PDA

Zobacz pełną wersję : Xmap - błąd



palabra
05-07-2010, 22:11
Zainstalowałem sobie Xmapa - komponent, ponoć dobry, do tworzenia mapy strony (site map).

I jest problem - bo jak klikam w panelu admina na zakładkę "Xmap", która się pojawiła po instalacji - wywala mi takie coś:


Fatal error: Class 'JForm' not found in /home/palabra/public_html/administrator/components/com_xmap/xmap.php on line 15

Pomocy!

Bazyl
05-07-2010, 22:19
Chyba coś źle się zainstalowało...
Masz wszystkie pliki, nie są puste?

palabra
05-07-2010, 22:24
Ściągałem ze źródła - http://extensions.joomla.org/extensions/structure-a-navigation/site-map/3066

Pobrałem raz jeszcze. Odpaliłem - jest ok.

Dzięki za zainteresowanie! :)

---------- Post dodany o 22:24 ---------- Poprzedni post był o 22:22 ----------

O, za to teraz coś innego się pojawiło.

Jak próbuję dodać mapę strony - wywala się coś takiego:


Unknown column 'name' in 'field list' SQL=INSERT INTO jos_xmap_sitemap (`name`,`expand_category`,`expand_section`,`show_m enutitle`,`columns`,`exlinks`,`ext_image`,`menus`, `exclmenus`,`includelink`,`usecache`,`cachelifetim e`,`classname`,`count_xml`,`count_html`,`views_xml `,`views_html`,`lastvisit_xml`,`lastvisit_html`,`e xcluded_items`,`compress_xml`)VALUES ('Nowa mapa strony','1','1','1','1','1','img_grey.gif','mainme nu,0,1,1,0.5,daily','','1','0','15','xmap','0','0' ,'0','0','0','0','','0')

Nic się nie dzieje - mapa się nie pojawia, za to tego typu krzaki rozjeżdżają się po całej długości strony...