PDA

Zobacz pełną wersję : Jak zamontować baner ?



dolar
03-07-2010, 21:36
Witam
Mam problem z banerem, kombinuję i nic mi nie wychodzi. Zrobiłem baner i mam kod który wklejam w index.php szablonu, ale nie wyświetla mi się ten baner ? nic mi się nie wyświetla, wie ktoś jak mam to wkleić ? czy w ogóle da się wkleić taki kod żeby się wyświetlał ten baner ?

<object classid="clsid:D27CDB6E-AE6D-11cf-96B8-444553540000"
codebase="http://download.macromedia.com/pub/shockwave/cabs/flash/swflash.cab#version=6,0,0,0"
width="200" height="200">
<param name="movie" value="#SAVE AS SWF FILE FIRST#">
<param name="menu" value="false">
<param name="quality" value="high">
<param name="wmode" value="opaque">
<param name="scale" value="noscale">
<embed src="#SAVE AS SWF FILE FIRST#" menu="false" quality="high" wmode="opaque"
scale="noscale" width=200 height=200 type="application/x-shockwave-flash"
pluginspace="http://www.macromedia.com/shockwave/download/index.cgi?P1_Prod_Version=ShockwaveFlash">
</embed>
</object>

Winnetou
03-07-2010, 23:03
Tu masz różne wspomagacze do osadzania flashowych grafik
http://extensions.joomla.org/extensions/core-enhancements/flash-management

alex51
04-07-2010, 07:59
Zanim skorzystasz ze "wspomagaczy" zaoferowanych przez @Winnetou zerknij na opisaną >>TUTAJ<< (http://wiki.joomla.pl/index.php/Flash/W_pozycjach_modu%C5%82%C3%B3w) procedurę osadzania bannerów flash w pozycjach modułów.

dolar
04-07-2010, 18:18
Hej
Dzięki Panowie za info :) a powiedźcie mi jak zrobić żeby był widoczny tylko baner ? bez ramek itp.
Jak już generuję kod banera to mam takie info.
"You should embded the code below into your HTML page (within the <body>section) "
Kompletnie nie wiem co mam dopisać przed tym kodem ? a myślę że jak umieszczę to wszystko w index.php to właśnie będzie mi wyświetlać sam baner a o takie coś mi chodzi.

alex51
04-07-2010, 18:42
A musisz koniecznie sam kodować banner? W zaproponowanym przeze mnie źródle masz podany gotowy kod bannera, wystarczy tam wstawić swoje ścieżki i wymiary bannera.

dolar
05-07-2010, 17:53
Jak testuje oba te sposoby co mi podaliście to baner mi się wyświetla hmm...w środku komponentu, nawet jak wyłączę w ustawieniach że nie ma wyświetlać nazwy to i tak mam taką ramkę w koło banera :/ a mi zależy koniecznie żeby było np. 200px szerokości i 200px wys. i nic poza tym, żebym np. mógł wstawić drugi baner pod spodem i żeby nie było przerwy, tylko od razu jeden pod drugim, dlatego myślę że i tak muszę wstawić to w index

---------- Post dodany o 17:35 ---------- Poprzedni post był o 17:34 ----------

tylko nie wiem jak...

---------- Post dodany o 20:33 ---------- Poprzedni post był o 17:35 ----------

Nikt nic nie wie ?

---------- Post dodany 05-07-2010 o 15:53 ---------- Poprzedni post był 04-07-2010 o 20:33 ----------

Dalej nic..... :(

alex51
05-07-2010, 17:56
Może podaj adres strony i skończ z ponaglaniem, bo zwykle skutki bywają odwrotne od oczekiwanych.

dolar
05-07-2010, 20:16
Alex stronę wysłałem Ci na priv, a ponaglam bo mnie czas ponagla :/ przenoszę się na inny hosting i już chciałbym mieć wszystko przygotowane. Zadziwia mnie natomiast fakt że przeważnie każdy użytkownik tego forum ma stronę i prawie na każdej stronie są banery, jednak na tak banalne pytanie nie mogę uzyskać konkretnej odpowiedzi :( , straciłem już sporo czasu nad tymi banerami, czytam różne info, przeglądam posty i niestety zadowalającej mnie odpowiedzi nie ma :/,znając życie to pewnie mój problem jest banalnie prosty do rozwiązania....tylko ja nie mogę znaleźć pkt. zaczepienia.

No to tak...
Dzięki że chcesz zerknąć na moją stronę, mam tam obsadzone 3 banerki w mod_baners, są to gify , ale jak zamontuję swf to też mi się baner wyświetla tak samo jak te gify, w ramce, i za cholerę nie wiem jak mam zrobić żeby tej ramki nie było, chciałbym ustawić te banery jeden pod drugim bez żadnej przerwy w jednym słupku. I też nie wiem jak mam ten cały kod banera wkleić w index żeby się baner wyświetlał ?

alex51
05-07-2010, 20:25
Wydaje mi sie z pobieżnego sprawdzenia, że za wyświetlanie tych ramek odpowiadają zastosowane właściwości klas w pliku template.css, np:

background-image:url("../images/Block-s.png")
Wyszukaj klasy .art-Blocki sprawdź jakie mają zastosowane tła i takim sposobem możesz je po kolei usunąć samym zmienieniem nazwy plików tła. Kłania się tutaj Firebug.

dolar
05-07-2010, 20:44
Ok :) Dzięki za info, chyba o to właśnie chodzi :) i za Firebug-a, na pierwsze oko wygląda na rozbudowane narzędzie i przydatne, mam nadzieje że sobie poradzę i temat załatwię :) także...biorę się za robotę.

Pozdrawiam