PDA

Zobacz pełną wersję : joomla a web 2.0



Colored
02-09-2006, 17:25
Witam.

Czy waszym zdaniem joomla w dniu dzisiejszym jest dostosowana do trendu, o którym sie tak druzo pisze ostatnio w Internecie, jakim jest Web 2.0

========================

Czy joomla ma takie mozliwosci ? jesli tak to jakich komponentow modow dodatkow musialbym uzyc ?

-zarejestrowany użytkownik dostawał od razu status autora
-aby atykuł napisany przez uzytkownika mógł być dodany bez weryfikacji Admina do wybranej kategorii
-aby inni użytkownicy mogli przez glosowanie decydować czy artykuł zostanie dodany do serwisu w danej kategorii czy nie.
-aby uzytkownik mógł stworzyć własna kategorie lub dodać Arta do już stworzonej prze innych, (Miał pole wyboru z ta kategoria )
-aby miał możliwości edycji swoich tekstów

-użytkownik miał możliwość tworzenia i łączenia się w grupy itd. Cos na wzór grona.


-pozwoli adminowi edytować formularz dodawania artykulów. Chciałbym dodać jakieś nowe pola
Stworzyć nowy formularz, który mógłbym dodać np: do menu użytkownika.

Katalog płyt Cd.
- miniaturka płyty przód Tyl fajnie by było gdyby można było je powiększać
-spis trackow
- możliwość glosowania
- możliwość komentowania

Katalog filmow
Podobnie jak z Cd najlepiej gdyby pobierał dane z imdb ;)

Czy Zoom media galery może korżystać ze zdjęć na innym serwerze?

pozdrawiam.

zwiastun
06-09-2006, 20:44
Widzę, że nikt Ci nie odpowiada, a szkoda, bo sprawa tynfa warta.

Najogolniej - jeszcze się nikomu nie śniło o Web 2.0, gdy Joomla (wcześniej Mambo) była "podgotowana" na taki rozwój Internetu. Możliwości wspótworzenia serwisu czy też wprost tworzenia przez użytkowników są przecież bardzo duże. Istnieje sporo umożliwiających takie współuczestnictwo komponentów. A nowe, doskonalsze na pewno będą powstawać.

Nie oznacza to wszakże, że Joomla jest systemem, któremu przyswiecała idea Web 2.0. Powstawała przecież wcześniej. Stąd, oczywiście, nie wszystkie "wymogi", czy efekty da się z łatwością osiągnąć. Dalszego dostosowania spodziewać się można w 1.5 (zob. raport: http://dev.joomla.org/component/option,com_jd-wp/Itemid,33/p,173/).

Warto by, rzeczywiście pokazać różne rozwiązania, które pozwalają wykorzystac Joomla w nowym wymiarze Sieci.

Colored
07-09-2006, 14:10
Kiedy pierwszy raz przeczytałem o Web 2.0 to od razu przyszła mi na myśl joomla =)

Przecież pojecie Web. 2.0 w Internecie jest tak świeże ze jeszcze nie ma „oficjalnej” definicji wyjaśniającej dokładnie, czym jest Web. 2.0. Ale właśnie biorac pod uwagę ogolona definicje, jaka przyjęta jest dziś w sieci - „serwis w całości tworzony i moderowany przez użytkowników”. to Joomli dużo nie brakuje by spełnić te kryteria. Tak jak napisałeś jest dużo komponentów, które dają użytkownikowi spore możliwości w tworzeniu serwisu z poziomu strony głównej
Moim poligonem doświadczalnym jest strona domowa, która właśnie stoi na joomli :] staram się juz dziś jak najbardziej zbliżyć do Web 2.0 przy wykorzystaniu dostępnych komponentow i dodatków.


Nie wiem jak sobie poradzić z tymi problemami i czy w ogóle dzisiaj jest możliwe ich rozwiązanie

-zarejestrowany użytkownik dostawał od razu status autora
-aby użytkownik mógł stworzyć własna kategorie lub dodać Arta do już stworzonej prze innych, (Miał pole wyboru z ta kategoria)

Opcjonalnie
-aby inni użytkownicy mogli przez glosowanie decydować czy artykuł zostanie dodany do serwisu w danej kategorii czy nie.


Komponenty, które moim zdaniem przybliżają moja strone do trendu Web 2.0

Ja submit
Zoom media galery rc2
Missus
Bookmarks
Mamblog
Community bulider
Missus

Ciekawy jestem zdania zaawansowanych i obeznanych w temacie komponentow uzytkownikow joomli.



pozdrawiam :)

blp
23-09-2006, 22:11
Właśnie zapoznaję się z joomla próbując zrobić stronę tego typu dla studentów na kilku kierunkach, bo metody komunikacyjne na naszych uczelniach wołają o pomstę do nieba, i wydaje mi się że joomla ma tu bardzo duże możliwości. Udało mi się dogrzebać w przeróżnych komponentach większości potrzebnych funkcji, jednak z jedną rzeczą wciąż nie mogę się uporać...
Chodzi o rzecz następującą: chcę mieć osobne serwisy dla kilku kierunków, ale działające w ramach jednej joomli, tak aby user po zalogowaniu się był automatycznie kierowany do danego działu. Wymagałoby to pewnie odpowiedniego formularza rejestracyjnego który zbierałby informację do jakiego działu (sekcji) użytkownik chce zgłosić akces i potem po zalogowaniu był automatycznie przekierowywany.
Czegoś takiego chyba nie da się zrobić ale może ktoś wie jak się do tego zbliżyć. A może w grę wchodziłoby zlecenie na osobny komponent.
W każdym razie ciekawa wydaje mi się kwwestia przypisywania użytkowników do poszczególnych sekcji itd.

A tak przy okazji polecam Ja submit - świetnie zorganizowany i daje naprawde dużo możliwości