PDA

Zobacz pełną wersję : Efektowne ładowanie strony, usunięcie modułu artykułów ze strony głównej.



Szalony Szeryf
02-07-2010, 17:10
Witam, mam dwa pytania, może znajdzie się ktoś kto będzie w stanie mi pomóc.

Pierwsza sprawa
Czy istnieje jakiś komponent/sposób, aby przy ładowaniu strony, wszelkie pozycje modułów, ładowały się w jakiejś kolejności, lub np pojawiały się z efektem malejącej przeźroczystości ? Taki efekt typowy do stron robionych we flashu. Czy jest jakiś sposób na wkomponowaniu tego w joomle ?

Drugie pytanie
Chciałbym, żeby na stronie głównej nie pojawiał się moduł pokazujące najnowsze artykuły, tylko np banner i umieszczone nad nim menu ? Widziałem templatki które są tak zrobione, tylko zastanawiam się "jak" ?

Dzięki za wszystkie odpowiedzi.

moje
02-07-2010, 17:37
Musisz przygotować odpowiedni kod js i prawdopodobnie zmodyfikować szablon. A jak to zrobić, to już od indywidualnych upodobań.

Co do pokazywania się modułu baneru i modułu menu zamiast modułu najnowszych artykułów, to jest to w ustawieniach konkretnych modułów - po prostu przypisujesz dany moduł, to konkretnych stron.
I nie templatka, a szablon!

Szalony Szeryf
07-07-2010, 15:05
Źle się zrozumieliśmy
Dokładnie chodzi mi o coś takiego jak tutaj: http://www.bestofjoomla.com/index2.php?option=com_bestoftemplate&task=demo&no_html=1&id=2179
Pierwsza strona to tylko menu, banner, i parę pól user, nie ma tutaj najnowszych wiadomości (artykułów na stronie startowej). O ile te pola można normalnie wyłączyć, o tyle arty na stronie startowej już chyba nie. Zapewne jest to kwestia odpowiedniej budowy samego szablonu ( ;) ), z tymże nie jestem w tym aż tak biegły i przydała by mi się w tej kwestii pomoc.

seba.adm
07-07-2010, 15:24
... o tyle arty na stronie startowej już chyba nie.
Mylisz się. Zapoznaj się z podstawowymi parametrami dotyczącymi artykułów -> http://wiki.joomla.pl/index.php/Joomla_1.5._Szybki_start/Pierwszy_artyku%C5%82

Szalony Szeryf
07-07-2010, 17:40
Nie chodzi mi o wyłączenie artów, tylko o usunięcie pola w którym są wyświetlane na stronie startowej.

Edit: Poradziłem sobie w ten sposób, że "aktualności" czy tez domyślnie "Home" czyli pozycję menu której domyślnie nie da się wyłączyć, a pokazuje artykuły -> Na startowej - przeniosłem do menu, którego nie mam opublikowanego na stronie.
Dzięki za odpowiedzi panowie :up: