PDA

Zobacz pełną wersję : Problem z DIV - jak ustawić kolejność



arfoto
09-07-2010, 08:40
Witam,
Osadziłem TOP flashowy w pozycji top - ale że pole top było mniejsze to powiększyłem aby zakryło mi caly header - ale wcześniej na headerze była pozycja User4 gdzie miałem moduł Search. teraz TOPem przykryłem User4 - czy da się w templatce jakoś ustawić kolejność aby Search był nad Flashowym topem?
A drugi temat to problem z plikiem wrapper.png - bo był niebieski zrobiłem zielony ale teraz jest tak, że pierwsze pliki po bokach strony są zielone a dalsze są nadal niebieskie - jak klikam pokaż obrazek pokazuje zawsze ten sam - i nawet na niebieskim jak klikam pokaż obrazek pokazuje - zielony ;/ nie rozumiem troszkę już tego - jak ktoś maił podobny problem proszę o info.
Pozdrawiam,
AM

ekumi
09-07-2010, 08:56
Za głębokość w strukturze strony odpowiada parametr css z-index. Im większą posiada wartość, tym "bliżej" znajduje się obiekt.

arfoto
09-07-2010, 09:20
Szukałem też na forum ale nie widzę gdzie szukać tego parametru w jakim pliku ? przeglądałem template.css i inne z katalogu templatki i nie mogę znaleźć

a_m
09-07-2010, 09:25
masz jakiś link do swojej strony?

arfoto
09-07-2010, 09:31
http://test.infozbuczyn.pl
sorki zapomniałem

a_m
09-07-2010, 09:51
nie widzę niebieskiego tła

szukajkę możesz pokazać na kilka sposobów; trzymając się propozycji, która już padła dopisz do #search - position: absolute;z-index: 100;top: 0;right: 0, dopisz też w pliku css .bannergroup object {z-index:0;} ale ten numer nie zadziała chyba na wszystkich przeglądarkach; musisz go dopracować;

arfoto
09-07-2010, 10:14
Niebieskie tło już zrobiłem :) - znalazłem że w template.css jest też drugi plik o nazwie page_bg.png i pomimo tego, że pokazywał mi, że to wrapper to był to ten drugi zmieniłem go na zielony i jest super :)

---------- Post dodany o 08:14 ---------- Poprzedni post był o 07:57 ----------

Udało się dopasować search :) dziękuję bardzo. Top zmieniłem na 20pix bo za wysoko się wyświetlało i jest super :)