PDA

Zobacz pełną wersję : Photoslide GK3 Nie wyswietla obrazow jak na screenach co zrobic?



ramzes315
02-07-2010, 12:25
Witam ;)

Mam taki problem z photoslide gk3 z gavick.com, chodzi o to ze mam niezapisywalne foldery w hotoslide jak na screenie oraz gdy klikne aktualzacja ciagle mi sie wswietla ladowanie danych.. i nic wiecej. Dopiwro zaczynam modly gavick'a wiec prosze o pomoc.

tak wyglada zakladka System w komponencie photoslide:
2733

a tak wyglada podglad tworzonej strony:
2734

Prosze o pomoc w uruchomieniu tej przegladarki gdyz badzo mi sie podoba dzialajaca ;) Co mam zrobic by wyswietlala mi normalnie zdjecia ktore wrzucam? Z gory dziekuje za pomoc wszytkim, pozdrawiam ramzes315

mjmartino
02-07-2010, 12:34
Tak gdzie nie zapisywalny ma być zapisywalny!

ramzes315
02-07-2010, 13:06
o dobrze ale jak zrobic zeby bylo zapisywalne? bo tego nie wiem...

mjmartino
02-07-2010, 14:11
o dobrze ale jak zrobic zeby bylo zapisywalne? bo tego nie wiem...
Ustawić w katalogach prawa 755

zwiastun
02-07-2010, 16:28
@mjmartino, wybacz, ale to niepełna i zupełnie niepotrzebna odpowiedź. Jeśli ktoś chce administrować witryną, to ma zdobyć trochę elementarnej wiedzy, m.in na temat praw do plików i katalogów.

mjmartino
02-07-2010, 18:11
@zwiastun bez przesady... idea forum jest po to aby rozmawiać i rozwiązywać problemy bez względu na to jakie to jest trywialne...
Żeby zdobywać wiedzę trzeba się uczyć ... a najlepsza droga to zadawać pytania ;)
A jeśli nie chcesz czegoś takiego to podziel forum na laików i na zaawansowanych userów i nie będzie problemu żadnego przecież.
Nie musisz przecież do każdego wątka zaglądać i odpisywać na forum jest mnóstwo userów którzy będą pomagać laikom i takim którym się nie chce szukać...
Pozdrawiam :)

zwiastun
02-07-2010, 19:07
Dobrze o tym wiesz, że ustawienie praw na 755 nie gwarantuje możliwości zapisywania w katalogu.
O tym mówię, przede wszystkim, choć nie tylko. Ale w tej innej kwestii pozwolisz, zostanę przy swoich przekonaniach. Zwłaszcza odnośnie pytań o prawa zapisu. :)
Kwestie praw dostępu :
http://forum.joomla.pl/forumdisplay.php?69-Bezpiecze%C5%84stwo

mjmartino
02-07-2010, 21:51
Gwarantuje właścicielowi ...

a_m
02-07-2010, 22:08
@zwiastun, wiesz na 100% z czym się trzeba uporać, bo "gość" zanim zamówił stronę zaklepał serwer?

zwiastun
02-07-2010, 22:16
Nie bardzo rozumiem... Czy chodzi o to, że konfiguracja serwera może powodować problem z prawami dostępu do plików? To akurat można wywnioskować z pierwszej ilustracji @ramzesa315. Na 99% prawa do katalogów zostały tam ustawione automatycznie tak, jak sugeruje "przestawić" @mjmartino, czyli na 755, ale jest problem z własnością. Dlatego materiał o prawach do plików i katalogów był jednym z pierwszych, które kiedyś (jeszcze o mambo) napisałem, i dlatego twierdzę, że gdy ktoś chce się prowadzeniem witryny zajmować, to ma mu się też chcieć przysiąść i poczytać co nieco...

a_m
02-07-2010, 22:34
Nie wiesz jednak. jak to może być czasami. Nie polemizuję, chodzi o pewne firmy hostingowe, z którymi nie musiałeś mieć do czynienia

ramzes315
04-07-2010, 10:03
Pracuje na serwerze firmowym warsoftu, prawa dostepu przydielalem naet na 777 i i tak sa niezapisywalne, moja firma ma swoje serwery postaawione na suse linux, zarzadzanie przez php myAdmin czyli problem tkwi w konfiguracji FTP w systemie na serwerze tak? czy dobrze zrozumialem?

zwiastun
04-07-2010, 11:09
Proponuję się dowiedzieć, co te trzy cyferki oznaczają, bo chyba nadal nie wiesz! To jedno. Drugie - już to wpisałem tutaj ze dwa razy: istotne jest także na niektórych serwerach, kto jest właścicielem pliku/katalogu. Podałem również adres do materiałów.

ramzes315
07-07-2010, 10:35
Czym sa te trzy 7 to wiem, sa to uprawnienia odczytu zapisu i wykonywania dla wlasciciela, grupy i pozostalych, nie pracuje 1 raz ze stronami inernetowymi, jednak pierwszy raz spotkalem sie z czyms takim jak tutaj ze wszytko mam w apachu, i wszytkich elmentach skladajacych sie na serwer www poprawnie (nie wnikajac w pliki systemowe zmian dokonuje tylko na apache i powyzej) w systemie joomla wszytko jak powinno byc, uprawnienia na ftp sa poprawne jak w przedstawionych materialach i dalej wyswietla mi ze niezapisywalne katalogi sa... No nic myslalem ze ks tutaj bedzie mial jakis pomysl jeszcze ciekawy a tym czasem zostalem zrozumiany jak laik... Prosze moderatora o zamkniecie tematu. Dziekuje za odpowiezi i pozdawiam.