PDA

Zobacz pełną wersję : DJ-Image Slider



AndrzejH
07-07-2010, 10:18
Udostępniliśmy kolejny komponent - DJ-Image Slider
Demo - http://dj-extensions.com/demo/dj-image-slider
Więcej informacji - http://www.design-joomla.pl/aktualnosci/552-dj-image-slider-.html
Pliki do pobrania:
http://www.design-joomla.pl/do-pobrania.html?func=select&id=13

Zapraszam do testowania

Bazyl
07-07-2010, 10:47
Fajnie wygląda...
Niezłe tempo macie...

Dzięki

Amadeuss-linux
13-08-2010, 13:07
szkoda tylko że nie ma możliwości współpracy tego komponentu z DJCatalog ....
żeby pokazywał zdjęcia danej grupy produktów bądź produktów danego producenta .....
gdyby to pisali ci sami programiści to pewnie byłaby taka możliwość .....

albo nie wiadomo dlaczego w komponencie na sztywno wpisano ścieżkę do folderu images/stories/
tym bardziej że djcatalog ma swój folder w /images/
czyli chcąc korzystać z komponentu musze przekopiować cały katalog do /stories/

oczywiście można korzystać tylko z modułu ale to już nie jest takie fajne .... :zagubiony:

wronax
20-08-2010, 12:29
Rozważaliśmy już integrację z DJ-Catalogiem i będzie to na pewno dobry temat do dyskusji przed wprowadzeniem nowej wersji. Z początku odrzuciliśmy ten pomysł, aby zachować jak najwyższą przejrzystość i prostotę slidera.

Ograniczenie do katalogu images/stories jest narzucone przez użycie komponentu media. Dzięki jego wykorzystaniu wybór zdjęcia jest bardzo prosty i intuicyjny (jak dodawanie grafiki w artykule), ale jednocześnie nie ma możliwości wyjścia poza images/stories w strukturze folderów.

Amadeuss-linux
22-08-2010, 23:58
....wybór zdjęcia jest bardzo prosty i intuicyjny ....
ok. ale chcąc dodać zdjęcie lub zdjęcia z DJ-Slidera muszę utworzyć kolejny katalog w images/stories czyli nota bene zmniejszam sobie miejsce na serwerze .... w dodatku sztucznie ....

Przed kolejną edycją DJ-Catalogu i DJ-Slidera można by pomyśleć o takiej funkcji integrującej te dwa komponenty - a mianowicie żeby w dj-catalogu była funkcja do zaznaczenia lub wyboru - publikuj w DJ-Slider
wówczas praca była by jeszcze łatwiejsza

PoisonCandy
04-11-2010, 12:17
chciała bym się dowiedzieć czy jest możliwość wstawienia slajdów do artykułu tak żeby był tekst - slajdy tekst - slajdy i znowu tekst
dopiero zaczynam używać joomla i niestety nie znalazłam takiej opcji

a może powinnam innej aplikacji użyć a nie dj slidera?

będę bardzo wdzięczna za odpowiedz :)

wronax
04-11-2010, 12:28
Tak jest taka możliwość. DJ-Image Slider jest wyświetlany przez moduł i jak każdy moduł można go osadzić w artykule za pomocą pluginu "Content - Load Module". Wystarczy tylko wpisać wewnątrz artykułu kod:

{loadposition djslider}gdzie 'djslider' to nazwa pozycji modułu.

PoisonCandy
04-11-2010, 12:33
dzięki wielkie! :)

rem85
08-11-2010, 19:59
Witam po wprowadzeniu do artykułu
{loadposition djslider}

slajdy nie pokazują się w artykule.

czy jeszcze trzeba coś zmienić zaznaczyć ??

wronax
09-11-2010, 11:59
Proszę upewnić się czy moduł DJ Image Slider jest opublikowany w pozycji 'djslider' oraz czy przypisany jest do pozycji menu, w której wyświetlany jest ten artykuł.

rem85
09-11-2010, 17:20
Tak moduł jest opublikowany i przypisany do menu.
pokaz slajdów wyświetlił sie na stronie tylko nie w artykule a na samym górze stronki

co może być nie tak ?? jak to zmienić by wyświetlił się w artykule ??

wronax
09-11-2010, 18:48
Przyczyną może jeszcze być wyłączony plugin Content - Load Module.

rem85
10-11-2010, 13:16
Tak plugin Content - Load Module. jest włączony i dalej nie działa :/

a_m
10-11-2010, 14:01
że przypisałeś do pozycji menu, to dobrze; nie odpowiedziałeś na jeszcze jedno pytanie - czy na 100% moduł opublikowany jest w tej samej pozycji modułów co wywoływana przez loadposition?

rem85
10-11-2010, 14:19
W tej samej pozycji tzn. ??

a_m
10-11-2010, 14:27
http://wiki.joomla.pl/index.php/Pozycje_modu%C5%82%C3%B3w
http://wiki.joomla.pl/index.php/Modu%C5%82_w_artykule

rem85
10-11-2010, 14:43
OK dzieki wielkie działa :D

kenios
16-01-2011, 00:33
Komponencik bardzo mi się podoba. Mam niestety jeden problem.

Mianowicie nie pojawiają mi się linki do kliknięcia. Ustawiam w komponencie opcje "Adres URL" wypisuje niżej adres strony i nic. Jest to o tyle dziwne że na localhoscie u siebie wszystko działa jak należy, natomiast po wrzuceniu na serwer z identycznymi ustawieniami na stronce nie działa nie wiedzieć czemu.
Strona to www.marcinjanicki.pl

Dodatkowo pojawia mi się błąd w panelu administratora w zakładce slajdy gdy wejde na dany slajd :

Warning: Invalid argument supplied for foreach() in .../libraries/joomla/html/html/select.php on line 68
Warning: Invalid argument supplied for foreach() in .../libraries/joomla/html/html/select.php on line 68

Wątpie żeby to było przyczyną bo to samo mam na localhoscie i linki działają.

Co może być przyczyną?

wronax
17-01-2011, 11:44
Witam,

Proszę zrobić update komponentu do wersji 1.2 dostępnej tutaj http://www.design-joomla.eu/downloads/dj-imageslider.html, a następnie zapisać ustawienia modułu i sprawdzić czy to pomogło. Proszę także upewnić się, że parametr "Link image" jest ustawiony na "Hyperlink".

barmans
27-01-2011, 16:00
witam, ja mam problem z DJ-Image Slider (nie może załadować obrazów) dopiero po wyłączeniu modułu do komentarzy artykułów Art Feature Carousel zaczyna działać, a szkoda, bo obydwa moduły barzdo fajne i przydatne, może jakiś pomysł jak ten problem rozwiązać?

wronax
28-01-2011, 12:23
Witam,

Najszybsze rozwiązanie to włączenie dodatku 'System - Mootools Upgrade', który jest dostępny w Joomla! od wersji 1.5.19. Plugin ten ładuje nowszą bibliotekę mootools (1.2), która pozwala na użycie tzw. "Dollar Safe Mode". DJ-Image Slider zawiera oddzielny skrypt dla nowszej wersji mootools, co najprawdopodobniej wystarczy do rozwiązania konfliktu z innymi rozszerzeniami.

drk
29-01-2011, 18:30
Witam serdecznie,

Organizacyjnie:
template: Ja_Purity

załadowałem sobie dwie "galerie":

1. Simple Image Galery: który osadzony jest w artykule;
2. DJ-Image Slider: osadzony w pozycji RIGHT (moduł o nazwie REKLAMA NEW);

Problem:
Oba "skrypty" chyba się gryzą, jeśli oba są włączone działa tylko Simple Image Galery, jeśli go wyłączę zaczyna działać DJ-Image Slider;

jakieś rady? będę wdzięczny, pozdrawiam.

EDIT:

Zauważyłem jeszcze, że podczas działania Simple Image Galery nie działają przyciski modułów:

3575

wronax
30-01-2011, 10:06
Witam,

problem prawdopodobnie leżał po stronie skryptu slimbox dla wersji mootoolsa 1.1, teraz widzę, że włączony jest plugin 'System - Mootools Upgrade' i slider działa. Proponuję jednak, jak napisałem we wcześniejszym poście, aktualizację DJ-Image Slidera do najnowszej wersji.

Pozdrawiam.

goldmaster
15-03-2011, 14:04
Witam
zainstalowałem dzisiaj do testów IE 9 i niestety pomimo że komponent działa na safari, firefox, IE 8 to na IE 9 nie działa, cały czas pokazuje się kółko ładowania ale się nie ładuje. Jakieś pomysły?

wronax
15-03-2011, 15:12
Witam,

zauważyliśmy, że problem powiązany jest z modalem - wyłączenie otwierania obrazów w oknie modalowym powinno pomóc (parametr 'link image'). Jeszcze nie wiemy czy błąd ten będzie można poprawić czy leży on po stronie skryptu modala i mootoolsa.

Edit: Po wejściu na zaplecze Joomli przez IE9 można zauważyć, że modal również nie działa dla wyświetlania parametrów itp. co wskazuje na konflikt najnowszego "wynalazku" :) microsoftu ze skryptem modala.

kristafari
19-03-2011, 19:50
Witam!
Chciałbym prosić o radę, ponieważ slider działa w każdym miejscu na stronie, tylko nie w "top". A tam właśnie chcę go umieścić. Co może być powodem?

madmac79
19-03-2011, 19:52
Witam,

Czy jest możliwość ustawienia opisu slajdu tak aby znajdował się ona po za slajdem, chodzi mi o to aby obok slajdu znajdował się jego opis, a nie bezpośrednio na slajdzie.

Pozdrawiam

wronax
23-03-2011, 14:08
Witam!
Chciałbym prosić o radę, ponieważ slider działa w każdym miejscu na stronie, tylko nie w "top". A tam właśnie chcę go umieścić. Co może być powodem?

Proszę wysłać mi prywatną wiadomość z adresem strony i danymi logowania super administartor, postaram się pomóc.

---------- Post dodany o 13:08 ---------- Poprzedni post był o 12:28 ----------


Witam,
Czy jest możliwość ustawienia opisu slajdu tak aby znajdował się ona po za slajdem, chodzi mi o to aby obok slajdu znajdował się jego opis, a nie bezpośrednio na slajdzie.
Pozdrawiam
Można to zrobić przez odpowiednie stylowanie. W ustawieniach modułu dostępny jest parametr 'Fit a size of image to', który należy ustawić na 'slide height' i nadać slajdom odpowiednią szerokość, w której zmieści się obrazek i opis (slide width). Następnie na podstawie zakomentowanego przykładu w pliku modules/mod_djimageslider/assets/style.css przesunąć obraz w lewo i nadać opisowi 100% wysokości, pozycję i szerokość pola na opis można ustawić w parametrach zaawansowanych modułu.
Mam nadzieję, że to pomoże. Proszę pisać, jeżeli coś jest niejasne.

salut1
29-04-2011, 10:33
Witam
wgrałem najnowszy moduł slider i próbowałem uruchomić pokaz zarówno przez opcje komponent jak i folder.
Niestety tylko kręci się kółeczko i nie wyświetlają się żadne obrazy.
Czy wie ktoś może co jest nie tak ?

Angel Of Light
29-04-2011, 10:34
Witam!

Mam pewien problem ze sliderem, a raczej brakiem pewnej funkcji.

Slider po przejechaniu wszystkich image wraca do image 1 - jedzie domyślnie od prawej do lewej, po czym cofa się od lewej do prawej tworząc w ten sposób loop.

Osoba dla której robię stronę nie chce by był to taki efekt loop (kwestia gustu) i ni jak nie mogę jej przekonać do stanu obecnego.

Czy mógłby ktoś mi powiedzieć jak zrobić, by gdy slider dojedzie do ostatniego image dalej przesuwając się od prawej do lewej wczytywał kolejno: Slajd ostatni, slajd 1, slajd 2 itd zamiast wracać do początku "przewijając" wszystko?

Bardzo byłbym wdzięczny za odpowiedź,

pozdrawiam,

Tive

wronax
03-05-2011, 16:47
Witam
wgrałem najnowszy moduł slider i próbowałem uruchomić pokaz zarówno przez opcje komponent jak i folder.
Niestety tylko kręci się kółeczko i nie wyświetlają się żadne obrazy.
Czy wie ktoś może co jest nie tak ?
Najprawdopodobniej konflikt skryptów - było już opisywane w tym wątku.



Witam!

Mam pewien problem ze sliderem, a raczej brakiem pewnej funkcji.

Slider po przejechaniu wszystkich image wraca do image 1 - jedzie domyślnie od prawej do lewej, po czym cofa się od lewej do prawej tworząc w ten sposób loop.

Osoba dla której robię stronę nie chce by był to taki efekt loop (kwestia gustu) i ni jak nie mogę jej przekonać do stanu obecnego.

Czy mógłby ktoś mi powiedzieć jak zrobić, by gdy slider dojedzie do ostatniego image dalej przesuwając się od prawej do lewej wczytywał kolejno: Slajd ostatni, slajd 1, slajd 2 itd zamiast wracać do początku "przewijając" wszystko?

Bardzo byłbym wdzięczny za odpowiedź,

pozdrawiam,

Tive
Niestety nie ma takiej możliwości. Temat był już poruszany na naszym supportowym forum, jednak modyfikacja taka wymaga w praktyce napisania slidera od nowa.
Co najwyżej można zatrzymać autoplay po jednym loopie modyfikując skrypt slidera (slider.js lub slider.moo12.js w zależności od wersji mootools). Wystarczy zastąpić funkcję nextSlide() około linii 125 na:

function nextSlide(){
if (slider_type == 2)
nextFade();
else {
if (current_slide < max_slides)
current_slide++;
else
current_slide = 0;
slideImages.start(-slide_size * current_slide);
}
if (current_slide == max_slides) {
changeNavigation();
autoplay = 0;
}
}

ostrowsk
04-05-2011, 11:46
nie działa pod IE7, ciągle wyświetla się kółko ładowania się slajdu. (joomla 1.5.23)

Zgodnie z wcześniejszymi radami wyłączyłem "Link image" niestety nic nie pomogło ... co jeszcze mogę zrobić ?

wronax
04-05-2011, 13:03
nie działa pod IE7, ciągle wyświetla się kółko ładowania się slajdu. (joomla 1.5.23)

Zgodnie z wcześniejszymi radami wyłączyłem "Link image" niestety nic nie pomogło ... co jeszcze mogę zrobić ?
Włączenie dodatku 'System - Mootools Upgrade' powinno pomóc, w przeciwnym przypadku proszę podać adres strony.

ostrowsk
04-05-2011, 13:29
Działa, dziękuje za pomoc.

easydor
25-05-2011, 09:29
Witam
Czy w module DJ Image Slider jest możliwość wczytywania obrazków o różnej szerokości?
Wymiar slajdu mam zdefiniowany 240x180px. Gdy wstawiam slajd o szerokości większej niż 240px obrazek automatycznie jest skalowany do zdefiniowanej szerokości :(

niedziu
03-06-2011, 14:11
Witam, dużo szukałem na forum i na necie, ale nie znalazłem odpowiedzi na mój problem.
Problem tyczy sie instalacji komponentu DJ-Image Slider.

Skopiowanie zaznaczonych plików jest niemożliwe.
JInstaller::install: Nie udało się skopiować: /home/marcin/public_html/joomla/tmp/install_4de8c080b5375/com_djimageslider/mod_djimageslider/lang/en-GB.mod_djimageslider.ini to /home/marcin/public_html/joomla/language/en-GB/en-GB.mod_djimageslider.ini
Skopiowanie zaznaczonych plików jest niemożliwe.
JInstaller::install: Nie udało się skopiować: /home/marcin/public_html/joomla/tmp/install_4de8c080b5375/com_djimageslider/djimageslider.xml to /home/marcin/public_html/joomla/administrator/components/com_djimageslider/djimageslider.xml
Komponent Zainstaluj: Nie można skopiować pliku instalacyjnego.
Zainstaluj Komponent: BłądZe znalezionych informacji pozmieniałem co potrzeba w :
prawach dostępu do danych katalogów
oraz safe_mode = Off
Nie wiem co jeszcze mogę zrobić by zainstalować to rozszerzenie?
Proszę o pomoc.


(http://forum.joomla.pl/showthread.php?41810-DJ-Image-Slider/page4)

palyga007
03-06-2011, 14:13
1. Sprawdź uprawnienia do plików/katalogów
2. sprawdź poprawność ścieżek do folderu tmp

niedziu
03-06-2011, 14:22
Zarówno ścieżki jak i uprawnienia są ok, dodam, że tylko z tym rozszerzeniem są takie problemy.
Wersja joomla 1.5.23, dodatek kompatybilny 1,5 i 1,6...

jamartur
13-06-2011, 20:34
Witam,
Szukam i zastanawiam się czy bez dodawania kodu będzie to możliwe. Nie rozumiem ponieważ Slider uparcie ukazuje się na dole strony. Wiadomo, chciałbym aby ukazał się w pozycji nad pierwszym artykułem pomiędzy lewą i prawą tabelą. Tak, jak to ma miejsce na większości stron. Przykład komunikacja (http://wroclawskakomunikacja.pl/index.php)
Adres mojej strony osiedlowej (www.osiedlehoreszkow.pl)

niedziu
14-06-2011, 13:05
Dodajesz dodatkową pozycje na stronie i gra gitara:
Więcej tutaj:
http://forum.joomla.pl/showthread.php?17035-Jak-doda%C4%87-dodatkow%C4%85-pozycj%C4%99-modu%C5%82u-do-szablonu

http://wiki.joomla.pl/index.php/Pozycje_modu%C5%82%C3%B3w

jamartur
17-06-2011, 10:43
niedziu, człek nieobyty w tych sprawach tępy jest, czego jestem idealnym przykładem. Odwiedzałem te linki i przyglądałem się zawartości jak baran dumając "ale jak to...?". I natchnąłeś mnie :up:
Po to jest to Forum! Dzięki wielkie. Nie wszystko działa jak bym chciał, ale do reszty dojdę jakoś jak czas będzie pozwalał.
Miałeś rację - gra gitara!
Pozdr

wojtasxx4
17-06-2011, 13:03
Czy jest opcja aby połączyć to z dj-classfields?? Fajnie jakby wyświetlał np ostatnio dodane ogłoszenia w formie slajdów.

niedziu
20-06-2011, 18:51
Komponent zainstalowany poprawnie.
Problem pojawił się natomiast z wyświetlaniem Tytułu i opisu. Po włączeniu któregokolwiek rozrzuca mi stronę.
Dodam ze problem pojawia się tylko w IE, w FF działa wszystko poprawnie.
Ograniczenie wielkości pola i ilości znaków w opisach nic nie dało.
Jakieś propozycje?

---------- Post dodany o 17:51 ---------- Poprzedni post był o 13:24 ----------

OK, już wszystko działa, zainstalowałem dodatek jeszcze raz i już wszystko ok.

fredj
14-07-2011, 23:38
Bardzo proszę o podpowiedź. Nie wyświetlająmi się podpisy pod slajdami. Oczywiście zainstalowałem komponent i moduł wg mnie tak jak to jest w instrukcji. Podajcie proszę wykaz wszystkich miejsc odpowiedzialnych za pokazywanie się podpisu pod zdjęciami. Mam utworzoną kategorię. każdy slajd ma wybraną grafikę i kategorię i ma opis. Moduł dj działa i wyświetlają się slajdy. Slide source FOLDER. W module wskazana jest kategoria, w której są slajdy. show description próbowalem na obu pozycjach. description limit 100. CUSTOMISE SLIDE DESCRIPTION - description width, vertical i horizontal ustawione. Nie wiem co przeoczyłem.
HELP !

niedziu
15-07-2011, 10:32
Jak to jest, opisujesz wszystkie ustawienia dla komponentu a korzystasz z modułu....W parametrach modułu ---> Slider source z tego co widzę masz ustawione folder, a ma być "KOMPONENT". Wówczas zadziała.

fredj
15-07-2011, 10:49
To prawda. ustawiłem KOMPONENT ale też nie wyświetla.

niedziu
15-07-2011, 12:06
a wszystko zainstalowało Ci się bez błędów?

fredj
15-07-2011, 12:34
Przeinstalowałem moduł i komponent i jest ok. Oczywiście rada była trafiona. Dzieki

Age1869
19-07-2011, 23:09
Witam, mam problem z modułem. Przyciski przewijania nie działają ;/ Wszystko dostępne pod adresem http://skkt21.radzynpodlaski.pttk.pl/joomla/

Z góry dziękuję za pomoc.
Michał

niedziu
20-07-2011, 09:41
Jeśli nie działa Ci sam moduł, najprawdopodobniej coś nie tak poszło z instalacją. Moduł nie wymaga niemal żadnych ustawień. Więc wina leży chyba po stronie instalacji.
Gdyby rzecz tyczyła się komponentu, tutaj sprawa była by trudniejsza.

Age1869
20-07-2011, 13:00
Reinstalka modułu i ponowny redesign i już działa ;-) Dzięki

s19
07-08-2011, 09:55
Witam

Po wybraniu opcji "Link image: open image in modal" moduł nie wyświetla zdjęć tylko kręci kółkiem. W przypadku hyperlinku lub dont link wszystko jest ok. Proszę o pomoc.

radyro
16-12-2011, 20:17
Włączenie dodatku 'System - Mootools Upgrade' powinno pomóc, w przeciwnym przypadku proszę podać adres strony.


Tak, to pomaga, ale jeżeli na tej samej stronie mamy jeszcze DJ Catalog to nie działa Slimbox dla obrazków w DJ Catalogu (obcina zdjecia do jednej wielkości)
przykład: http://www.motorswork.pl/sklep

Jest rozwiązanie dla tego konfliktu?

Pozdrawiam

zabulinek
21-02-2012, 00:26
witam

miałem problem z wyświetlaniem image slider w IE, ale poczytałem i włączyłem "System - Mootools Upgrade", było ok, czyli image slider dziala.

niestety pojawił się inny problem, teraz moduł image slider jest cały czas zawieszony tak samo jak w IE bez "System - Mootools Upgrade", ale tylko kiedy się wchodzi sie na wybrane ogloszenie w DJClassifieds oraz zdjecia w danym ogloszeniu otwierają sie w nowym oknie bez cienia i to juz nie zaleznie od przegladarki chrome, opera czy IE. jezeli wylacze "System - Mootools Upgrade" wszystko wraca do normy ale problem pozostaje w IE taki jaki byl na poczatku czyli brak image slider.

problem mozna zobaczyc http://www.evesham.pl/index.php?option=com_djclassifieds&view=showitem&cid=55&id=51&Itemid=108 obecnie "System - Mootools Upgrade" jest wlaczone

prosze o porade co i jak zrobic

belfegor1
06-04-2012, 16:13
Używam komponentu i modułu DJ-Image Slider, jak uzyskać efekt przenikania zdjęć bo w Slide effect nie widzę takiej opcji?
Chodzi mi o uzyskanie takiego efektu http://wycieczki-firmowe.pl/

MadMadox
15-04-2012, 23:50
Witam,
Ja mam inny problem. Mianowicie slider "gryzie" mi się z menu. Jeśli rozwinę menu to wchodzi mi pod slidera. Chciałbym się dowiedzieć jak można temu zaradzić.

adasb82
14-05-2012, 08:05
@MadMadox - można temu zaradzić np. ustawiając odpowiednio z-index w css.

Ja mam natomiast problem z efektem fade. Mam 3 różne grafiki transparentne, które się wzajemnie przenikają. Pojawia się pierwsza... pod nią pojawia się druga tak jakby z czasem przenikania = 0 (czyli natychmiastowo) i powoli zanika pierwsza w trybie fade. Tak samo jest dalej.. O ile przy zdjęciach, które nie są transparentne tego efektu pewnie nie widać to już w elementach przeźroczystych widać bardzo wyraźnie, że grafika następna w kolejności pojawia się natychmiastowo, bez wejścia fade. Czy jest na to jakiś sposób ?

yankee19
10-01-2018, 12:38
Witam,
Mam taki problem - nie działa auto przejście, czy da się to jakoś zmienić/naprawic? Jestem laikiem jeżeli chodzi o Joomle. Zostałam poproszona abym poprawiła błędy na stronie.

wronax
11-01-2018, 15:59
Mam taki problem - nie działa auto przejście, czy da się to jakoś zmienić/naprawic? Jestem laikiem jeżeli chodzi o Joomle. Zostałam poproszona abym poprawiła błędy na stronie.

Masz na myśli autoplay slidera? Jeżeli jest włączony w opcjach modułu to może się zatrzymać jedynie po najechaniu kursorem myszy na slider lub gdy focus jest ustawiony na slider lub jeden z jego elementów. W przeciwnym przypadku jest to pewnie jakiś konflikt skryptowy na stronie i slider w ogóle nie działa.

Przede wszystkim zaaktualizuj wszystko do najnowszych wersji i upewnij się, że nie ma błędów w konsoli przeglądarki (F12 w Chrome lub Firefox).