PDA

Zobacz pełną wersję : Artisteer 2.4 - nie pojawia sie w joomli vertical menu



Hansolo
01-07-2010, 23:17
witam,

proste pytanko mam, nie pojawia sie w joomli po wgraniu szablonu
vertical menu, nie wiem czemu, nawet go nie ma w modulach

kto moze wie?

:)

mjmartino
02-07-2010, 07:45
Jeśli jest to dodatek dedykowany pod dany szablon zwróć się do pomocy technicznej skąd pobrałeś i kupiłeś szablon, jeśli ściąłeś z innych źródeł pewnie jest nie kompletny po prostu...

Hansolo
02-07-2010, 13:37
nie rozmiem jaki dodatek,
Artisteer 2.4 jest oryginalny, daje export do Joomla szablon Artisteera i nie powaja pojawia nie modul vertical menu,

Hansolo
03-07-2010, 21:00
nie ma tego modulu tzn vertical menu w joomli
mam ktos podobny problem ?

plol123
05-07-2010, 13:16
o ile się nie myle w starszych wersjach Artisteer vertical menu to była pozycja user3 spróbuj ją wpisać ręcznie zamiast szukać na liście może pomorze :D

Hansolo
05-07-2010, 19:27
hm ale nie ma tego vertical menu, w joomli w modulach,
zgubil sie gdzies

mam mam wersje Art 2.4

alex51
05-07-2010, 19:59
Przypadkiem vertical menu nie jest specyficznym "wynalazkiem" artisteera będącym niczym innym jak tylko tradycyjnym menu pionowym?

laki992
14-07-2010, 18:40
Vertical menu nie zadziała bo niemasz parametrów modułu dodanych to jak ma działać...

Hansolo
14-07-2010, 19:58
a mozna jasniej ?

rolers
19-07-2010, 09:37
plol123
o ile się nie myle w starszych wersjach Artisteer vertical menu to była pozycja user3 spróbuj ją wpisać ręcznie zamiast szukać na liście może pomorze
plol123,
Pozycja 'user 3' w szablonach Artisteera jest domyślnie przypisana do poziomego menu, które w Artisteerze jest nazywane bodajże 'Navigation'.


alex51
Przypadkiem vertical menu nie jest specyficznym "wynalazkiem" artisteera będącym niczym innym jak tylko tradycyjnym menu pionowym?
alex51,
Jest tak jak piszesz - menu pionowe w joomli to vertical menu w Artisteerze, obsługiwane od wersji A 2.4

Hansolo,
Jeśli chodzi o menu pionowe - stwórz sobie moduł menu, które ma być wyświetlane pionowo i w przyrostku klasy CSS modułu wpisz art-vmenu. Działa dla szablonów tworzonych w Artisteer 2.4, wcześniejsze wersje nie obsługują menu pionowego.

cezarylee
19-07-2010, 22:42
No dobra chłopaki, a co powiecie na horyzontalne menu, wykonane w arister. Mam jedno menu pionowe z lewej, drugie, takie 3 pozycjowe menu poziome na samej górze strony po prawej, nie wyświetla mi go jak ustawie je jako głowny styl strony... próbowałem dorabiać moduły poziome menu, ale wyświetla sie menu poziome pomiędzy banerem a artykułem, a to miałoby być nad banerem, tak to wyglada w aristter'ze.... Ma ktoś może pomysł ???

rolers
19-07-2010, 23:23
próbowałem dorabiać moduły poziome menu, ale wyświetla sie menu poziome pomiędzy banerem a artykułem, a to miałoby być nad banerem, tak to wyglada w aristter'ze...
Pozycję menu poziomego - navigation - określasz podczas projektowania templatki w Artisteerze. Prawdopodobnie tworząc templatkę wybrałeś układ strony "Nagłówek, Nawigator" a potrzebujesz "Nawigator, Nagłówek" - możesz albo wyedytować html templatki, albo zmienić w Artisteerze. W ogarnięciu pozycjonowania modułów może pomóc artykuł http://www.artisteer.com/?p=help_joomla Dla leniwych bezpośredni link (http://www.artisteer.com/media/p4/images/joomla_positions.png) do obrazka z pozycjami modułów. ;]

cezarylee
20-07-2010, 22:01
Nie wiem czemu teraz działa, a wcześnie robiąc to samo nie... dziwne :) ale jest OK.

Hansolo
27-07-2010, 20:30
rolers dzieki
:)

nikaraqula26
24-11-2010, 23:22
Sorry za odgrzebywanie. W Artisteerze zrobiłem rozwijane menu i teraz co zrobić, żeby to menu zadziałało w szablonie joomli(chodzi mi o rozwijanie)

Gall Anonim
25-11-2010, 00:15
Patrz ostatni post z 1 to jest zasadniczo odpowiedź

Hansolo
25-11-2010, 15:42
w module Parametry>Parametry: rozszerzone>Przyrostek klas CSS modułu (napisac): art-vmenu

Gall Anonim
25-11-2010, 17:34
jesli pionowe to np tak
1) zrobic menu rozwijane w Artisteerze (typu vertical)
2) zaladowac temp do joomli
3) utworzyć menu
4) w modulach wejsc do tego menu i w jego Parametry>Parametry: rozszerzone>Przyrostek klas CSS modułu (napisac): art-vmenu
i oki :)
No jak ładnie
Hansolo w wątku i na pierwszej stronie pytał - teraz sam odpowiada - Imperium nie ma szans :up:
Pzdr

biggreg
11-01-2011, 22:25
Dla (szablonu) Aristeer 2.5 w parametrach modułu należy zaznaczyć TAK w podrzędne zawsze. Dla Arister 3.0 to pole trzeba zaznaczyć NIE. Dla Joomla 1.5.21 tylko w tych konfiguracjach menu vertical funkcjonuje. Ponadto w przyrostku klasy CSS modułu wpisz.. art-vmenu -jak napisał przedmówca.
Poświęciłem na to kilka ładnych godzin.Pozdrawiam

OgrzesiekO
17-05-2011, 19:39
Ja również mam problem z szablonem w artisteer... Jak robię w programie szablon to wszystko jest fajnie... Ale jak daję go na stronę to brakuje np w menu poziomym ramek... albo w menu pionowym też ich brakuje, nie jest tak jak być powinno. Na jednym zdjęciu pokazane jest jak powinno wyglądać a na drugim jak wygląda... Widać jaka jest różnica w wyglądzie...

Ok już działa...

xev1n
30-06-2011, 15:44
OgrzesiekO (http://forum.joomla.pl/member.php?41815-OgrzesiekO) : jak piszesz że działa to może napiszesz jak to zrobiłeś ??

OgrzesiekO
30-06-2011, 23:48
Ok należy wpisać przedrostek taki jak na obrazku. Pozdrawiam