PDA

Zobacz pełną wersję : Instaluje szablon, ustawiam jako domyślny i wyrzuca niesformatowaną stronę.



iwan3k
04-07-2010, 12:56
Problem przedstawia się następująco.
Szablon utworzyłem w programie.
Wyeksportowałem do pliku zip, wrzuciłem przez instalator do joomli.
Gdy ustawiam go jako domyślny szablon i odświeżam, stronę (np. główną), to nie ładuje szablonu. Wyrzuca zawartość strony niesformatowaną, bez tabel itd.
Myślałem że problem leży po stronie samego programu Aristeer, niestety ściągnąłem, losowy szablon i niestety problem powtórzył się.
Dodam że aktualny szablon którego używam jest również stworzony w jakiś czas temu Aristeer.
Konfiguracja serwisu: Joomla 1.5.18
PHP 5.2.13
pozdrawiam

alex51
04-07-2010, 13:38
Jako licencyjny użytkownik programu Artisteer masz prawo do pomocy technicznej bezpośrednio u producenta programu. Nie sądzę, by winę za to, co opisujesz ponosiła Joomla!, pod warunkiem, że była prawidłowo zainstalowana.

iwan3k
04-07-2010, 14:02
niestety prawda jest taka że nie mogę ustawić jako domyślny żadnego szablonu, także takiego który nie został zbudowany w programie Aristeer

proszę dalej o pomoc

alex51
04-07-2010, 15:09
W standardzie Joomla! są 3 szablony: rhuk_milkyway, beez i ja_purity, które w przypadku poprawnej instalacji Joomla! mogą być traktowane jako domyślne. Jeśli żaden z wspomnianych szablonów nie chce u Ciebie funkcjonować, to oznacza błąd w systemie i jedynym sposobem naprawy jest reinstalacja systemu. Wgraj wszystkie pliki z paczki instalatora J!1.5.18 z wyjątkiem katalogu Installation, nadpisując nimi istniejące na serwerze pliki. Powinieneś wiedzieć, że w niczym nie zakłóci to funkcjonowania zainstalowanych dodatkowych elementów strony.

iwan3k
05-07-2010, 19:21
zrobiłem tak jak radziłeś, nadpisałem
niestety to nie pomogło, spakowałem domyślne szablonu, zainstalowałem i problem ten sam
kwestia jest taka że nawet jeżeli zainstaluje szablon który aktualnie działa, to po zainstalowaniu nie działa
po prostu tak jakby nie wczytuje stylów, tabel, żadnych ustawień, tylko grafikę
może wina leży po stronie instalatora ?

pozdrawiam

alex51
05-07-2010, 20:09
Nadpisałeś wszystkie pliki Joomla! na serwerze?

iwan3k
05-07-2010, 20:15
odznaczyłem configuration, htaccess, robots.txt

dodam że instalacja, przebiega pomyślnie
problem zaczyna się gdy zaglądam w podgląd

iwan3k
09-07-2010, 14:01
odświeżam, potrafi ktoś pomóc

hesar
09-07-2010, 14:49
a jakie masz wpisy w configuration.php odnosnie lokalizacji strony i sciezek?
co ci wyswietla zrodlo strony (np jaki zwraca link do arkusza styli) wklej go tutuaj
i ew. podaj adres strony gdzie to stoi

iwan3k
09-07-2010, 15:38
link tutaj
(http://musclefit.pl/)

hesar
09-07-2010, 15:45
hmm, u mnie dziala ok
w operze, FF i IE8
??

iwan3k
09-07-2010, 15:46
czekaj czekaj ten szablon działa, ale jak wgram jakikolwiek nowy to po załadowaniu widać sam tekst obrazki, bez żadnego formatowania

hesar
09-07-2010, 15:53
niestety bez podejrzenia sie nie da :)

sprobuj moze zrobic sobie kopie bazy i tej instancji joomli zrobic na jakiej subdomenie lub na innej domenie tak zeby mozna bylo sie nia bawic nie psujac glownej instalacji joomli

iwan3k
09-07-2010, 16:24
jakie masz propozycje jeżeli chodzi o tą "zabawę" ??

hesar
09-07-2010, 16:31
no na przyklad zmiana szablonu na jakikolwiek inny ktory ci ponoc nie dziala
jesli nie chce sobie popsuc dzialajacej strony to najlepiej zrobic pelna kopie site'u i na nim testowac rozne rozwiazania :/

no chyba ze nie czujesz obaw to wgraj na ten adres popsuty szablon

iwan3k
09-07-2010, 16:35
wgrany beez

hesar
09-07-2010, 17:01
<?xml version="1.0" encoding="utf-8"?><!DOCTYPE html PUBLIC "-//W3C//DTD XHTML 1.0 Transitional//EN" "http://www.w3.org/TR/xhtml1/DTD/xhtml1-transitional.dtd">
<html xmlns="http://www.w3.org/1999/xhtml" xml:lang="pl-pl" lang="pl-pl" dir="ltr" >
<head>
<base href="http://musclefit.pl/" />
<meta http-equiv="content-type" content="text/html; charset=utf-8" />
<meta name="robots" content="index, follow" />
<meta name="keywords" content="kulturystyka, odżywki, koks, sterydy, fitness, obciążenie, trening, plany, plan, treningi, aerobiczna, szóstka, weidera, diety, odżywianie, Dieta, psychologia, porady, forum, bodybuilding, zdrowie, suplementy, witaminy, Kolno, podlaskie, siłownia, masa, rzeźba, instruktorzy, abc, cykl, pierwszy, obciążenie, sztanga, hantle, ławka, płaska, wyciąg, suwnica, smitha, barki, triceps, biceps, dwugłowy, trójgłowy, czworoboczny, przedramię, mięśnie, stawy, zdrowe, chore, klatka, piersiowa, umięśnienie, ciało, naramienne, kaptury, wytrzymałość, siła, sala, piwnica, suplementy, instruktorzy, pomoc, płaski, brzuch, prostowniki, plecy, najszerszy, grzbiet, kolana, łokcie, nastawienie" />
<meta name="description" content="Strona poświęcona kulturystyce i fitness. Porady, Forum, Artykuły. Pomożemy ułożyć dietę i trening." />
<meta name="generator" content="Joomla! 1.5 - Open Source Content Management" />
<title>Kulturystyka i Fitness [MuscleFit.pl] &amp; Aktiwia</title>
<link rel="stylesheet" type="text/css" href="/plugins/system/JCH_Optimize/jscss.php?f=c3f950664dc6704e2bb56c4c9669abe0&amp;type= css"/>
<script type="text/javascript" src="/plugins/system/JCH_Optimize/jscss.php?f=27126adfc1ea00b864a131a872f2a3f3&amp;type= js"></script>
<link href="/index.php?format=feed&amp;type=rss" rel="alternate" type="application/rss+xml" title="RSS 2.0" />
<link href="/index.php?format=feed&amp;type=atom" rel="alternate" type="application/atom+xml" title="Atom 1.0" />
<link href="/templates/beez/favicon.ico" rel="shortcut icon" type="image/x-icon" />

<style type="text/css">
<!--

.osolCaptchaBlock{
width:100%;
}
.osolCaptchaBlock label{

}
.osolCaptchaBlock table td{

text-align:center;
}

-->
</style>

<link rel="stylesheet" href="/templates/beez/css/print.css" type="text/css" media="Print" />

<!--[if lte IE 6]>
<link href="/templates/beez/css/ieonly.css" rel="stylesheet" type="text/css" />
<![endif]-->
<!--[if IE 7]>
<link href="/templates/beez/css/ie7only.css" rel="stylesheet" type="text/css" />
<![endif]-->

</head>


fragment naglowka twojej strony po wgraniu innej templatki
widzisz tu gdzies odwolanie do arkusza stylow?
widze tu jakis plugin ktory powinien przepuszczac style ale najprawdopodbniej nie dziala (albo jest wylaczony albo zupelnie mopim zdnaiem niepotrzebny)
zmodyfikuj szablon tak zeby wolal bezposrednio arkusz i zobacz czy zadziala
co ciekawe w ie6 i ie7 powinno dzialac bo maja osobne arkusze stylow

iwan3k
09-07-2010, 17:37
działa
miałem zainstalowany plugin
JCH_Optimize Plugin


który coś zmieniał w stylach chyba
wielkie dzięki za pomoc:)

hesar
09-07-2010, 17:39
no problem
powodzenia