odczytu jako pdf, druku itp. W htmlu zapisane jest to jako
<span class="createdate">
<span class="createby">
<div class="article-tools">
I w Firebuga wyglądało to tak, jakby to było dopisane do poszczególnych artykułów, zachęcony tym chciałem zmienić html layoutu, jednak nie znalazłem tam niczego co by było przypisane do pojedynczych treści, a chcę to usunąć jedynie dla jednego artykułu. Pomyślałem, że można wpisać jakiś kod w treści tak jak {loadposition xxx}, ale nie mam pojęcia jak się za to zabrać.

Jeżeli macie jakiś pomysł drodzy użytkownicy Joomli to proszę o pomoc. Jeżeli w opisie popełniłem jakiś rażący błąd merytoryczny to proszę mi go wskazać, będę w przyszłości uważał, starałem się wszystko dokładnie opisać, ale jak to laik, zawsze coś może być nie tak. Pozdrawiam!

zwiastun
02-07-2010, 01:58
Mamy - zawsze to samo w takich przypadkach. Najpierw poznaj, z czym masz do czynienia, potem mieszaj w kodzie. Do niewyświetlania danych typu autor, data stworzenia czy modyfikacji na pewno nie ma potrzeby przerabiać Joomla na swoją modłę.

octal
02-07-2010, 11:25
Dziękuję! Znalazłem, hm, chyba powinienem zacząć brać jakieś piguły, nie te lata :) Opcje prezentacji, jeszcze raz dzięki.
Może masz jeszcze jedną radę, wskazówkę dotyczącą zmiany wyglądu tego modułu w artykule? Próbowałem rozprawić się z tym problemem za pomocą Firebuga, cóż, nie udało się :)
Pozdrawiam!

~edit
Dobrze, powiedzmy, że wiem jak scharakteryzować za pomocą css ten wygląd w pliku temptate.css, który chcę uzyskać, ale powiedzcie mi panowie czy jest możliwość by dla pojedynczego artykułu przypisać właśnie ten kod zamiast standardowego. Proszę o pomoc.
Dziękuję zwiastun za już daną odpowiedź bo dzięki niej rozwiązałem pierwszy problem.