PDA

Zobacz pełną wersję : Jak osadzić java w menu?



FiFi_ino
08-07-2010, 15:40
Witam mógłby mi ktoś pomóc? Mam już gotowe skrypty (ja ich nie robiłem) przewalam stronę na joomle. I jest tam javascript który polega na tym że po najechaniu na menu rozwija sie obrazek w góre i jak klikamy przechodzimy do danego artykułu? Jak to zrobić ? nie mam pojęcia pomóżcie!!

moje
08-07-2010, 16:09
To w końcu Java czy JavaScript - to są dwie różne rzeczy?

FiFi_ino
08-07-2010, 16:16
pliki typu mootols.js itd.. mam 4 skrypty.

moje
08-07-2010, 16:38
A więc robisz tak, wchodzisz na docs.joomla.org, tam w szukajce wpisujesz add javascript :)

FiFi_ino
08-07-2010, 16:49
czyli że tak w przypadku pliku mootools.js tworzę plik w /media/system/js/mootools.js z kodem

<?php
$document = &JFactory::getDocument();
$document->addScript( '/media/system/js/mootools.js' );
?>

potem do w pliku index.php templatki pomiedzy znacznikami head daje:


<script type="text/javascript" src="/media/system/js/mootools.js"></script>

ok i teraz kod javy jest dodany ale jak go wsadzic do menu ? bo tego nie ogarniam..

moje
08-07-2010, 17:17
Zapytam ponownie, to Java czy JavaScript - raz piszesz jedno, a raz drugie?

Pierwszy kod, który podałeś, dodajesz w szablonie i to on dodaje plik do sekcji head, a ścieżkę do pliku dajesz dowolną.

FiFi_ino
08-07-2010, 20:03
Java Script.. www.zawmet.eu i tam masz takie menu na dole np i musze zrobic takie samo.

moje
08-07-2010, 20:12
To jest menu w CSSie, gdzie po najechaniu zwiększa/przesuwa się pole, tylko czas reakcji jest opóźniony, możesz dostosować JS'a do struktury html menu w Joomla albo skorzystać z nadpisywania szablonem i stworzyć indywidualną strukturę menu pod twojego JS'a, osobiście radziłbym Ci to pierwsze.

FiFi_ino
08-07-2010, 20:19
Ok "dostosować JS'a do struktury html menu w Joomla" tzn jak? Ja nie pisałem tego skryptu i powiem tyle, że nie znam sie na java script

alex51
08-07-2010, 20:23
(...)nie pisałem tego skryptu i powiem tyle, że nie znam sie na java script
Sądzę, że przy Twoim stopniu zaawansowania uzasadnionym byłoby napisać ten sam post w dziale zleceń. Kolega @Moje też potrzebuje środków do utrzymania na studiach (tak się domyślam:)).

moje
08-07-2010, 20:25
Jak to, jak? Zmienić kod.

Albo przyjmujesz zlecenie na stronę i umiesz coś zrobić albo nie przyjmujesz i się samo dokształcasz.

Podpowiedziałem Ci co jest łatwiejsze, gdyż nadpisywanie szablonem menu jest trudniejsze i można zrobić więcej błędów.

FiFi_ino
08-07-2010, 20:26
Fajne podejscie.. Ale ja chciałbym to zrobić sam i się tego nauczyć. Dla własnej satysfakcji. Myślałem, że mając ten java script nie bedzie trzeba nic przerabiać tylko osadzić w joomli

moje
08-07-2010, 20:28
To w takim razie się samo dokształcasz- szukasz na necie kursów/tutoriali.

EDIT:

Nie pisz, że fajne podejście, bo prawda jest taka, że nikt tego za Ciebie nie zrobi.
Forum jest od konsultacji i doradzania.
Jeśli przyjmujesz zlecenie, to Ty je wykonujesz, a nie ktoś inny za Ciebie, a Ty tylko zgarniasz kasę.

alex51
08-07-2010, 20:31
Fajne podejscie..
Wyczuwam jakąś nutkę sarkazmu:)


Ale ja chciałbym to zrobić sam i się tego nauczyć. Dla własnej satysfakcji.(...)
To się chwali, ale najpierw należy opanować pewne podstawy umożliwiające samodzielne prace w tym kierunku. Właśnie dostałeś od kolegi wskazówki, na instrukcję "krok po kroku" można liczyć w innym dziale.

FiFi_ino
09-07-2010, 10:11
OK. Poradziłem sobie w inny sposób.. dzięki modułowi kwick sliding menu. Tylko mam pytanie jakie zanczniki odpowiadaja za to że wysuwa się to menu w dół a nie w górę ? gdzie tego szukać?w pliku mootools.js w javascript czy w php?

moje
09-07-2010, 11:53
W pliku css i być może w pliku/kodzie js ale nie w pliku mootols.js, bo to jest silnik, a nie kod js menu.

FiFi_ino
09-07-2010, 16:01
W CSS niczego nie widziałem.. co by mogło za to opdpowiadać. Jest jeszzcze plik javascript

moje
09-07-2010, 16:07
Wystarczy, że mienia się jakiś margines wew./zew. czy tam wielkość pola, ewentualnie szukaj tego w pliku js.