PDA

Zobacz pełną wersję : JoomFish - nietypowe rozwiązanie



morphic
09-07-2010, 10:42
Witajcie,

Mam pytanie być może z serii głupich. Zastanawiałem się czy mając stronę postawioną na Joomla z doinstalowanym JoomFishem i dwie domeny istnieje możliwość podpięcia jednej z domen pod wersję PL strony, a drugiej pod np. ENG?

majki
09-07-2010, 11:42
wszystko zależy od możliwości panelu admina w ramach konta hostingowego - zasadniczo można ustawić przekierowanie danej domeny na konkretny adres URL czy podkatalog (adres www z parametrem dla wybranego języka).

morphic
09-07-2010, 14:28
stronka stoi na home.pl

majki
09-07-2010, 16:40
no to sądzę, że możesz tak zrobić - info z http://home.pl/dokumentacja/uslugi/domeny

koncepcja (jeśli o to Ci chodzi):
1. domena1.pl - główny adres strony, np. domyślnie PL, bez żadnych przekierowań
2. domena2.pl - przekierowanie URL na domena1.pl/index.php?lang=en (czy ja to tam w JoomFish ścieżka wygląda), lub jeśli używasz prostych adresów przekierowanie na "niby-podkatalog": domena1.pl/lang,en/.

pozostaje tylko kwestia czy chcesz aby na pasku adresowym widoczna była czas domena2.pl? bo akurat tego nie pamiętam czy w home.pl jest taka możliwość, w razie czego dzwoń na infolinie lub poczytaj w dokumentacji hostingu.

morphic
09-07-2010, 20:46
O widzisz, o coś w tym sensie mi chodziło. Dzięki wielkie za obszerne wyjaśnienie.