PDA

Zobacz pełną wersję : Integracj Sobi2



Marek85
09-07-2010, 15:34
Czy Sobi2 można zintegrować z Joomla i z forum vBulletin? Mam na myśli głównie konta użytkowników.
Zauważyłem że musiałem się tam oddzielnie rejestrować?

rosciak
09-07-2010, 15:50
Tutaj też musisz. Tzn osobna rejestracja dla forum (które nie jest komponentem Joomla!) a osobna dla np plikowni (która jest komponentem Joomla!). Co więcej to nie wiem, używam natywnego forum dla Joomla! i nie mam takich problemów.

Marek85
09-07-2010, 18:56
Co do vBulletin to nie dziwię się. Jednak cóż to za komponent z Sobi2 skoro nie integrują się konta użytkowników?

rosciak
09-07-2010, 19:27
Sobi2 się integruje z Joomla! Akurat wczoraj instalowałem i wszystko jest OK. Zresztą czemu miałoby się nie integrować. Login który jest na stronie plikowni, to moduł login Joomla. Po prostu VBulletin jest jako sztucznie dorzucony dodatek i takie to może sprawiać wrażenie. Zresztą co do VBulletin to nie moja sprawa, mnie integracja Agory z Joomla zajmuje 1 minute (tyle co instalacja).

Marek85
10-07-2010, 08:15
No cóż , trzeba to sprawdzić w praktyce. A jak zrobić by Sobi2 był widoczny w stronie Joomla?

alex51
10-07-2010, 09:12
(...)A jak zrobić by Sobi2 był widoczny w stronie Joomla?
Sobi2 jest komponentem integralnie związanym z Joomla! więc nie rozumiem pytań o jego integrację czy widoczność na stronie Joomla!. Tak samo kwestia integracji forum Agora czy Kunena jest sztucznym problemem, bo ich zainstalowanie jest zarazem zintegrowaniem. Widoczność w/w komponentów na stronie Joomla! zapewnia utworzenie specjalnej pozycji w menu dla tych komponentów lub zainstalowanie modułów.

Marek85
10-07-2010, 09:23
W tym problem że Sobi2 jest widoczne w menu Komponenty. Przechodząc do menu -> nainmenu nie ma pozycji Sobi2 która by umożliwiała zintegranie tego komponentu z menu Joomla.
Zaczynam dopiero swoją przygodę z Joomla i może coś przegapiłem. Byłbym wdzięczny za wszelkie podpowiedzi.

rosciak
10-07-2010, 09:28
Utwórz taką pozycję menu - nazwij jak chcesz. Wstaw jako typ - Sobi

Marek85
10-07-2010, 10:05
Jakoś się udało :) Następny problem to aktywacja w Sobi2 wtyczki SOBI Download. Możesz podpowiedzieć jak ją aktywować? by możliwe było ładowanie plików?

rosciak
10-07-2010, 10:19
Niestety ale mój kontakt z Sobi zaczął się wczoraj. Jedno co wydaje mi się oczywiste to to, że musisz zainstalować tę wtyczkę z poziomu Sobi - nie Joomli. Instalowałem jakies wtyczki i pakiety do sobi, wyglądało że wszystko jest na swoim miejscu od razu po instalacji.

Marek85
10-07-2010, 10:35
Niby się zainstalowała, ale niestety nie widzę możliwości ładowania plików