PDA

Zobacz pełną wersję : Baza danych padła ;/



sLy_x
06-07-2010, 10:31
Mam problem z bazą danych więc i z całą stroną.
Zamiast strony pojawia się komunikat
Database Error: Unable to connect to the database:User 'xxx' has exceeded the 'rows_sent' resource (current value: 5000000) SQL=SET sql_mode = 'MYSQL40'
Dodatkowo po jednorazowym zalogowaniu do bazy (chciałem sprawdzić co się dzieje), baza odmówiła współpracy i do niej też już nie mogę się zalogować ;/ Przy próbie logowania podaje taki komunikat:
Błąd

zapytanie SQL: Dokumentacja

SELECT USER( ) ;

MySQL zwrócił komunikat: Dokumentacja
#1226 - User 'xxx' has exceeded the 'rows_sent' resource (current value: 5000000)

Na ten moment nie ma dostępu do strony, zaplecza i bazy danych - pozostaje tylko ftp ;/

mjmartino
06-07-2010, 10:55
Zgłoś problem hostigodawcy :)

sLy_x
06-07-2010, 13:06
Już zgłaszałem - powiedzieli mi, ze zostały przekroczone limity zapytań do bazy lub jest źle skonstruowany skrypt ;/

Skrypt nie może być zły bo nie zajmuję się pisaniem, ani zmienianiem istniejących w joomli - poza tym nie było z mojej strony żadnych ingerencji w stronę poza dodawaniem kilku artykułów w ostatnim czasie ;/

Z tego co zdołałem zobaczyć to wystąpiły jakieś problemy z modułem wyświetlającym użytkowników online - jedynie tutaj były przekroczone wartości. Niestety kilka chwil po tym jak to zobaczyłem baza całkowicie przestała funkcjonować i nie mam teraz do niej żadnego dostępu ;/

Dlatego pytam tutaj czy jest jakaś inna możliwość rozwiązania problemu ? Może powinienem przedstawić jakieś konkretne argumenty do nazwa.pl, dzięki którym zobliguję ich do pomocy w rozwiązaniu problemu? Jeśli tak to jakie?

mjmartino
06-07-2010, 13:32
Wyłącz serwis w pliku konfiguracyjnym napisz do hostingodawcy że wyłączyłeś i zajmiesz się sprawą wyłącz moduł od wyświetlania ilości odwiedzin i inne te co mogą generować duzy ruch miedzy baza na portalem.
Zaktualizuj do najnowszej wersji ewentualnie wgraj całą instalke bez installation na ftp i zainstaluj najnowsze tłumaczenia jeśli używasz wersji PL.
Powiem że miałem kilka stron na nazwie i nigdy takiego problemu nie miałem żeby mi wyłączyli bazę.

kurtz
06-07-2010, 16:51
a co tam masz dodatkowo poinstalowane ?

coś musi się rozsyłać przez ten serwis.

sLy_x
07-07-2010, 09:51
Wersja Joomli to 1.5.15, więc nie jest jakaś przestarzała.

Dziś strona znowu kilka chwil działała i padła ;/
Z dodatków to jest: K2, kunena, djclassfield, jce i to w sumie na tyle.

Nic się nie rozsyła - dziś udało mi się dostać na moment do bazy danych i był duży nadmiar w jos_session.
Zdołałem wyłączyć mod_whoisonline i znalazłem bardzo dużą ilość dziwnych komentarzy do artykułów - prawdopodobnie jakiś bot je dodawał, bo ręcznie chyba nikomu by się nie chciało (ok 10 stron po 100 komentarzy - to nienaturalne na tej stronie).
Jak można wyłączyć (i skasować niepotrzebne) dodawanie komentarzy przez niezalogowanych mając dostęp tylko do ftp?

kurtz
07-07-2010, 13:12
ustawisz w pliku konfiguracyjnym komponentu. nie skasujesz istniejących, chyba, że masz dostęp do bazy danych.

sLy_x
07-07-2010, 14:29
Szukałem w ustawieniach komentarzy K2 w pliku components/com_k2/controllers/comments.php - niestety nie udało mi się. Może to niewłaściwy plik, bo nie wiem co powinienem w nim zmienić ;/ Dostępu do bazy nie mam na ten moment ;/