PDA

Zobacz pełną wersję : Jak wylaczyć edycję na stronie frontowej?



SimonK
02-07-2010, 13:23
Pytanie moze banalne, ale nigdzie nie znalazlem odpowiedzi... :/
Jak uniemozliwic edycjie stron poprzez strony frontowe, a tylko przez panel admina?

Chodzi o to, ze do strony loguja sie rozne osoby z roznym poziomem dostepu i chce by widzialy one NORMALNE strony bez zadnych linkow i ikonek do edycji wszystkiego.

Strona ma byc wdytowalna tylko przez panel admina.

Wie ktos?

Winnetou
02-07-2010, 15:35
Content Submit
http://extensions.joomla.org/extensions/news-production/content-submission/5178
+ Contend Edit Control Plugin
http://extensions.joomla.org/extensions/extension-specific/extensions-specific-non-sorted/8669

zwiastun
02-07-2010, 16:22
Nic nie trzeba wyłączać. Wystarczy nie dawać takich uprawnień!

SimonK
02-07-2010, 16:48
Nic nie trzeba wyłączać. Wystarczy nie dawać takich uprawnień!

Jakby nie musieli miec uprawnien, nie pytal bym o to...
Maja miec odpowiednie uprawnienia, ale strona ma nie miec mozliwosci edycji czegokolwiek od frontu.

moje
02-07-2010, 17:57
To poco im takie uprawnienia jak nie mają niczego edytować? Wy starczy dać uprawnienia rejestrowany albo autor, ten drugi może dodawać, ale nie może edytować (więc w przypadku nie posiadania łączy w menu, prowadzących do panelów dodawania treści/materiałów/itp., nie ma problemów).

SimonK
06-07-2010, 18:34
Kurcze...
Nie zadawajcie idiotycznych pytan - po co maja miec uprawnienia takie czy owakie i czytajcie ze zrozumieniem...

Kilka osob ma miec mozliwosc edycji portalu, ale TYLKO I WYLACZNIE od strony panelu admina, a nie od frontu!
Od frontu ma to dla kazdego, nawet dla zalogowanego admina wygladac jak normalna strona, bez mozliwosci edycji.

Tak po prostu chce i nie interesuje mnie to, co o tym myslicie, ok?
O gustach sie nie dyskutuje, wiec jesli uwazacie, ze edycja od frontu jest super - prosze bardzo.
Ja tego nie chec, proste.

Pytanie bylo krotkie - da sie, czy sie nie da?

zwiastun
06-07-2010, 18:55
Może nas jeszcze pobijesz, bo Ci się tak podoba? Bo tak chcesz?
Wzywasz do czytania ze zrozumieniem, a sam umiesz czytać ze zrozumieniem?
Czy też sądzisz, że grają tutaj z Tobą w durnia?
Gdyby była taka opcja, to najpewniej już byś ją po pierwsze sam dojrzał, a po drugie - powiedziano by Ci to od razu albo odesłano do pomocy.

Jeśli chcesz pousuwać ikonki Edytuj/Nowy na stronach artykułów/kategorii artykułów, skorzystaj z możliwości nadpisywania szablonów i pousuwaj w kodzie, co Ci nie pasuje. Stosunkowo prosty zabieg
PS Ja, jeśli nie chcę edytować od frontu, to się po prostu nie loguję.

moje
06-07-2010, 21:10
Tak, da się - wyżej napisałem, że wystarczy ustawić uprawnienia na rejestrowany, a wybranym dać wyższe uprawnienia, dzięki którym będą mogli się logować do zaplecza.

zwiastun
06-07-2010, 21:39
@MOje: @simonK ma potrzebę nieco innego efektu. Tylko nadpisywanie szablonów i usuniecie wywołań z widoku artykułów ikony edytuj oraz z widoku listy kategorii odnośnika do formularza Nowy