PDA

Zobacz pełną wersję : Menu i szablon?



drzumlik
02-07-2010, 22:39
Witam mam szablon i w pewnym momencie w kodzie strony pojawia się coś takiego

<?php echo $main_menu; ?>
chcę to samo zrobić tylko z innym menu tzn. chcę mieć inne menu zamiast menu głównego - najlepiej takie które sobie sam stworze.
Przykładowo stworzyłem menu grafika - gdzie są umieszczone linki do różnych for internetowych i jak umieścić to menu w tym miejscu gdzie jest
<?php echo $main_menu; ?>
dodam że
<?php echo $grafika_menu; ?> nie chce działać

zwiastun
02-07-2010, 22:45
$main_menu to zmienna zdefiniowana przez projektanta szablonu. Musiałbyś zdefiniować swoje $grafika_menu podobnie.

drzumlik
02-07-2010, 22:49
a w jakim pliku ta zmienna mogła być definiowana?
$document = &JFactory::getDocument();
$renderer = $document->loadRenderer( 'module' );
$options = array( 'style' => "raw" );
$module = JModuleHelper::getModule( 'mod_mainmenu' );
$main_menu = false;
$main_submenu = false;
$module->params = "menutype=$menu_name\nshowAllChildren=1";
$main_menu = $renderer->render( $module, $options );



takie coś tylko znalazłem

zwiastun
02-07-2010, 23:19
Usiądź wygodnie na swoim krześle i sam poczytaj bajki, którą piszesz:
Mam szablon, a w nim pojawia się coś takiego. Nie wiecie, w którym to może być zdefiniowane pliku?
Przykro, ale nie wiemy.

drzumlik
02-07-2010, 23:25
to powiedzcie mi jak zdefiniować menu jako zmienną?

alex51
03-07-2010, 07:36
(...)chcę mieć inne menu zamiast menu głównego - najlepiej takie które sobie sam stworze.
Przykładowo stworzyłem menu grafika - gdzie są umieszczone linki do różnych for internetowych i jak umieścić to menu w tym miejscu(...)
Do stworzenia własnego, dodatkowego menu nie jest potrzebne żadne "grzebanie" w kodzie. Wystarczy w Zapleczu umieć prawidłowo korzystać z dostępnych tam narzędzi w postaci Menu=>Projektant menu. Tam możesz utworzyć swoje własne menu. Do jego zaprezentowania w określonym miejscu potrzebny będzie nowy moduł menu lub skopiowany już istniejący moduł mod_mainmenu z określeniem miejsca publikacji i przypisaniem typu menu.

drzumlik
10-07-2010, 15:09
Ok, utworzyłem dodaktowe menu, tylko że nie wyświetla mi go na stronie głównej
Ktoś wie co moze być grane?

alex51
10-07-2010, 15:14
Do poprawnego wyświetlenia menu nie wystarczy samo jego utworzenie. Należy również przypisać mu moduł i pozycję do wyświetlenia. Wypadałoby odwiedzić wiki.joomla.pl i popatrzeć na ekrany pomocy, masz tam wszystko, a pisać w tym miejscu dodatkowe wyjaśnienia w te upały pewnie nikt nie zechce.

drzumlik
10-07-2010, 15:25
w module manager dodałem
Module Type: mod_mainmenu
Tytuł: mod_mainmenu2
pozycje ustawiłem na left - tak samo jak mainmenu jest ustawione bo to będzie zaraz pod tym

i nadal mi to nie działa

zwiastun
13-07-2010, 14:36
Nie opisujesz swojego problemu na tyle, by można Ci pomóc. Być może problem wynika z konstrukcji szablonu. Ale mimo, że Ci opowiedziałem "bajeczkę", nadal nie podałeś żadnych więcej informacji o tym szablonie. Wspomniane przez Ciebie rozwiązanie nie jest standardowym sposobem osadzania menu czy jakiegokolwiek modułu, co tez - choć niezbyt jasno - napisałem. To, że możesz tak zrobić z kolejnym swoim menu jest poprawną odpowiedzią, pod warunkiem, że potrafisz przeanalizować kod szablonu i na tej podstawie zapewnić obsługę zmiennej dodanej przez Ciebie.