PDA

Zobacz pełną wersję : Pomoc dla początkującego.



kaszczor
03-09-2006, 11:35
Czy gdzieś w internecie są jakieś instrukcje obsługi Joomla dla początkujących, po polsku. I nie chodzi mi tutaj o samą instalację Joomla, bo z tym już sobie poradziłem, ale o szczegółowy opis zawartości, sposobu instalowania modułów, komponentów i dodatków itp itd. Bardzo proszę o podanie namiarów jeśli coś takiego jest. Z góry bardzo dziękuję.

stone
03-09-2006, 13:00
www.pomoc.joomla.pl i przeszukiwać

kaszczor
03-09-2006, 19:32
www.pomoc.joomla.pl (http://www.pomoc.joomla.pl) i przeszukiwaćBardzo Ci dziękuję za te namiary. Właśnie znalazłem na stronie http://www.joomla.pl/pomoc/content/view/135/26/ informacje o tym jak instalować komponenty, moduły i dodatki. Mimo wszystko jednak podczas prób instalowania komponentu fotogalerii "wyskakuje" mi komunikat o tym, że Nie znaleziono pliku instalacyjnego i temu podobne, pomimo tego, że za każdym razem podaję prawidłową ścieżkę dostępu. Co jeszcze źle robię?

stone
03-09-2006, 20:53
Sprawdź czy paczka nie zawiera kilku elementów (jak komponent + moduły) które należy instalować osobno

kaszczor
03-09-2006, 22:13
Sprawdź czy paczka nie zawiera kilku elementów (jak komponent + moduły) które należy instalować osobnoA skąd ja mam to wszystko wiedzieć? Dopiero zaczynam "przygodę" z Joomlem, a na wcześniej wymienionej stronie pomocy nic na ten temat nie jest napisane.

zwiastun
03-09-2006, 22:25
A skąd ja mam to wszystko wiedzieć? Dopiero zaczynam "przygodę" z Joomlem, a na wcześniej wymienionej stronie pomocy nic na ten temat nie jest napisane.
Miło Cię widzieć w gronie ludzi, którzy chcą skorzystać z Joomla. Oczywiście, że nawet nie możesz wielu rzeczy wiedzieć, bo niby skąd, dopiero zaczynasz.
I po to masz
1. Poradnik Pierwsze kroki dołączony do każdej polskiej instalacji Joomla!
2. Podręczną pomoc (wystarczy kliknąć ikonę Pomoc - nawet Ci ustawiliśmy od razu tak, żeby Cię nie prowadzila do angielskiego serwera pomocy, a do polskiego)
3. Serwis www.joomla.pl/pomoc

I to, że jeszcze czegoś nie znalazłeś, nie doczytałeś, to też zrozumiałe.

Ale zupełnie niezrozumiałe, dlaczego napisałeś zacytowane na górze zdanie.

Czy to do nas pretensja, że Ty tego jeszcze nie wiesz?
Czy uważasz, że mamy Ci napisać specjalną dla Ciebie instrukcję, bo Ty jej chcesz, a nie wiesz, gdzie i jak znaleźć albo nie rozumiesz, co Ci napisał Stone?.

Nic z tego, bo:
1. My nie wiemy i nie chcemy wiedzieć, czego Ty nie wiesz.
2. Nie będziemy ani dla Ciebie ani dla kogokolwiek pisać raz jeszcze tego, co jest już napisane w serwisie pomocy.
3. Poćwiczysz, poeksperymentujesz, poczytasz i bedziesz wiedzieć.
Powodzenia