PDA

Zobacz pełną wersję : Problem z każdym slideboxem w joomla 1.5.15



DemonKM
04-07-2010, 13:01
Witam!

Próbuję uruchomić slideboxaw mojej joomli i nie wiem w czym problem. Nie działa żaden. Jeśli coś dział to tylko tak, że otwiera w nowym oknie, ale nie jest to slidebox. Nie wiem w czym może być błąd. Czy ktoś miał podobny problem. Wersja 1.5.15

Winnetou
04-07-2010, 20:37
Może to nie wina Joomli a szablonu ??. Pod innymi szablonami też nie działa slidebox ??

headge
06-07-2010, 14:41
Sprawdź czy nie zapomniałeś o <jdoc:include type="head" /> Jak po sprawdzeniu poprawności szablonu dalej masz problem to może być np konflikt różnych wersji .js lub jquery z mootools, zależnie od zainstalowanych dodatków. A te tematy łatwo znajdziesz na joomlowych forach.

DemonKM
06-07-2010, 22:12
Przepraszam ale chyba nie rozumiem.
1) co oznacza <jdoc:include type="head" /> co to daje?

2) konflikt różnych wersji .js lub jquery z mootools, zależnie od zainstalowanych dodatków. A te tematy łatwo znajdziesz na joomlowych forach.

Dalej nie rozumiem. Wiem, że pewnie to jakieś podstawowe sprawy ale czy mozecie powiedzieć mi coś wiecej lub odesłac mnie do odpowiedniego tematu. Dla mnie jest to czarna magia i nie kumam.

headge
07-07-2010, 12:22
1. Gdybyś wpisał to w google to znalazłbyś odpowiedź na wiki: http://wiki.joomla.pl/Podstawy_tworzenia_szablonu
2. Pliki javascript ładowane - i często dublowane są przez różne moduły przez co mogą powodować problem. Nikt inny jak ty sam tego nie sprawdzi. Wyłącz poszczególne moduły korzystające z javy i zobacz co powoduje konflikt.
Ale na początek sprawdź templatkę.