PDA

Zobacz pełną wersję : Problem z logo



arfoto
08-07-2010, 12:30
Witam, aby nie było, że nie szukałem to szukałem i mam ten sam problem co 2 miesiące temu bo oczywiście zapomniałem rozwiązanie :blink:
Chcę flasha umieścić jako top(header) stronki.
I robiłęm to tak ze dodałem moduł reklamy i tam kategoria i klient i reklame gdzie tekst z banerem <div> <object> itd... dodałem jako tekst reklamy - i to działa super tak jak w przypadku poprzedniej strony ale tam dodałem pamiętam w miejsce USER4 i potem w template.css zmieniałem pozycję wyświetlania USER4 chyba w polu search?
Teraz znów zrobiłem analogicznie i wstawiłem aby wyświetlał mi w user4 tylko user4 w tej templatce jest z prawej strony i flasha wali mi totalnie poza strone i tu pytanie - Gdzie w Template.css szukać pozycji odpowiedzialnej za położenie user4? bo chyba to marginesami regulowałem tylko nie mogę dojść co ja zrobiłem wtedy.
http://test.infozbuczyn.pl
To moja stronka
Proszę mądrych ludzi o pomoc bo zaczyna wariować :zagubiony:

moje
08-07-2010, 12:35
To, że w jednym szablonie coś się robi w określony sposób, nie oznacza, że musi to robić się tak samo w innym szablonie.

Ten plik swf, musisz wstawić na sztywno w szablonie, w miejscu header'a strony.

arfoto
08-07-2010, 12:47
w miejscu headera.jpg? gdzie szukać tego - index?

alex51
08-07-2010, 12:50
Próbowałbym z osadzeniem tego flasha w pozycji top.

moje
08-07-2010, 12:56
Zamiast div'a z klasą logo.

arfoto
08-07-2010, 15:01
Tylko właśnie jest na ?tp=1 - opcja TOP tylko problem w tym, że podczas wybierania miejsca nie mam top na liście - tylko user2,3,4, left, right, debug, breadcumb. a top nie ma....
a skoro rozmiar jest taki sam to nie mogę w indexie tam gdzie jest header.jpg wstawić tego swf-a? dodając te <object>?

zwiastun
08-07-2010, 15:10
Jełi nie ma na liście, możesz wpisać ręcznie. Kliknij w polu nazwy pozycji i pisz... :)

arfoto
08-07-2010, 15:14
Jest coraz lepiej ale pole top ma bardzo mały rozmiar - mogę to zmienić? i jak przesunąć go bardziej w lewo - wiem, że w template.css kiedyś robiłem coś takiego ale .... nie mogę dojść gdzie - nauczka -że rozwiązane problemy trzeba zapisywać :(

arfoto
08-07-2010, 16:41
Już poradziłem :) dziękuję bardzo za pomoc :) flasha osadziłem zgodnie z podpowiedzia Zwiastuna w TOP a potem w template.css zmieniłem aby margin:-240px -396px i zgrało się :) nie wiem czy to nie partyzanckie trochę ale skoro działa :)

alex51
08-07-2010, 18:37
Dodam nieśmiało, że pomysł z osadzeniem flasha w pozycji top pochodził ode mnie. :) Ważne jednak, że wspólnymi siłami problem został rozwiązany i strona teraz prezentuje się bardzo ładnie.

arfoto
08-07-2010, 23:31
Dokładnie pamiętam czytałem te posty :)
Tylko mix mam taki że jak zrobiłem top na cały header to search w pozycji user4 mi zgineła pod spodem i nie weim jak ją wyciągnąć na wierzch - da sie w ogóle?
a drugi mix to taki że boki strony to plik wrapper.png był niebieski przerobiłem na zielony tak jak cały top ale nie rozumiem dlaczego tylko pierwszy wraper z boku strony zmienil kolor a reszta strony nadal niebieska ;/