PDA

Zobacz pełną wersję : Kłopot z Phoca Download



scotus
08-07-2010, 23:38
Witam!
Zainstalowałem komponent Phoca Download i skonfigurowałem go. Po przetestowaniu stwierdziłem, że mi się nie przyda i odinstalowałem go. Niestety po odinstalowaniu, gdy wpisuję adres mojej strony pojawia się informacja z Joomli, że strona nie istnieje. Zainstalowałem ponownie PD i strona znowu "jest". Wolałbym jednak nie mieć zbędnego komponentu. Co mogłem skopać i jak to naprawić? Dzięki z góry za pomoc.

mjmartino
09-07-2010, 10:09
Usuń cache ze strony oraz ze swojej przeglądarki ;)

scotus
09-07-2010, 18:16
Dzięki za poradę. Usunąłem, ale niestety nie pomogło. Generalnie nie mam pomysłu gdzie mógłby być błąd. Po wpisaniu adresu strony czy też adresu/index.php pojawia się ramka z Joomli o tym, że nie można wyświetlić strony, a w jej nagłówku jest tekst: Phoca Download Error - Phoca Download is not installed on your system.

mjmartino
09-07-2010, 19:04
Proste adresy masz łączone ? jeśli tak to wyłącz i sprawdź czy działa.
Adres do strony byłby pomocy w diagnozie.

scotus
09-07-2010, 19:56
Miałem włączone przyjazne adresy, po ich wyłączeniu nadal nie działa, teraz mam wyłączone. Adres strony to www.malicki.tk (http://www.malicki.tk). Mam teraz odinstalowany komponent Phoca Download. Dzięki za pomoc.

mjmartino
09-07-2010, 19:59
A co masz ustawione w menu jako home ?? weź no sprawdź ;>

UPDATE:
Wyłącz proste adresy .html

scotus
09-07-2010, 20:11
Hmmm... W projektancie menu mam ustawiony na domyślny "Blog". Chyba, że chodzi Ci o coś innego. Proste adresy mam wyłączone.

mjmartino
09-07-2010, 20:22
hmm ja zainstalowałem skonfigurałem na szybko i usunąłem.. i wszystko ok

Spróbowałbym zainstalować ponownie i jeszcze raz odinstalować... więcej pomysłów mi do głowy nie przychodzi.. ewentualnie w bazie poszukać czy wszystko usunął deinstalator..

scotus
09-07-2010, 20:26
Instalowałem i usuwałem już. Chyba rzeczywiście trzeba zajrzeć do bazy. Dzięki za pomoc. Jak będę miał więcej informacji to dam znać.


Miałeś rację. W tabeli joomlacontent_frontpage content_id miałem ustawiony na nieistniejący moduł (pewnie PD) zmieniłem na id Menu Głównego i strona jest. Dzięki jeszcze raz za pomoc.

mjmartino
09-07-2010, 20:32
hmm

prefix_phocadownload
prefix_phocadownload_categories
prefix_phocadownload_licenses
prefix_phocadownload_sections
prefix_phocadownload_settings
prefix_phocadownload_user_stat po usunięciu nie powinieneś mieć ich w bazie danych.

Ps. Nie ma za co :)

scotus
09-07-2010, 20:36
No nie mam tego. Przyczynę problemu napisałem w zaktualizowanym poście powyżej. Dzięki za pomoc.

adbacz
31-12-2010, 19:51
Mam ten sam problem, lecz po zmianie parametrów w bazie danych, nie ma żadnych oznak. Nadal jest komunikat, że Phoca Download nie jest zainstalowany.

Prosze o pomoc.

mjmartino
01-01-2011, 15:27
Stwórz nowe menu i przypisz do niego coś na home lub zmień obecne na coś innego.
Klikać nie bać się :)