PDA

Zobacz pełną wersję : przesunięty header flash w IE 6



coliberek1
10-07-2010, 13:22
Witam,

mam taki problem. W header mam wstawiony flash, na pozycji modulu uzytkownika ( chodziło o to zeby w joomfish mozna bylo dostosowac naglówek do wersji językowej ) .

Wszystko jest pięknie, oprócz Explolera w wersji 6.0 . W nim caly flash zjezdża o ok 150 px w dól.

Kiedys gdzies trafiłam na cos , co się ewentualnie dodaje do template.css albo index.php szablonu - jesli to IE 6 , jednak od kilku dlugich dni nie mogę na to trafić...

Dlatego bardzo proszę o podpowiedź jak to ugryźć.

a_m
10-07-2010, 13:33
link by się przydał; można też poszukać materiałów jak w ie6 wygląda model blokowy i napisać osobne style dla tej przeglądarki

moje
10-07-2010, 13:33
leksykot.top.hell.pl/notatki/www/ie-hacks.shtml ;)

coliberek1
10-07-2010, 13:35
Strona to www.jacht24.pl (http://www.jacht24.pl) , a z tymi stylami.. to wlasnie tak wyczuwam ze w tym kierunku warto by bylo pojsc. Tylko wtedy to robi się osobny np. template.css a w index.php trzeba zamiescic cos na zasadzie " if IE 6 then..." ? tzn i tak juz zabieram się za ponowne przeczesywanie wiki joomla w kwestii tworzenia osobnych styli , ale czasem jedna podpowiedz moze ukierunkowac :)
-----------
dziękuję tez za link. Bardzo budujący.

Czyli np jesli calosc rozbija się ( podejrzewam ) o pozycję buttony,



div#buttony
{
padding:0 0 0 226px;
position:absolute;
width:775px;
}




to w index szablonu nalezy na górze dodac cos mniej więcej:



<!--[if IE 6.0]>
div#buttony
{
padding:0 0 100px 226px;
position:absolute;
width:775px;
}
<![endif]-->


Ach - i bardzo proszę się nie śmiać, ponieważ jestem na poziomie chodzenia 3 latka w budowaniu nowych pozycji w szablonach... :zagubiony: