PDA

Zobacz pełną wersję : Joomla a obciążenie serwra - podejrzenie o atak



dwajedenzero
02-07-2010, 16:49
Witam,
hosting: ehost,
joomla: zaktualizowana do 1.5.18,
adres serwisu: http://automobilklub.ostrow-wielkopolski.pl/
dotychczas generował wspomniany serwis do 2% obicążenie serwera, od trzech dni generuje ~ 16%!
odpowiedź z ehost - że generuje to skrypt PHP.
Joomla nie była modyfikowana.
Skrypty w JavaScript są dwa: Mootols oraz script.js /który na moją wiedzę dopasowuje wersję strony do przeglądarki.
Jak można sprawdzić co generuje to obciążenie ?
W statystykach nie ma czegoś takiego.

Info: przeczytałem tematy na forum związane z moim problemem.
Przeczytałe ze szczególnym zainteresowaniem ten post: http://forum.joomla.pl/showthread.php?28945-Obci%C4%85%C5%BCenie-serwera i nic mnie /znaczy się mojego problemu/ nie tyczy.
Spotkałem się pierwszy raz z czymś takim. I dlatego piszę na forum - wcześniej inni mieli wcześniej "moje problemy".
Pozdrawiam - uff ale upał.

moje
02-07-2010, 18:52
Te który plik php? Jakie rozszerzenia masz zainstalowane?

Nadpisz pliki na serwerze tymi z pełnego pakietu instalacyjnego Joomla 1.5.18, zainstaluj spolszczenie do wersji 1.5.18 (zainstaluj, a nie wgraj pliki na serwer).

mjmartino
02-07-2010, 19:14
Lepszym rozwiązaniem było by się zwrócić do hostingodawcy aby powiedział Ci co konkretnie generuje takie obciążanie (skrypt PHP to bardzo ogólnie) jakie zapytania itp. będziesz mógł wówczas szybko coś z tym zrobić a przede wszystkim ustalić przyczynę.

dwajedenzero
02-07-2010, 21:22
@moje - to co proponujesz ? spakować całość, usunąć serwis, zainstalować Nową Joomlę /już 1.5.18 oczywiście/, wrzucić zdjęcia i podczepić bazę danych ? Pytasz o dodatki: filecabinet i RS gallery, JoomlaPack i JCE. Zaktualizowałem Joomle z 1.5.14 do 1.5.18 przez ftp - to źle ?? Poza tym - język polski - a po co ? niepoptrzebny !
@mjmartino - napisałem do ehosta zapytania na podstawie Twoje informacji, czekam na odpowiedź.

moje
02-07-2010, 21:53
Rozpakować pakiet instalacyjny Joomla 1.5.18 na swoim komputerze, usunąć katalog Installation, spakować ponownie. Wysłać na serwer, do katalogu z Joomla i tam rozpakować.
Język polski jest potrzebny z aktualnej wersji, gdyż są błędy na stronie - pobierasz język polski dla Joomla 1.5.18, wchodzisz na zaplecze i instalujesz korzystając z instalatora.

dwajedenzero
04-07-2010, 13:46
@moje - zrobiłem jak radzisz. POMOGŁO, obciążenie serwera: 0.2 %