PDA

Zobacz pełną wersję : Powtarzający się problem z bazą danych.



vwbigfan
06-07-2010, 20:10
Witam!
Mój problem polega na tym że w ciągu 24 godzin baza danych padła już dwa razy.Pomaga optymalizacja tabel z phpmyadmin.Domyślam się że to może być spowodowane dużym "ruchem" pomiędzy serwerem a bazą danych.Jak mogę sprawdzić co jest temu winne?
Na stronie zainstalowane mam:
1.Community Builder
2.Joomla stats (i jego bym o to obwinił)
3.Forum Agora
4.Poca gallery

zwiastun
06-07-2010, 20:31
I go wywal. Korzyść odwrotnie proporcjonalna do poziomu zamulania!

vwbigfan
06-07-2010, 20:34
Ale chciał bym widzieć czy to jest to...Przekonam się dopiero go wyrzucając czy może jest na to inny sposób?

mjmartino
06-07-2010, 21:50
Wywal to a korzystaj z google analitycs Z reguły najwięcej ruchu generują statystyki.. bo zbierają dużo informacji i często aktualizują rekordy w bazie danych...
Na pewno miałeś jakieś ostrzeżenie po instalacji że ten dodatek może generować wzmożony ruch serwer - sql

vwbigfan
09-07-2010, 15:22
No niestety....Wywalony komponent od statystyk nie rozwiązał problemu.Baza padła po raz kolejny.Moja Joomla to wersja 1.5.18 Na stronie jest 22 użytkowników i stosunkowo rzadko odwiedzane forum.
Dodatkowo zauważyłem (nie wiem czy to zbieg okoliczności) ale baza "wykłada się" około 15:00-16:00

mjmartino
09-07-2010, 16:35
Serwer bazodanowy słaby... może to nie jest problem joomla ;>

vwbigfan
11-07-2010, 17:59
Pudło.Mój hosting to cal.pl . Różne rzeczy słyszałem o tej firmie ale na tym koncie było już forum z 7 tys odwiedzinami miesięcznie i działało ono zupełnie sprawnie...A baza od mojego ostatniego postu padła już 2 razy.Zupełnie nie wiem co robić.Nie mogę ciągle siedzieć i czekać aż strona padnie żeby przez phpmyadmin optymalizować tabele...Komponent do statystyk jest wyłączony.Ciągle pozostaje CB , Agora , Phoca Gallery. Wszystkie w najnowszych wersjach.Posiadam też mniejsze komponenty: Akeeba Backup , Jcomments , uddeIM oraz Xmap.Wycofuje się natomiast z tego że baza pada w określonych godzinach: wczoraj miało to miejsce o 22:00 . Takie rzeczy nie zdarzały mi się na darmowym hostingu a co dopiero na płatnym!


edit:

Żeby wykluczyć hosting przeniosłem bazę na inny i pozmieniałem w niej dane.Działało 10 minut....Database Error: Unable to connect to the database:Could not connect to MySQL

edit x2:

Włączyłem tryb diagnostyczny i oto informacje o wydajności:

Application afterLoad: 0.000 seconds, 0.39 MB
Application afterInitialise: 0.046 seconds, 6.32 MB
Application afterRoute: 0.051 seconds, 7.04 MB
Application afterDispatch: 0.091 seconds, 11.06 MB
Application afterRender: 0.182 seconds, 18.89 MB

Zapytania do bazy danych wahają się od 17 do 50 na stronch z CB i Agorą

mjmartino
11-07-2010, 20:25
A sprawdź XMAP ;>

vwbigfan
11-07-2010, 20:35
Zapytań do bazy danych: 124


Application afterLoad: 0.000 seconds, 0.39 MB
Application afterInitialise: 0.046 seconds, 6.32 MB
Application afterRoute: 0.051 seconds, 7.04 MB
Application afterDispatch: 0.302 seconds, 11.56 MB
Application afterRender: 0.385 seconds, 19.30 MB


120 zapytań to bardzo źle? ;)

mjmartino
11-07-2010, 21:14
wyłącz na 1 dzień ;) 124 zapytań na 1 wejście według mnie sporo, mapy sprawdzają boty często .. więc proponuję wyłączyć na 1 dzień i obserwować co się będzie działo :) Jakoś trzeba zlokalizować problem

vwbigfan
11-07-2010, 21:16
Wyrzuciłem już statystyki i owy komponent.Inaczej rozwiąże mapę strony a statystyki są na serwerze.Nie chce rezygnować z CB i Agory. :/ Sporo nerwów mi one zjadły i bardzo mi na nich zależy.

mjmartino
11-07-2010, 21:26
Może po prostu wyłącz z mapy CB i Agore (jeśli masz pluginy do nich a pewnie masz) ;) Raczej CB i Agora dużego ruchu nie generują a poza tym są zooptymalizowane zapewne jeśli chodzi o zapytania mysql (chyba że jest jakiś buq) Pisałeś że dużego ruchu nie masz na forum więc ono nie może generować ruchu dużego .. pozostaje CB wnioskuje że strona dopiero się rodzi więc i odwiedzin zbytnio dużych póki co niema.
Stawiam na Xmape lub buq

vwbigfan
11-07-2010, 21:31
Sęk w tym że na razie to użytkownicy nie korzystają z możliwości ani agory ani CB. Strona zawiera głównie sporo informacji i to po nie się rejestrują.Masz rację - strona ruszyła w tamtym miesiącu.

vwbigfan
13-07-2010, 11:13
Ok.Baza siadła po raz kolejny. Tutaj (http://tenaciousd.pl) znajduje się moja strona.Nie wiem cóż to takiego może być.Utworzyłem konto Test (hasło Test) (dostęp do większości zasobów po zalogowaniu).

mjmartino
13-07-2010, 14:22
nie aktywne konto jest

Twój proces rejestracji nie jest kompletny! Sprawdź swoją pocztę elektroniczną. Przesłaliśmy email z dalszymi informacjami. Jeśli nie znajdziesz emaila, sprawdź spam-box. Upewnij się że opcje Twojego konta email nie są ustawione na natychmiastowe usuwanie spamu. W takim wypadku spróbuj zalogować się ponownie, aby otrzymać nowy email z instrukcjami.

vwbigfan
13-07-2010, 15:03
Już działa.

PS
Właśnie padła baza.Nie wiem czy jest się z czego śmiać ale to chyba jedyna rzecz która mi pozostała co by nie doprowadzić się do obłędu.Zauważyłem natomiast że zawsze przed wyłożeniem się bazy dostaję prywatną wiadomość.

mjmartino
13-07-2010, 15:31
Teraz to mi pisze nie poprawna nazwa lub hasło... hehe zrób zwykłe test = test bez kombinowania znakami dużymi ;)

vwbigfan
13-07-2010, 15:37
Gotowe i od razu spieszę podziękować za wytrwałość w pomaganiu
I jak?Znalazłeś coś co może bruździć?

vwbigfan
15-07-2010, 20:23
Nie wiem totalnie co już robić.Baza padła dzisiaj dwa razy w ciągu 2 godzin.Teraz sprawa jest już na tyle poważna że właściwie to już nie mam kontroli nad witryną.Zmieniałem konfigurację (Witryna wyłączona) na Nie (wcześniej znowu sprawdzałem debugiem).Strona nie była dostępna mimo tego że w configuration.php był zapis : var $offline = '0'; .Wcześniej rozwinęło się jedno z menu i tak już zostało a reszta menu znowu nie chciała się rozwiać (ustawione są tak że rozwijają się dopiero kiedy się zaloguje).Podmienianie baz nie pomaga.Mam backup z początku lipca jak i z wczoraj a także z dzisiaj.Żaden nie rozwiązuje tego problemu.W momencie kiedy to pisze baza wyłożyła się po raz 3 dzisiejszego popołudnia.

Przejrzałem sobie bazę danych.Już parę dni temu wyrzuciłem Joomla stats a 3/4 bazy danych jest wypełnione jos_jstats_ .Jaki to może mieć wpływ na moje problemy?