PDA

Zobacz pełną wersję : Google Custom Search



Biko
02-07-2010, 14:48
Ktoś wie może, z czego korzystają na stronie głównej http://www.joomla.org/ (http://www.joomla.org/) do wyszukiwania? Konkretnie chodzi mi o wynik wyszukiwania, który jest tam wyświetlany na własnej stronie.

zwiastun
02-07-2010, 16:25
Ze standardowej wyszukiwarki Google.

Biko
04-07-2010, 22:24
To jasne jest.
W takim razie postaram się jaśniej zadać pytanie.

Czy ktoś wie, jakiego komponentu/modułu/pluginu korzystają na stronie głównej joomla.org do wyszukiwania? Ewentualnie, może ktoś wie, gdzie należy wkleić ten kod generowany przez google dla strony wynikowej? Chodzi o taki układ w którym wyniki wyszukiwania są wyświetlane na naszej stronie a nie na stronie google'a.
W ustawieniach trzeba podać adres strony wynikowej na której ma się znaleźć wygenerowany kod. Zrobiłem sobie artykuł, wkleiłem do niego kod i jego adres ustawiłem w google ale to nie działa.

Teraz idę dla porządku kliknąć w reklamę.

zwiastun
05-07-2010, 10:24
Umieszczasz jako własny moduł. O ile pamiętam, wyniki będą wyświetlane na standardowej stronie pozycji menu, na której zostanie uruchomione wyszukiwanie.

Biko
05-07-2010, 15:38
Zawiedziony jestem odpowiedzią bo w niczym mi ona nie pomogła. Jedyną niezaprzeczalną zaletą tej odpowiedzi jest to, że była szybka przez co miałem wrażenie, że forum żyje. Tak, czy inaczej tym razem w reklamę nie kliknę.

Dla tych zaś, którzy kiedyś w przyszłości stanęliby przed takim problemem, jak ja wyjaśniam co następuje.

Własny moduł sobie odpuście na wstępie to zaoszczędzicie czasu. Kod, który google określa jako "kod pola wyszukiwania" wklejcie sobie bezpośrednio do szablonu. Tak jest najszybciej i to przetestowałem. Jeśli będziecie chcieli go wstawić do modułu własnego Joomla to będziecie musieli walczyć z wyglądem - jak chcecie.
Następnie trzeba sobie utworzyć artykuł w który wklejamy tzw. "kod wyników wyszukiwania". W tym miejscu jest pies pogrzebany. Nic Wam się w tych wynikach nie wyświetli jeśli nie obejmiecie tego kodu div'em:

<div id="cse-search-results" style="width: 750px; display: table;">
tutaj ma być kod od google'a
</div>

Tu sobie trochę możecie poeksperymentować, bo mi wychodzi, że podawany tu parametr szerokości nie ma znaczenia :) Jeśli chodzi o szerokość to ważne chyba jest tylko to, co się ustawi w googlach. Tu natomiast znaczenie ma zdaje się id (id="cse-search-results").

Jak już mamy artykuł, to sobie robimy menu w którym definiujemy jedną pozycję na ten artykuł. Można tę pozycję dodać do istniejącego menu, ale po co komu w menu pozycja "wyniki wyszukiwania? Tak więc ja sobie zrobiłem odrębne menu, którego nie publikowałem nawet. Ważne jest, żeby pozycja menu wskazująca na ten artykuł miała łady alias, bo ten alias będzie w adresie strony. Ja dałem sobie "searchresults".

Gdy już to mamy, ustawiamy w googlach jako stronę wyników wyszukiwania adres: www.nazwa_mojej_strony.pl/searchresults.html (http://www.nazwa_mojej_strony.pl/searchresults.html)
Od tej pory wszystko się wyświetla i pozostaje jeszcze powalczyć z kolorkami, szerokością czy czym tam jeszcze. Ja później już nic w Joomli nie robiłem, a wszystko sobie ustawiałem w googlach.

Może są lepsze na to sposoby, ale ja znalazłem sobie taki bo znikąd pomocy nie było. Takim się więc dzielę.
Pozdrawiam